Tri koraka u nazad od kupovine,"velicina rama" :)

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Tri koraka u nazad od kupovine,"velicina rama" :)

Post by zotja »

Ma uzeo 22" da ne davim vise,mada ne znam ni koga odavde kad ceo forum izgleda posve sablasan,nikoga bre nema da caskamo i malo se druzimo :( .Ja se nesto sve pitam dal se dojmim suvise glup pa kao jel sta sa mnom takvim pisati.Evo od ponedeljka upisujem neki kurs garant.Neegoo,ja bre rekreativac a ovaj bike na oko izgleda ko zvrk.Discovi,sto bi odma skinuo,pa neki prekidaci na suspenziji.Mislim bicu kersme samo da ga guram po Adi,garant cu kupim brojeve cica kad me vide pored njega.Bas sam sav u frci da na njemu treba neko vanserijsko odrzavanje.Sta ako uletim u vodu,ko neki dan 1 nas saborac odavde pa nesto pocne da mi "chvaka".Sve Deore,ko ce to odchvaka kad pocne da riknjava a ja full obican igrac.Doduse njemu sve diskretno chvakalo pa je to malo umirujuc podatak.Kaz te nesto.
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Tri koraka u nazad od kupovine,"velicina rama" :)

Post by Gruja »

Čestitam na kupovini!
Nemoj mnogo da se brineš oko održavanja, kad se zaprlja - obrišeš, pogonske delove odmastiš pa ih na kraju lepo podmažeš.
Slušaj kakve zvuke proizvodi bajs pa ćeš znati kad nešto nije u redu. Kako srediti to što ne valja pitaš ovde, u servisu i tako.
Vozi malo, nemoj odmah da brineš kako ovo, kako ono.
Pozdrav i sve najbolje! I daj neku sličicu bikea, da vidimo koji je to lepotan konačno ispunio tvoja očekivanja. :D
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Tri koraka u nazad od kupovine,"velicina rama" :)

Post by shebez »

zotja wrote:Ma uzeo 22" da ne davim vise,mada ne znam ni koga odavde kad ceo forum izgleda posve sablasan,nikoga bre nema da caskamo i malo se druzimo :( .Ja se nesto sve pitam dal se dojmim suvise glup pa kao jel sta sa mnom takvim pisati.
Zotja, verujmi da mi se tvoje glasno razmisljanje na forumu jako dopalo i da sam svaki post citao redovno i vec sam poceo da iscekujem sledeci, sve sami licni zakljuci nekoga ko sam kupuje biciklo, bez tudjih pristrasnih misljena.Mada je bilo par iskrenih sugestija, ali svako ko kupuje bajs razmislja na neki slican nacin.
Pa nek je srecno u voznji sa novim bajsom.
Uzdravlje.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Tri koraka u nazad od kupovine,"velicina rama" :)

Post by zotja »

Hvala Grujo,hvala Shebez na iskrenim cestitkama za kupovinu bikea.Evo kako se sve to munjevito odigralo u vezi kupovine.Ponuda kod prodavaca u radnjama je jako siromasna,tu gde bih kupovao na rate.Znate i sami kakav je izbor,uglavnom Capriolo i Polar,zato sam pratio stalna desavanja u Intersportu.Cini mi se da je njihova ponuda najzanimljivija(meni lajku sto se zari na konfekciju :) ).Jedan od prodavaca mi je rekao zvrckajte i pratite,cekamo akcije i skupljamo modele koji se nisu prodali po prodajnim objektima Intersporta van BG-a.Zvao sam ih juce i tras akcija,20% popusta na svaki kupljeni model.Moji favoriti su bili Nakamura Cliff lite,32.000 i Genesis Delta 42.500 sa popustom i otplatom na 12 mes.rata preko pike.Nakamura Cliff lite rasprodata i od njega ostali ramovi 18 i 20" a Genesis Delta mislim samo 20".Genesis Winner MX mi je bio onako,simpa ali mislim da ne vredi tih para,40.000 na akciji jer mislim da vise manje i Nakamura Cliff lite daje ono sto i on.Nema kao taj bolji ram 6061,discove i nije sve Deore,sto moz misliti koliko mi na Genesisu vazno.Svega ovoga ima u NS-u al mrzelo me da gibam do NS-a pa sam uzeo ono sto je ostalo,posl.komad Genesisa Winner MX 22".Eto,sta znam,izgleda kao fin bike ali tek ce biti realan sa cenom kad od nove god dinar malo zesce rikne pa me otplata izadje oko 300eu :) .Kakav fantastican var na spojemiva rama.Mislim dvojicu ovakvih kao ja moz da nosi.Nisam ga jos vozio jer me danas pristigle obaveze.Bojim se samo da mi je ram ipak malo velik pa cu ga strpam u kola,odbacim do nekog ko servisira bikeova na Adi i videti sta ce mi oni reci.Vise reci o ovom Genesisu kad ga malo budem vozao.Na stranim sajtovima ga ne vidim u ponudi,prvi najjeftiniji iz ponude je Genesis Delta disc.Slike dodajem sutra,dusa mi spava,laku noc prijatelji.
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Tri koraka u nazad od kupovine,"velicina rama" :)

Post by zotja »

Ne znam kako da posaljem slike sa moba na forum.Recite kako da resim svoju dilemu oko vel.rama,lajk sam.Na svim slikama koje merkam na netu cev sedista je izvadjena 20tak cm,kod mene kad dodirujem malo nize od vrhova prstiju tlo,sediste je izvadjeno iz lule 10tak cm.Ram mi izgleda ok kada se na njemu ispruzim.Probao sam u radnji 21" i on mi na guvernalu izgleda nizi,nekakav ne ugodan osecaj.Jel to moj neki trip.Nije se imalo mnogo vremena jer su ti bicikli iz radnje prosto nestajali otkad je uveden popust.Morao sam trenutno odluku da donesem.Da sam pored sebe imao nekog profi igraca pa da umesto mene,na osnovu svog bogatog iskustva prelomi i odluci.Pomozite!
User avatar
milke
Freebiker
Posts: 139
Joined: 27 May 2006, 13:02
Location: Kraljevo

Re: Tri koraka u nazad od kupovine,"velicina rama" :)

Post by milke »

Ma šticnu vadi onoliko koliko ti odgovara, ne sekiraj se što je manje ili više nego kod drugih.
I ako ti ta veličina dobro "leži", tj. ne stvara bolove u leđima, ramenima ili vratu, smatraj da si dobro izabrao :)
Na kraju krajeva, čak i da kasnije ustanoviš da si trebao da uzmeš za inč manji ram, tu razliku možeš da središ pomeranjem sedla napred/nazad na šticni, kao i nabavkom druge lule koja bi ti još malo modifikovala geometriju..

U svakom slučaju, i taj profi igrač koji bi bio pored tebe bi ti rekao da sedneš na bajk, isprobaš ga, i ako ti paše, uzmeš baš taj.
Jesi bio bre na nekoj vožnji s novim bajsom? Kako se pokazao?

A slike sa mobilnog na komp.. imaš li usb kabl? Bluetooth na kompu, koristiš li laptop?
There are 10 types of people in this world. Those who understand binary and those who don't.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Tri koraka u nazad od kupovine,"velicina rama" :)

Post by shebez »

zotja wrote:Ne znam kako da posaljem slike sa moba na forum.
Moras da uploadujes slike bilo gde na net, npr. facebook, 4shered.com, fotopic. Desni klik na sliku, copi image URL, pa zatim kliknes na Img kockicu u delu iznad teksta koji pises, i paste u sredinu da prekopiras adresu gde je slika.
[img]!Ovde_kliknes_paste![/img]
I to je to, ako ne uspes pisi.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Tri koraka u nazad od kupovine,"velicina rama" :)

Post by zotja »

Krenucu nocas sa zakljuckom a narednih dana pisacu o svemu sto se do tog zakljucka desilo,mislim da ne davim bzvz.Veceras sam okrenuo jedno 5,6km (ne mogu vise,ubise me cigarete i pupak).Sve je extra,ultra,fenomenalno i idealno sto se tice vel.rama!!!Potpuno ne potrebna zabrinutost.Prvo mi je Serijski spustio tenziju i na tome mu puno hvala,onda kad sam zakukao pa dobro jel ram prevelik.Usao sam 10tak min nakon njegovog posta u kom je napisao opusteno,sve se to da nastelovati,visina,sediste(napred,nazad) itd.Procitao sam sve,duboko uzdahnuo,obrisao znoj sa cela i samo izasao smirem bez da dam ikakav komentar,laknulo mi je.Hvala Serijski :) .Pisacu jos o Genesisu,sad samo ovoliko jer nemam vise nikakvih dilema,kupio sam ok bike.Idealna geometrija rama,sve full Shimano Deore,viljuska...ovo ne znam prepisem,cudna slova,Sasunour XCT V2,ne oseca rupe.Stalno mi je pred ocima u sobi i sreca sto mi draga putuje,njena sreca,na dalek put pa se necemo dugo videti jer poplavela bi od muke sto je vise ne fermam 2%,sad je tu Genesis :) .
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Tri koraka u nazad od kupovine,"velicina rama" :)

Post by zotja »

I ako sam Shebez, (uf al ti komplikovan nick,nikako da ga zapamtim) ,stari forumas ja ti se u te fore kako si mi objasnio da ubacim slike bikea bas ne kapiram :) .Imam lap top negde u radnom stolu,nekad gledao filmove na poslu, i racunar,koji mi je samo baza gomile programa moba i drugih podataka ne vezanih za mob.Sve radim sa moba,on mi je cak i modem.Kablovski net ne uplacujem jer sam muzicki manijak koji samo nesto downloaduje i to mi se smucilo.Hocu da vam posaljem slike,uradicu to preko nekog ko to sve zna samo mi recite sta da vam pored opste slike jos slikam,koje detalje?U kom formatu se slike ubacuju ovde?Ako nisu preko 1 Mb daj nek neko ostavi mail da mu ih posaljem pa nek slike ovde budzi i montira,a?
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Tri koraka u nazad od kupovine,"velicina rama" :)

Post by zotja »

I da,Igore jel ovo ok kupovina za ove pare,neki tvoj komentar ali bez uvijanja,iskreno,s neba pa u rebra.Hvala
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Tri koraka u nazad od kupovine,"velicina rama" :)

Post by IRalic »

zotja wrote:I da,Igore jel ovo ok kupovina za ove pare,neki tvoj komentar ali bez uvijanja,iskreno,s neba pa u rebra.Hvala
Nemam zamerki, zato se i ne odzivam :D (ko ono dete crnogorac u vicu)
Neka ti je srecna kupovina, i da njim zadovoljan predjes mnogo mnogo kilometara :)

Pozz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Tri koraka u nazad od kupovine,"velicina rama" :)

Post by zotja »

E pa Igore fala i tebi na cestitkama i zeljama.Da Radio Bgd jos ima emisiju "karavan" tu bi tacno mogli odradimo sve ove cestitke,pozdrave i zelje :) uz pesmu ide Zotja Lajkovackom prugom sa Genesisom najboljim mu drugom.Eh da,ja bre u Intersportu nista ne dobih sem racuna i garancije,nikakva knjizica,neko uputstvo.Mislim ozbiljan sam,jel sam trebao nesto takvo da dobijem?Juce brojim zupcanike na zadnjem tocku 3X (nisam verovao) i 9 zupcanika,27 brzina!?Pa ja nekad davno nisam znao sta cu sa 18 a tek sad sta sa 27.Jel ovo neka vabricka greska :) ?Na guvernalu Deore gornji menjaci,tako to zovete?Nema nikakve identifikacije u kojoj sam brzini.Na divca bikeovima ima a ovo Deore pa nema.Ima 3 podeljena polja i na svakoj od rucica 1na kazaljka.Ona se pomera kad menjam brzine al nista ne pise u kojoj sam.Jel to ok,tako to treba?Da reklamiram ako nije ok.Samo me nerviraju disc kocnice,komplikovano mi to mnogo za mene lajka.Discovi mi nekako slabasno deluju,merio ih sa sublerom i kaze 2mm.To bre mnogo malo.Mozda lupam( to je praksa,pokazalo se :) ) al po meni bi trebali biti bar 4,5mm.Sta vi kazete 2mm ok?I mogli stvarno malo drecavije da ga urade,ovako ja nikakav ne upadljiv,bike ne upadljiv.Kako cu cicama na Adi da skrecem paznju :( ,jedino da ga vozim go u mantilu :) .
User avatar
milke
Freebiker
Posts: 139
Joined: 27 May 2006, 13:02
Location: Kraljevo

Re: Tri koraka u nazad od kupovine,"velicina rama" :)

Post by milke »

hehehe, pa upravo ti sjajni diskići upadaju u oči.. pa još ako kupiš SPD patidžone i pedale, pa bici šorc i neki rozi Deutsche Telekom dres, nema nikog u vidnom polju koji neće u tebe pogledati :mrgreen:

Ne moraju da pišu brojevi, nema to neku funkciju.. Pogledaš u skalu i vidiš da li si doter'o do kraja ili možeš da šiftaš još malo, i to je to :P
A devetofaz je dobra stvar.. zamisli kako se pentraš uz neki uspon od 10%, a ono njemu nigde kraja.. A tebi srce u pete sišlo a jezik u žbice upada, pa ti samo smanjuješ prenosni odnos, i smanjuješ, i smanjuješ, i nekako ipak doguraš do kraja :) Sa sedmofazom si malko ograničeniji (brže ti ponestane brzina za menjanje), ali se prilagodiš nekako :)
P.S. sve je dobro dok ne počneš da brojiš zupce na svakom od zupčanika :D

E da, što se kočnica tiče, samo pritisni i pusti, nemaš se šta baktati s diskovima.. Kad nešto ne štima, teraj u servis. Zato ti i nisu dali knjižicu (koja se inače i ne dobija), nego kad nešto ne radi, garanciju u ruke i pravac servis.
There are 10 types of people in this world. Those who understand binary and those who don't.
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Tri koraka u nazad od kupovine,"velicina rama" :)

Post by zotja »

Ova ti je dobra za zupce,to cu brojim kad budem ostavljao cigarete,da si nekako okupiram paznju i zaboravim na njih :) .Ako uspem,patentiram foru i otvaram kliniku za bolesti zavisnosti :) .Danas sam opet vozio bike,fenomenalan je.Uskoro ce zakacimo i slike da vidite kakav je,mada ja verujem da ga je vecina vas negde na nekom stranom sajtu vec snimila.Pozz svima i laku noc
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Tri koraka u nazad od kupovine,"velicina rama" :)

Post by shebez »

Evo slika Zotjinog bajka, uzivaj te u gledanju...
Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
Post Reply