Solunska Glava - kako je bilo?

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Solunska Glava - kako je bilo?

Post by bluealek »

Onih 13 koji su bili na Solunskoj glavi su izgleda zanemeli od oduševljenja, a ostali se ne usuđuju da pitaju kako je bilo 8)

Što se mene tiče, planina je zaista prevazišla moja očekivanja. Za mene lično ovo je bila samo premijera jednog prostora koji nudi i prostranstvo i visinu i dinamiku, raznovrsnost, kako reljefa, tako i biljnog sveta i geološkog sastava. Prostora koji imponuje svojom grandioznošću, čije daljine nezadrživo vuku, bilo ka visinama i njegovim travnatim udolinama poput Begovog polja na preko 2000 m visine, ili dubinama kanjona iz kojih moćan huk dopire čak do par stotina višeg planinarskog doma Karadžica. Doma koji je sagrađen na mestu koje je prosto idealno, sa savršenim pogledima na sve strane i živopisnim zalascima Sunca.

Fotografija će biti (veći deo dana sam danas potrošio na njihovu obradu), ali moram prvo da završim neke stvari za firmu. Dakle, molim za samo malo strpljenja. A ovaj događaj zaslužuje ne samo izdašan foto album, već i jedan nadahnut putopis (za čije pisanje na žalost ovih dana neće biti vremena, ali utisci svakako neće biti zaboravljeni).

Izvol'te drugari, recite kako ste se proveli 8)
User avatar
Buca
Freebiker
Posts: 68
Joined: 03 Oct 2009, 12:30
Location: Vršac

Re: Solunska Glava - kako je bilo?

Post by Buca »

Mi koji smo bili,videli smo po povratku da su svi odusevljeni,
a na zalost onih koji nisu isli s' nama,ne postoje te reci koje mogu opisati te lepote!
Mogu da vide delic te lepote na fotografijama,ali ne mogu da iskuse taj osecaj slobode,to zadovoljstvo sto si na takvom mestu!To ipak mora da se dozivi!
Miloš Manojlović
Posts: 45
Joined: 14 Feb 2010, 13:37

Re: Solunska Glava - kako je bilo?

Post by Miloš Manojlović »

Kačite fotografije, da vidim kako to tamo izgleda 8)
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Solunska Glava - kako je bilo?

Post by KUSHA »

Da bi se videlo kako izgleda mora se otići na licu mesta.Nijedna fotografija pa ni snimak ne mogu dočarati stvarnost.Stvarnost dostiže vrhunac posle 2000mnv.Izaći biciklom na 2527m.po" magistralnom" putu je pravo ludilo.Nazvao sam tu zadnju deonicu od 5km.Golootočka.Bilo ko, bilo šta, da napiše biće bleda slika stvarnosti.Gospod je bio naklonjen trinaestorici učesnika pa je vremenske uslove prilagodjavao baš onako kako su oni napredovali.Tura je u celosti opravdala svoje rangiranje kao broj 1.Neverujem da ću skoro sesti na bajs jer će zadovoljstvo ovoga puta dugo trajati.Od nedelje je postavljen novi cilj,tačka preko 3000mnv bajkom.Tražite i glasajte.http://kusevija.fotopic.net/c1871356.html.
User avatar
Milan
Freebiker
Posts: 167
Joined: 05 Jun 2008, 10:23
Location: Nis

Re: Solunska Glava - kako je bilo?

Post by Milan »

Hvala svima koji su učestvovali u ovoj priči. Šta reći do da je bilo prelepo.
Dok čekamo opširnu priču iz Saletovog pera, evo i nekih mojih fotografija http://picasaweb.google.com/drakulic.mi ... unskaGlava# i jednog zanimljivog snimka kako Kuša kroti bike po snegu :wink: http://video.mpora.com/watch/I6lUekSrO/
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Solunska Glava - kako je bilo?

Post by barda »

Ja još uvek ne mogu da verujem gde smo bili :shock:

Oči u kombinaciji sa prstom su napravili preko 500 fotografija ne konsultujući mozak koji se opuštao, a srce je pumpalo krv u mišiće kojima nije bilo lako da iznesu preko 100kg tereta na 2540m.... :P

Toma je imao oko 200 konja koje su poterale 2 tone metala na istu visinu, i njemu pružili neviđeno zadovoljstvo, koje bi sigurno svako od nas 12-torice, koji su sa jednim konjem izašli gore, hteo da iskusi :D

Već dan posle sam na Google Earthu gledao trasu i put na Pelisteru 2601m (planina Baba), gde smo čuli da postoji put pa eto prilike da još malo podignemo visinu i upišemo je u memoriju koju niko ne može da nam uzme :D

P.S. Oko slika će biti malo posla i dosta panorama (oko 50) - jednostavno prostor je tako otvoren da su panorame pljuštale sa svih strana :wink:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Solunska Glava - kako je bilo?

Post by Gruja »

Ja takođe nemam reči kojima bi opisao oduševljenje ovom turom.
Veliki napor koji je uložen se višestruko isplatio. Nikad neći zaboraviti prvi pogled na Begovo polje, sa Solunskom glavom
i bliskim vrhovima u pozadini... prosto oduzima dah! Ja sam se odlično proveo i jedva čekam da odem na neku sličnu turu.
Pozdav svima koji su bili, a onima koji nisu želim da sledeći put učestvuju u meditaciji kroz ovakve predele.
Ja, na žalost, nemam fotografija sa ove ture. :(
User avatar
Polar
Freebiker
Posts: 308
Joined: 11 Sep 2009, 18:33
Location: Beograd

Re: Solunska Glava - kako je bilo?

Post by Polar »

Kako je bilo? Čista petica. Sve što su do sada pre mene napisali je istina.
Neka slike to i pokažu.
https://plus.google.com/photos/10525795 ... banner=pwa
Last edited by Polar on 07 Jul 2014, 18:55, edited 1 time in total.
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Solunska Glava - kako je bilo?

Post by arxmilan »

prelepo..ovaj put se može reći da smo bili na planini xexxe :D
evo slika i od mene http://www.flickr.com/photos/44755804@N ... otostream/ ako nekom treba neka slika vece nek se javi ! :)
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Solunska Glava - kako je bilo?

Post by barda »

Odlične slike Polar i Milane.

Gde si našao toliko cveća Milanče? :D - ja sam izgleda gledao samo u daljine :lol:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
Miloš Manojlović
Posts: 45
Joined: 14 Feb 2010, 13:37

Re: Solunska Glava - kako je bilo?

Post by Miloš Manojlović »

Lepe slike. Ali sigurno je milion puta bolje uživo nego na slikama 8) Valjda ću voziti sledeće godine.
asrdjan
Freebiker
Posts: 150
Joined: 05 Jul 2010, 14:07
Location: Novi Sad

Re: Solunska Glava - kako je bilo?

Post by asrdjan »

Kad izguraš bajk na tu visinu, stvari definitivno više ne izgledaju iste. Hvala svima što ste bili tamo. Samo jedna molba: ajd nek neko nabroji svu trinaestoricu, da ne propustim neko ime i da završim spotić...
x3m_optimus
Freebiker
Posts: 121
Joined: 14 May 2009, 11:28

Re: Solunska Glava - kako je bilo?

Post by x3m_optimus »

10. jul, a Kuša sedi u snegu :lol: Bas vam zavidim, 'bem ti posao... :?
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Solunska Glava - kako je bilo?

Post by barda »

Popeti se biciklom na 2540m? I to krenuti od 250m i skoro sve do gore voziti i uživati u prelepim pogledima?
Zvuči gotovo neverovatno, ali je ipak moguće u Makedoniji gde smo se nas dvanaestorica uputili biciklovima, i Toma koji će nam biti podrška i ispeti Saletov Jeep na vrh Solunske glave...

Oči u kombinaciji sa prstom su napravili preko 500 fotografija ne konsultujući mozak koji se opuštao, a srce je pumpalo krv u mišiće kojima nije bilo lako da iznesu preko 100kg tereta na 2540m. Tomi je bilo lakše, imao je podršku 200 konja koji su poterali 2t metala na istu visinu...

Dugo će ovaj izlet ostati upisan kao maksimum u mojoj skromnoj karijeri bicikliste i planinara kao jedan biser kog niko neće moći da ukrade, a vama ću ga rado pokazati....

Evo pogledajte!

http://tripbike.fotopic.net/c1871767.html

Uživajte! :wink:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
Miloš Manojlović
Posts: 45
Joined: 14 Feb 2010, 13:37

Re: Solunska Glava - kako je bilo?

Post by Miloš Manojlović »

Šta je bilo sa automobilom? :?:
Post Reply