nakamura highlander ili Capriolo Roadster

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

mladenkevic
Posts: 2
Joined: 22 Jun 2010, 18:36

nakamura highlander ili Capriolo Roadster

Post by mladenkevic »

Zdravo svima,
Imam dilemu koji od ova dva bicikla da kupim. U merkatoru na snjizenju Nakamuru ili u drugoj prodavnici Capriolo

Nakamura Roadster:
ram: Alloy 7005 23"
zadnji mjenjac: Shimano Deore
prednji mjenjac: Shimano Alivio
Kocnice: Tektro
prednji amortizer: Sr SUNTOR ney 4610

Capriolo Roadster Trekking
ram: Alloy 6061 23"
zadnji mjenjac: Altus RD-M310
prednji: Tourney C-series
Kocnice: Logan
prednji amortizer: LOGAN - LF 560


Oba bicikla imaju 28" tockove.

Gledajuci po forumu znam da cete predlagati da nadjem nesto polovno i kvalitetnije ali zbog moje kontitucije mi je potreban veci ram (imam 200cm i tezak sam 110Kg), a u banja luci takav bicikl se jako rijetko pojavljuje.
Sto se tice cijene u marku (dinar) :) je identicna.
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: nakamura highlander ili Capriolo Roadster

Post by zotja »

Ja sam krenuo danas u potragu za solidnim i pristupacnim city bikeom.Naleteo sam prvo na Capriolo Varnus,simpatican bike ali ne bas za rekreativca koji na bike nije seo 10tak god.Posto me taj bike nije nesto strecnuo,zbog visine 1.90cm,tezine 113 kg i potrebe za gradskom voznjom pokazali su mi Capriolo Touring a malo kasnije Trekking koji se po opremi uopste ne razlikuju,Touring je malo nasminakaniji(korpica,branici,svetla...).Cena Trekkinga,modela za 2009tu je nesto manje od 200 eu i to na 6 mesecnih rata,sto je bas extra povoljno.E sad,lutajuci netom,a mozda je to bas na ovom mestu,naletim na post coveka koji je uporedio Capriolo Touring ovde kod nas i u Hrvatskoj.Sem branika,tockova,prednje i zadnje svetlosne grupe nista slicno nisam nasao kod ovog naseg Capriola i onog u HR,nas daleko zaostaje po opremi.Vrlo zanimljivo ali uz sadasnje prilike u Srbiji lako objasnjivo.Dalje tako lutajuci naletim na ovaj sajt i pitanje coveka dali Nakamura i Capriolo.Nisam bas tot lajk,krajem 80tih sam vozio Ross,klasican sportski bike sa babaroga opremom i bas sam se zario na bicikle.Onda sa bicikla na motor,sa motora u auto i sad mi o biciklima bas u glavi nije bog zna sta ostalo.Ono koliko ja kao nekadasnji biker znam,Nakamura je bas opako dobar Bike,u ono vreme,tamo pre 20tak god nije se mogao videti model ispod 3,4 hiljade maraka.Dalje,Nakamurina oprema kod Highlandera je daleko bolja od opreme Capriolo touringa.Dok nisam video ovu Nakamuru bas sam se ozbiljno napalio na Capriolo Touringa ili Trekkinga i rekao sam u ponedeljak 1 od ta 2 kupujem.Fala bogu pa naletim na ovaj sajt i pitanje Nakamura ili Capriolo pa se sad primim ko stuka na Nakamuru Highlander ali je ne vidim nigde u ponudi po Beogradskim radnjama.Zna li neko neku radnju u BG-u gde je mogu kupiti?Hvala.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: nakamura highlander ili Capriolo Roadster

Post by IRalic »

Nakamura u Beogradu ima u InterSportu u Merkatoru.

Kao i kolege sa onog drugog foruma, takodje savetujem Nakamuru, pre nego Capriolo, ako je zaista cena ista.
Capriolo ima jeftinu 7 brzinsku opremu, dok Nakamura ima bolju)kocnice,viljuska), i verovatno 9 brzina, posto je zadnji menjac Deore,
a njega ne stavljaju na 8 i 7 brzina (iako je kompatibilan)

Vidi u Interpostu dal ima,i koja je cena, pa ces videti sta ti je ciniti ;)


Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: nakamura highlander ili Capriolo Roadster

Post by zotja »

Shmrc :( ,ne da nema Nakamure Highlander veceg rama od 52 cm u Beogradu nego nema veceg ni u Novom Sadu,Nisu i Cacku.Sta sad moj zotjo,ne gine ti Capriolo.Ajd jedno pitanje za sve vas.Pre 7,8 god u Bubanj potoku kupim bike na koji sam seo 2X zato sto mu je mali ram.Kupio sam ga tada za razgledanje terena dok sam jos bio pasionirani ribolovac a i da se dovucem do mesta gde se vise nije moglo kolima.Najvise mi je bio zanimljiv jer je imao leptire u obe glave tocka pa sam mu skidao 1 od tockova i lako ga pakovao pozadi iza sedista auta.Da vam ja sad ispricam koji je to bike i koju opremu ima a vi da mi kazete isplati li se ta oprema pakovati na neki veliki alu ram?Pa kaze,na njemu pise da je Bianchi.Cini mi se da mu je sva oprema LX300 Shimano.Prednji menjaci su mu Shimano STI (pise jos nesto al sitna slova pa ne mogu procitam).Zadnji menjac je Shimano LX300 Exage,srednji pogon je Shimano LX300-Biopace SG i prebacivac lanca je LX300.Kocnice su Shimano Exage Countru.Sediste Bianchi a na oba tocka pise Ontario i gume su Semperit.Sve ostalo na njemu je ko da ste ga nasli pored kontejnera :) .Islatili se cemu ovakva oprema,naski receno za budzenje na neki veliki ram?Tih par puta koliko sam ga vozio radio je perfektno,nikakvi zastoji u menjanju brzina,bez ikakvog igde lufta.I na kraju da ne ispustim,ima 21-nu brzinu i viljuska mu je standardna,nema ni prednju ni zadnju suspenziju.Hvala unapred na nekom odgovoru.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: nakamura highlander ili Capriolo Roadster

Post by IRalic »

Ta oprema je iz sredine devedesetih ;) ali ako je ispravna, tj u dobrom stanju, ne vidim zasto se ne bi isplatilo da se prepakuje.
Sad sve zavisi za koliku sumu mozes da nadjes ram, pa dal u taj ram pasuje ta viljuska sto imas, ili neka druga ..
Treba dobro pogledati i preracunati se .. mada bojim se kad sve saberes, da za iste novce mozes kupiti taj Capriolo ;)
pogotovo sto je stanje te opreme na tom bajsu pod znakom pitanja, iako mozda naizgled sve funkcionise, sigurno je izraubovano,
osim ako neko nije taj bicikl drzao u sobi proteklih 15 godina ;)


Pozz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: nakamura highlander ili Capriolo Roadster

Post by zotja »

Nasmeja me Igore posteno :) ,ono za 15 god i ne vozenje ovog mog polovnjaka.Uzimam te za ortaka ovde iz odmah.Mada,svi se maximalno trudite svojim ucescem u raznim temama,vi bikeri koji se u njih kapirate nas amatere tako dobro tesete i usmeravate da vas je stvarno zadovoljstvo citati.Eh ta Nakamura Highlander :( .Pitao sam ih u svim radnjama od N.Sada do Nisa ocekujuli ih sa ramovima velikih dimenzija,a rade se do 62 cm,u skorije vreme i rekli su mi zvrcnite nas za mesec dana ali sumnjamo.Sve zavisi od Slovenaca,ako se kod njih pojave pojavice se i u Interspidu.Nasi ih kupuju od Slovenaca.Nakamura je 35.000 a Capriolo 26.000.Zato mi je najvise krivo jer razlika u ceni je mala a Nakamura po vasim glasovima i opremom koja uz nju ide bas,bas daje mnogo vise.Jbg...sutra cu kupim Capriolo Trekking,isti je kao Turing kazu sa svom opremom sem sto mu je drugaciji oblik alu rama,nema branike,korpicu,svetla i 7 hiljada je jeftiniji...Jao kako mi krivo za Nakamuru :( .Vidimo se ljudi na Adi ovih dana,ja sam onaj sto jedini pusi i vozi bike.Valjda cu sad sa 3 pakle da smanjim bar na paklu i po.Hvala Igore i pozdrav.
Last edited by zotja on 06 Aug 2010, 16:30, edited 1 time in total.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: nakamura highlander ili Capriolo Roadster

Post by IRalic »

Molim ;)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: nakamura highlander ili Capriolo Roadster

Post by zotja »

Ne znam,nisam pametan :( .Koliko para,izgleda tolko muzike.Bio sam,pazljivo razgledao,malo sedeo na njemu i na kraju tuzan izasao.Moram 24h da razmislim.Kocnice su ocaj ocaja na Kaprioulu,prednja samo sto se ne raspadne,marka Logan-klasa no name.Prednja suspenzija tuga,takodje Logan,tako slabasano izgleda spram moje tezine.Srednji prenos,nako bzvz.Prebacivac lanca Shimano SIS,on se vidja i na najvecim krsicima.Zadnji menjac Shimano Altus,to je nesto onako,srednja klasa kolko ja otprilike znam.Prednji menjaci klasika,nesto sasvim obicno.Sve ostalo je ok.Treba zameniti kocnice odmah i nekad usput prednju viljusku.Sta znam,mozda je ipak bolje uzeti neki polovnjak za te pare,u njega cemo imati verovatno postepeno ulaganja a u Kapriola vise nego postepeno,mislim odmah.Juricu jos malo ovu Nakamuru Highlander,mozda je neko prodaje polovnu par meseci staru...Razmislicu kao sto rekoh bar 24h .
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: nakamura highlander ili Capriolo Roadster

Post by IRalic »

Pa da. Sve to na slici, o onako na oko izgleda ok, a kad pridjes blize .. :roll:
Svakako treba pogledati i polovnjake, od 200-300 eura imas da biras, pa ako imas kes,
tj ne igraju ti mnogo cekovi/rate i odlozena placanja za kupovinu u Capriolu, onda problema nemas.

Polovnjaci su obicno veoma mladi, i u ok stanju, pa je samo pitanje kakvog su stanja lancanici/lanac/kaseta
koji su glavni potrosni delovi, tako da ces ih menjati pre ili kasnije.
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
mladenkevic
Posts: 2
Joined: 22 Jun 2010, 18:36

Re: nakamura highlander ili Capriolo Roadster

Post by mladenkevic »

hej nisam ni vidio da se ovdje pisalo na ovu temu

zotja, zao mi je sto ne mozes da nadjes highlandera u SR, znam da imamo u Banjaluci jos od 62cm ali sada su u punoj cijeni od 450Eur-a. Koliko znam ima jos jedan highlander, a ima i Nakamura Platinum 62cm ali to je vec oko 600Eura mada i oprema mu je mnogo bolja.
Ja kad sam uzimao, a zato sam i zurio, bila je akcija od -30% tako da me je dosao ovaj na istu cijenu kao roadster.

kod mene je presudilo to sto sam sjeo na Roadstera i sve je pocelo krckati :)

Jedini problem kod nakamure je sto sad servis koji je odrzava i prodaje bicikle, pa me gledaju onako malo ispod oka, jer sam kupio u Intersportu a ne kod njih neki Polar ili u drugom shopu neki kapriolo. ALi ok je valjda necu tako cesto na servis ici :) pa mogu zivjeti sa tim pogledima :)

Sretno kod kupovine bicikla
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: nakamura highlander ili Capriolo Roadster

Post by zotja »

Sad i ja imam dilemu doduse malo drugaciju nego nas drung Mladenkovic a ne znam jel ima forum za ocajne bikere samoubice.Dilema:Brankov ili Pancevacki most :( ?Mladenko imam plan.Da ja tebi kupim Capriola u BG-u i da se djoramo glavu za glavu,a :) ?Ja sam duboko analitican covek po svim zivotnim pitanjima i dilemama.Jesi ti Mladenko razmisljao kako ce okolina u kojoj zivis dozeveti tebe na Nakamuri?Tu ce bude u pocetku podozrivih pogleda,zlonamernog retorickog saplitanja...mala je to sredina,jel.Misliiim nije svakako za Rog-a ili za Partizana ali mudrije je vozikati se krckajuci nego da ti sve tip top full.Ja sam coek iz male sredinice,bio nekad,srce sumadije-AR,znam sta pricam.Komsije prestaju polako da ti se ujutro javljaju,prijatelji okrecu ledja...zena ce prva postavi pitanje,ako moz ti Nakamuru sebi sto ja ne mogu novog Fiat Punta meni.Onda moras uletis u kredit i kupujes zeni Punta...disvi tebra da ti lagano otvaram oci,a,a,a :) ?Razmisli ti malo.Ajmo sad 1no pitanje za Igora,Igore skuvaj kafu,zapali cigaru,sledi ozb.pitanje.Zvao sam Planet bike i rekao sam im sta predlazu do 35 soma.Kazu ko iz rukava Polar Avalanche (valjda sam lepo napisao) cena:32.000.Jel moze on da stane volan uz volan sa Nakamurom il' mu je nije ni do stendera-repa?
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: nakamura highlander ili Capriolo Roadster

Post by zotja »

Da ispustio sam,predlozili mi na B.Brdu i Polar Mirage,sad dal bese model Pro ili disc za 29.000 al kazu nije takav zvrk kao Avalanche.Nisam ja nesto za pricu oko polovnjaka,mada sam prilicno stalozen prilikom kupovine i nema boljeg trgovca od mene u BG-u...cek kad krene bostan na pijaci pa da me vidite na delu :) .Sta znam promaci ce mom oku nesto oko bikea,da su mobilni i automobili...Igore aj ako ti nije tesko da mi das neki odgovor.Pozdrav Mladenkovicu :) .
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: nakamura highlander ili Capriolo Roadster

Post by zotja »

Moram sebe jos jednom da dopunim jer reci cete gle ovog sabana mesa babe i zabe,ne pravi osnovnu razliku izmedju mounty i city bikea,tockovima 26" i 28".Znam da smo poceli pricu o dva modela city bikea i ja sad ulecem sa trecom markom monty bikea.Prosto hteo da mi neko uporedi opremu koju nosi Nakamura Highlander i Polar Avalanche.Hvala
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: nakamura highlander ili Capriolo Roadster

Post by zotja »

Ja se malo salio sa Mladenkovicem ali izgleda sam krivo shvacen,niko pa ni Igor,da nesto propise u vezi moje nove dileme,Polar ili Nakamura.Nista,aj ljudi pozdrav i ne zamerite nesto.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: nakamura highlander ili Capriolo Roadster

Post by IRalic »

Helou ;)

Nekako mi je promaklo to da si sta novo pisao ;)

Avalanche ili Nakamura ?
I Polari su solidni, sad ne znam tacno sta ima Avalanche ovih dana, slabo zagledam takve bajkove u poslednje vreme ;)
a Polarbikes.com je trenutno u izradi ;)
Ali koliko sam unako u prolazu na putu u Planet Bike servis primetio,
sad imaju neki novi, jako lep ram, i ima opcija sa diskovima.
Sve u svemu molidan bajk, jedino ostaje pitanje sta je bolji pazar, a na to vec ne bih znao da ti odgovorim, posto nisam upoznat sa detaljima, kao ni sa tacnom cenom.

U svakom slucaju ja sam totalno za mtb varijantu, jer je univerzalna, moze i van puta, a i na putu kad montiras brze tanke gume.
A trekking/city prima samo tanke gume, tako da je prilicno ogranicen sto se voznje van asfalta tice, i to samo zbog guma.

Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Post Reply