Tri koraka u nazad od kupovine,"velicina rama" :)

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Tri koraka u nazad od kupovine,"velicina rama" :)

Post by zotja »

Jaooo Shebez ti se Genie :) ! Tako mi lep moj bike kad ga vidim ovde na forumu ali...ja sve mislim da me lozite,malo,da sam ipak kupio neki divca bike :( .A,malo?.Videste kakav var ima?Ja sam se smrzao kad sam to video!Znate sta je fora,ne vidim nigde ovaj Winner MX u ponudi Genesisa na stranim sajtovima i zato mislim da nije nesto.Sta vi kazete,sad ce vam slike mozda pomoci?Hvala Shebez jos jednom :) .
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Tri koraka u nazad od kupovine,"velicina rama" :)

Post by IRalic »

Za tu lovu hidraulika i full deore - izuzetan dil ! :)
Bolje nego bilo sta iz ponue Capriola i Polara.


Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Tri koraka u nazad od kupovine,"velicina rama" :)

Post by zotja »

Zao mi samo sto nije bilo vise velicine 22" Genesisa Delte,skupljeg od Winera MX za 2 i po soma.Deltu recimo vidjam na stranim sajtovim u disc verziji i to za 650eu.Po njihovim kriterijumima neka visa srednja klasa.Dobro,idemo dalje,da vas ne davim vise.Kad ti Igore kazes da valja onda valja!Sad moram da se bacim na posao sminkanja sa svetalcima,rogovima,torbicama,bidonima i tako tim zezalicama pa prelazim na neku novu temu.Inace da vam priznam malo me frka hvata da ga ostavim ispred radnje na 5 min.Sve zapinjem pogledom i istezem vrat da vidim jel tu :) .Sta znaju klinci kad vide Genesis i disc kocnice dal je neka opaka munja.To cu isto obradim u nekoj drugoj temi,zastita bikea od kradje.Hvala vam svima,lafovi ste :) .
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Tri koraka u nazad od kupovine,"velicina rama" :)

Post by shebez »

zotja wrote: pa prelazim na neku novu temu.
Nadam se da ce to biti u delu turoreka :wink:
A sto se tice ostavljanja bajsa ispred prodavnice, to nikako i na 30 sekundi ga vezuj. Ni sam nisi svestan kako brzo moze da nestane.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Tri koraka u nazad od kupovine,"velicina rama" :)

Post by IRalic »

shebez wrote: A sto se tice ostavljanja bajsa ispred prodavnice, to nikako i na 30 sekundi ga vezuj. Ni sam nisi svestan kako brzo moze da nestane.
Da da, ako bas u tom momentu naidje lopov-oportunista, bicikl ode cim se okrenes, a za 5 minuta predje 3 bloka ;)
Obavezno sajla, da makar ne moze da se vozi, a jos bolje zakljucati za nesto, da ne moze ni da se odnese.
Kako vidim po oglasima "ukraden bajs" na onom drugom sajtu, kradja bicikala kod nas je ponovo u modi,zato kljuc u bravu i pametu u glavu.


Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Tri koraka u nazad od kupovine,"velicina rama" :)

Post by zotja »

Shebez,Igore,poslusacu vas 100% ,ni istezanje vrata na 5 min sa protezanjem na prstima :) .Ima toga sto bi vas jos pitao oko zakljucavanja ali cu u temi koja obradjuje to pitanje,bzvz da otvaram i dupliram temu a mislim da 1 vec postoji.Hvala opet.
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Tri koraka u nazad od kupovine,"velicina rama" :)

Post by zotja »

Danas popijem vaspitno popravnu od servisera,jednog od njih,ovlastenog servisa koji odrzavaju bikeove kupljene u Intersportu :) .Zvao sam ih da pitam jel potreban nulti servis i do koje granice mogu da budzim i prepravljam sitnice na bikeu da ne bih izgubio pravo na garanciju.Covek rece sve ok,brzinomer,bidon,druga lula,svetla,rogovi...itd,sve se to dodaje na bike bez ikakve frke za garanciju.Onda smo ne znam kako u prici dosli do moje visine i da sam operisao kicmu...Kanonada miki,pa sta ce vama mtb,pa jel znate da je to off road bike,hoce te vi nju voziti van puta,kako to ne pitate kad kupujete bicikle...ja tuc,muc,pa ovaj,pa cek da vam kazem.Kazem,pa ja to procitao na nekom forumu da je najbolji mtb a ne city b.ne pominjuci da je to ovaj i ime :) .Kaze on,pus'te vi forume oni pisu svasta,vi ste trebali ovde prvo doci da vam uzmemo visinu i preporucimo sta vam najvise odgovara od bicikle,pogotovu jos ako ste kicmu operisali.Ja se ucutao i manji od makovog zrna.Za vas je samo city bike i nista drugo,mozda cak i 62 cm.Ja ko iz topa,pa probao sam Nakamuru Highlander 62 cm i ne napravih 2 kruga pa se iskrivih ko vrba,a da ne pricam da su ledja pocela da me secaju i sve drugo,vrat,ruke noge.Sve jedno odgovara serviser decidirano,ovde ste prvo trebali doci!!!Tu i zavrsismo razgovor,dodao je jos da kad napravim 150km svratim na besplatan servis.Bio je jako kulturan ne kazem samo mene nije tesko uveriti da sam mozda pogresio,pogotovo jos ako je to nesto u sta se razumem ko Marica u kriv k.Eto mi ga sad,cvrc milojke :) .Kako su me danas odmerila 3,4 bikera kad sam vozao po kraju,ono samo sto ne popadase koliko su zamnom vrat iskrivili.Genesis kume :) ,pa ti vidi.I eto tako...
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Tri koraka u nazad od kupovine,"velicina rama" :)

Post by IRalic »

Ijaoj, Pa gde bas na takvog da naletis :D
Ne daj se uplasiti, samo ti poteraj taj tocak, i znaj da dok se malo ne priviknes i ne utreniras normalno je da boli.
Ipak je to samo serviser, a ne doktor za kicmu ;)
Ako bas budes imao problema, za lezece si vec saznao, kod njih nista ne boli :mrgreen:


Pozz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Tri koraka u nazad od kupovine,"velicina rama" :)

Post by zotja »

Ma sve je Igore full ok.Ovaj bike sam probao,vozio ga i savrseno mi je cucnuo,prosto ga ne osecam...osim sto nemam kondicije pa crkavam na malo vecem usponu a cigareta se ne odricem.Onako sam vam ispricao pricu o serviseru,ne zato da bih narusio ugled ovog foruma ili neku od vasih sugestija doveo u pitanje.Hteo sam samo da vam kazem koliko je sve rastegljivo,od posta kojim sam zapoceo ovu pricu o ramovima (22",23",24") ,do eto misljenja servisera.Nijednu pricu koju sam cuo ili procitao nije se poklopila,nigde dve iste pa da lakse presecem.Svako je imao neko drugo misljenje.Zadovoljan sam kupovinom.
Post Reply