Atlas na CD-u

Ovde možete diskutovati o kartama, njihovom korišćenju, o načinima i opremi za orijentaciju u prirodi. Naravno, raspravama na temu GPS tehnike kao modernom načinu orijentacije je mesto ovde.

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
introitus
Posts: 27
Joined: 03 Feb 2005, 15:15
Location: Šabac
Contact:

Atlas na CD-u

Post by introitus »

http://www.geokarta.co.yu/korpa_edit.as ... ID=0020010
Ovo je praktični i savremeni način sticanja znanja i predstava o svetu. Namenjen je za potrebe učenika a sadrži: geografske i tematske karte sveta i kontinenata; geografske karte svih država sa odgovarajućim statističkim podacima i zastavom. Srbija i Crna gora su posebno obrađene tako da se pored geografske i tematskih karata teritorije prikazane i turističke karte delova teritorije, planovi gradova i fotografije i statistički podaci. Za sveznalice data je i edukativna igra za proveru znanja.
CD kosta 550 din. Rasmiljam da kupim. Ako to uradim javicu kakav je :-)
Pozdrav,

Zoki
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Post by pedja »

Javi utiske. Meni deluje zanimljivo imati to.
User avatar
NevenB
Freebiker
Posts: 74
Joined: 13 Apr 2005, 11:46
Location: Avala
Contact:

Post by NevenB »

Hm, mislim da je to diskutabilno, ja od GEOKARTE imam jedinu kartu Avale, koju tu i tamo znam jako dobro, i recimo da neke staze kuda često prolazim bajsom nisu uopšte ucrtane, tako da se već dugo vremena nosim mišlju da uzmem i preradim tu kartu tj. docrtam puteve i napravim svojevrsnu offroad kartu Avale..

Evo Zoran (introitus) zna recimo kuda smo vozili sada kada smo išli na Avalu, i recimo 40% puteva kuda sam ga vodio nije na toj karti, a neverovatno su prohodni i po svemu sudeći nisu novi uopšte.

Ruku na srce ipak ima dosta puteva koji su ucrtani a za koje nisam ni znao da vode nekuda, pa eto zanimacije za ovo proleće...
Zorane hoćeš da se pridružiš? :)
User avatar
introitus
Posts: 27
Joined: 03 Feb 2005, 15:15
Location: Šabac
Contact:

Post by introitus »

NevenB wrote: ... ima dosta puteva koji su ucrtani a za koje nisam ni znao da vode nekuda, pa eto zanimacije za ovo proleće...
Zorane hoćeš da se pridružiš? :)
:D Pa sto uopste pitas, sto se mene tice ako ne bude kise u petak ja bih i do Kosmaja...?
Pozdrav,

Zoki
User avatar
NevenB
Freebiker
Posts: 74
Joined: 13 Apr 2005, 11:46
Location: Avala
Contact:

Post by NevenB »

introitus wrote: :D Pa sto uopste pitas, sto se mene tice ako ne bude kise u petak ja bih i do Kosmaja...?
Vidiš, vidiš... Nije ti ta ideja loša, taman moram da se kondiciono dobro spremim za http://forum.freebiking.org/viewtopic.p ... highlight=
Pa pazi, trenutno, sudeći po Rep. Hidmet zavodu kiše ne bi trebalo biti, i čekao bi nas savršen dan za vožnju, jedino bi deo puta do Ralja ili Relja bem li ga, bio relativno prometan, onda nas čeka divan spust i ravno do skretanja za sopot, a čim krenemo od Sopota uspon ka Kosmaju, već bi trebalo biti puno bolje za voziti..
Mada znaš kako, sve mi se nešto ne vozi toliko po putu... Razmazio me vikend :)..
A paz` sad, pošto imam ovu nekakvu kartu avale, ima prilično lokacija i puteva kojima nisam prolazio.. Šta kažeš na celodnevno ispitivanje Avale?
Taman će dosta da ozeleni i neće biti gužve jer je petak...
Kvragu, sad sam evo opet gledao ovu kartu, i sad mi se čini da i nema baš toliko puteva.
Gle, najveći problem je 30km užasno prometnog puta od avale do sopota, takođe na kosmaj bi trebali doći što ranije da bi videli da izvezemo i neki offroad dok smo tamo, samo jedini problem je to što nas onda opet čeka užas od puta nazad..
Ja sam nekako za varijantu "Avala na više načina.."

Sem ako neko možda poznaje neki alternativni put od Avale do Kosmaja!!!?!
User avatar
introitus
Posts: 27
Joined: 03 Feb 2005, 15:15
Location: Šabac
Contact:

Post by introitus »

NevenB wrote: Vidiš, vidiš... Nije ti ta ideja loša, taman moram da se kondiciono dobro spremim za http://forum.freebiking.org/viewtopic.p ... highlight=
Ja cu mozda u to vreme tamo gde ti ne bi isao...
Ja sam nekako za varijantu "Avala na više načina.."

Sem ako neko možda poznaje neki alternativni put od Avale do Kosmaja!!!?!
Ajde zovem te sutra, a za Kosmaj da pitamo na listi ?
Pozdrav,

Zoki
User avatar
Istar Genome
Posts: 50
Joined: 13 Apr 2005, 22:39
Location: Zajecar

Elendilski pozdrav

Post by Istar Genome »

Lepo se provedite,drugari...Pozdrav iz Zajecara od Elendila (Istar Genome-a). :D
Nema mesta gde mozete traziti um
on je kao otisci nogu
ptica na nebu.
User avatar
NevenB
Freebiker
Posts: 74
Joined: 13 Apr 2005, 11:46
Location: Avala
Contact:

Re: Elendilski pozdrav

Post by NevenB »

Istar Genome wrote:Lepo se provedite,drugari...Pozdrav iz Zajecara od Elendila (Istar Genome-a). :D
Hoćemo, nego šta.
Ja sam jedva dočekao proleće pa mi je svaka vožnja dobar provod :)
Post Reply