Rock Shox Judy 3 ili Judy 4,dilema...

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
zoro
Posts: 22
Joined: 16 Apr 2006, 19:02
Location: Subotica

Rock Shox Judy 3 ili Judy 4,dilema...

Post by zoro »

Tražim savet od ljudi sa iskustvom...
Trenutno imam RST CAPA C4 koju nameravam da menjam za Rock Shox Judy 3 ili 4(budžet je limit) .E sad mene muči sledeće:razlika u ceni između pomenuta dva modela je skoro 30-tak EUR-a (J4 sa remote poploc ručicom)a ja još uvek,u nedostatku pravog iskustva,nisam siguran da li mi je stvarno za normalnu of road vožnju bez preteranog divljanja potrebno tih još 45mm travel-a koje pruža Judy 4 ili je savim dovoljno tih 80mm kod Judy 3.
Ne znam da li išta znači ali tešak sam 93 kg...
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Re: Rock Shox Judy 3 ili Judy 4,dilema...

Post by mixitron »

[quote="zoro"]Judy 4 ili je savim dovoljno tih 80mm kod Judy 3.
Ne znam da li išta znači ali tešak sam 93 kg...[/quote]

(nemam iskustvo al' imam sličnu viljušku :) )

Moj sr suntour ns je pre bio Matićev, a Matić je s' njim padao niz Frušku goru (kako sam reče, vozio sam ga, i to sam ga BAŠ vozio) :) Hod: 80 mm. Moja kilaža ~90. Sabijanja viljuške: 0. silazaka niz stepenice: mnogo.
Cenim da je nov j3 kvalitetniji od ns-a, a ja sam njime zadovoljan.

Stvar br.2: koliko će ti se, ako staviš J4 na bicikl, promeniti geometrija bicikla? Tih +4,5 cm je mnoooogo.

Stvar br. 3: koliko će ti taj remote lockout na J4 stvarno trebati?

Ajd' sad neko ko zna bolje :)
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Post by misaxtr »

Osnovna razlika izmedju J3 i J4 je u "U-turn" podesavanju, t.j. promenljivoj visini hoda i to od 80 - 125 mm. Ovo je odlicna funkcija jer pokriva razne vrste ili tipove voznji i terena.
Od dodatnih opcija ima i lock - out koji moze biti ili daljinski ili "obican"
S obzirom na tezinu, kao i na to da je u pitanju celicna opruga a ne vazdusni amortizer, dodatni hod ce samo poboljsati stvar, ukoliko viljuska "tone" vise nego sto bi trebalo.
Dakle, ako bih ja uzimao, uzeo bi J4. Generalno, viljuska se ne menja toliko cesto, osim ako se ne osteti padom bicikla ili sl. tako da tih 30 eur vise nije strasno.
Image

MTB-VRH brate!!!
User avatar
mileinside
Posts: 13
Joined: 27 May 2005, 13:27
Location: Beograd

Post by mileinside »

Ako se odlucis da uzmes, pogledaj ovde

http://www.bicikli.dzaba.com/prednja%20viljuska.html

Na ovom sajtu, razlika u ceni je 13 eur.

Inace, ja od skoro vozim J2 sa 100mm hoda i lockout-om i meni je odlicna.

Bolje(skuplje) nisam imao prilike da probam ali sa J serijom, kada se u obzir uzme cena, ne bi trebalo da se pokajes.
User avatar
zoro
Posts: 22
Joined: 16 Apr 2006, 19:02
Location: Subotica

Post by zoro »

Vidim na SRAM-ovom sajtu da J3 ima 3 vrste hoda 80,100 ili 125.Na koji nacin s epovecava kod ovih viljuski hod sa 80 na 100mm?
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Post by misaxtr »

Viljuske su sa fiksnim hodom, ima ih samo u 3 varijante hoda. J4 ima promenljiv hod. Eventualno, ako i imaju mogucnost povecanja hoda, to se radi unutar viljuske, znaci mora da se rasklopi pa onda da se unutrasnji "spejseri" presloze.
Image

MTB-VRH brate!!!
Post Reply