Zelengora (prva freebiking ofanziva) ,kako je bilo

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Zelengora (prva freebiking ofanziva) ,kako je bilo

Post by bluealek »

E pa društvo, uz malo kašnjenja, evo i mog foto albuma:

http://www.freebiking.org/galerije/main ... emId=11009
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Zelengora (prva freebiking ofanziva) ,kako je bilo

Post by barda »

Sale odlične fotografije, pogotovo one noćne :P

Nosio sam i ja stativ, ali nisam imao snage da ga montiram i da se igram sa njim - trebalo je dići šator, večerati....
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Zelengora (prva freebiking ofanziva) ,kako je bilo

Post by bluealek »

Barda, ti si fenomenalno odslikao neke stvari koje ja nisam, više nekih životnih situacija u kampu dok još nismo stigli, onaj strmek u šumi, tako da nam se albumi idealno dopunjuju. Malo vam zavidim na produženom boravku na Trnovačkom jezeru, mada si i sam imao prilike da se uveriš da tamo nema mnogo svrhe vući bajs (sem ako si mazohista pa baš želiš dodatni teret). Ali doći do Prijevora kolima, pa onda uprtiti transportni ranac na leđa i prebaciti se na Trnovačko jezero gde bi se odkuliralo par dana... prosto idealno 8)
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Zelengora (prva freebiking ofanziva) ,kako je bilo

Post by barda »

bluealek wrote:Barda, ti si fenomenalno odslikao neke stvari koje ja nisam, više nekih životnih situacija u kampu dok još nismo stigli, onaj strmek u šumi, tako da nam se albumi idealno dopunjuju.
Da, imali smo više vremena na Tjentištu, zato smo pošli ranije....
Ako ti treba neka u većoj rezoluciji sa onog uspona, ili kroz potok (imam čitavu seriju) mogu ti ustupiti za reportažu :D
Malo vam zavidim na produženom boravku na Trnovačkom jezeru, mada si i sam imao prilike da se uveriš da tamo nema mnogo svrhe vući bajs (sem ako si mazohista pa baš želiš dodatni teret). Ali doći do Prijevora kolima, pa onda uprtiti transportni ranac na leđa i prebaciti se na Trnovačko jezero gde bi se odkuliralo par dana... prosto idealno 8)
I mi smo se razmišljali da Nikola odveze kola sa stvarima do Prijevora, ali nismo imali velike rance za transport stvari dalje do jezera, tako da smo odlučili da ipak idemo biciklovima, i mislim da nismo pogrešili. Jeste da je bio konstantan uspon, ali nema lepšeg osećaja nego pedalirati kroz šumu i prašumu na čistom vazduhu - tako osetiš prirodu 100% :D
Srđanu je pukao nosač bisaga baš kod Suhe jezerine, tako da smo tamo ostavili bajkove, što je bilo i jedino razumno rešenje i ispeli taj poslednji uspon kroz šumu do Trnovačkog.

U povratku, jedno 1-1,5 km se gura kroz šumu od Suhe jezerine i onda se nastavlja odličan spust po makadamu do magistrale, tako da su biciklovi bili od pomoći i svima bih preporučio baš taj krug (da se čovek ne vraća uzbrdo do Prijevora ako je tamo ostavio kola) :wink:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Zelengora (prva freebiking ofanziva) ,kako je bilo

Post by Gosha »

Bravo za sve... Na Saletove putopise smo navikli, a Barda je jos jednom nadmasio sebe :D. Priroda vam je nadoknadila sve napore :D.
Miloš Manojlović
Posts: 45
Joined: 14 Feb 2010, 13:37

Re: Zelengora (prva freebiking ofanziva) ,kako je bilo

Post by Miloš Manojlović »

barda koja je šifra za galeriju - Zelengora?
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Zelengora (prva freebiking ofanziva) ,kako je bilo

Post by barda »

Miloš Manojlović wrote:barda koja je šifra za galeriju - Zelengora?
Bioskop ponovo radi
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Zelengora (prva freebiking ofanziva) ,kako je bilo

Post by Gruja »

Uh, slike su prelepe, svaka čast!
Trnovačko jezero mi se još od prošle godine mota po glavi.
Mislim da će mi ono biti jedan od glavnih ciljeva sledeće godine!!
držnedaj
Freebiker
Posts: 74
Joined: 20 Jul 2009, 23:37

Re: Zelengora (prva freebiking ofanziva) ,kako je bilo

Post by držnedaj »

Boshko se propinje u svom sedlu.....
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
asrdjan
Freebiker
Posts: 150
Joined: 05 Jul 2010, 14:07
Location: Novi Sad

Re: Zelengora (prva freebiking ofanziva) ,kako je bilo

Post by asrdjan »

Evo i videa. Nažalost, zbog pogrešnog odabira formata (nepodesnog za konvertovanje u materijal pogodan za montažu), kvalitet slike je dosta lošiji od onog iz Makedonije. No, šta je - tu je, prepoznaćete face i okolinu :D .
Što se tiče samog puta, sve je rečeno. Dopunio bih samo onaj deo sa Trnovačkim jezerom - Sale je negde napisao da je odlazak tamo biciklom (parafraziram) iracionalan napor. Sa tim se slažem. Put od Tjentišta do Prijevora je ok, to je dvadesetak kilometara konstantnog uspona pored prašume, i to je lepo. Međutim, spuštanje od Prijevora do Suhe Jezerine izgleda ovako - prvo, guranje i nošenje bicikla po kosini sa odronjenim stenama i siparom, a onda se kozja staza, sa gomilama velikog kamenja, spušta u dolinu. Sa punim bisagama i kompletnom opremom stvarno nije uživanje (tu mi je i pukao nosač bisaga). Iz doline se (opet kozja) staza prilično strmo penje oko 1,5 km prema jezeru (na svu sreću, konjiće smo sakrili u dolini).
No, svi napori prestaju da budu uzaludni kada se do jezera izađe, a pogotovo kada se ima sreće sa vremenom kao što smo imali mi... I dok su Barda i Nikola planinarili, ja sam plivao, šećkao okolo, meditirao i malo se družio sa Fočacima-pecarošima koji su takođe tu kampovali. Inače, trebalo je da ostanu još posle nas, ali su mi javili da su se pokupili istog dana, jer im je bik pojeo šator :D !
Pozdrav, do sledeće prilike!
Zelengora - http://www.youtube.com/watch?v=rbZsOGO6TYI
Trnovačko jezero - http://www.youtube.com/watch?v=9dtDsoOe3Tk
User avatar
Бранко
Freebiker
Posts: 63
Joined: 17 May 2010, 09:25

Re: Zelengora (prva freebiking ofanziva) ,kako je bilo

Post by Бранко »

Браво Срђане,управо тако се сећам туре.Сви детаљи су ту.
User avatar
sel_emil
Freebiker
Posts: 124
Joined: 11 Mar 2008, 16:46
Location: NOVI SAD

Re: Zelengora (prva freebiking ofanziva) ,kako je bilo

Post by sel_emil »

Odlicno drugari, slike su super!
Ja na zalost nisam vozio bicikl ali sam se podjednako dobro proveo sa Saletom u jeep-u.
Vidim da je bilo veselo svo vreme voznje i kod vas i kod nas :)
Barda svaka cast na drugom delu ture....
poz sa Thassosa...
Emil
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Zelengora (prva freebiking ofanziva) ,kako je bilo

Post by barda »

Srđane, odličan video! (čak nešto i ja razmišljam da uzmem neku kameru :wink: )

Muzika u prvom je odlično sela, svaki put kada gledam osmeh je na licu :D

A ko hoće još malo da uživa u Zelengori evo jednog spota http://www.tara-raft.com/videogalerija/ ... ngora.html
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
držnedaj
Freebiker
Posts: 74
Joined: 20 Jul 2009, 23:37

Re: Zelengora (prva freebiking ofanziva) ,kako je bilo

Post by držnedaj »

Bravo za video. Fino je izmontiran i uklopljen.
Sasvim je zanimljiv, ali nekako imam pre utisak kao da smo išli da tražimo zlato nego da vozimo bajseve. Stalno neka gurka. A kad smo na bajsevima to deluje vrlo vrlo sporo.
Muzika cat empire. Evo još neki su je koristili za svoj bajk video ... http://www.youtube.com/watch?v=v3nkzjACUG4

Triput Ura za Trnovačko jezero. Još da smo se setili da ponesemo kameru na planinarenje...
Svaka čast na uloženom trudu i muci za snimanje i montiranje. Ja nisam bio u stanju ni da jurim gole Čehinje a kamoli da snimam kamerom. :arrow:
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Zelengora (prva freebiking ofanziva) ,kako je bilo

Post by barda »

barda wrote:Srđane, odličan video! (čak nešto i ja razmišljam da uzmem neku kameru :wink: )

Muzika u prvom je odlično sela, svaki put kada gledam osmeh je na licu :D

A ko hoće još malo da uživa u Zelengori evo jednog spota http://www.tara-raft.com/videogalerija/ ... ngora.html
Mislio sam ustvari na ovaj http://www.tara-raft.com/videogalerija/ ... aspot.html

P.S. Na poslu nemamo youtube pa sam napamet postovao :wink:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
Post Reply