Skup lezecih 10-11 April - Udine, Italija

Sve o "ležećim" biciklima

Moderators: IRalic, Moderatori

Post Reply
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Skup lezecih 10-11 April - Udine, Italija

Post by IRalic »

Helou ;)


Lezeci kolega Marko iz Italije, kog sam upoznao jesenas u Sloveniji na skupu, organizuje prvi put skup,
sa bazom i Udinama (nedaleko od granice sa Slovenijom) i sa dva kruga u dva dana.
Opcije hrane i smestaja su ostavljene samim ucesnicima da odaberu, dakle nikakve "startnine" nece biti.
Ali nudi se povoljan smestaj i hrana ako neko hoce.

No, da ne duzim, sve detalje mozete neci ovde: http://www.udobnoposvetu.si/wp-content/ ... no_eng.pdf

U svakom slucaju bice tu dosta lezecih iz Italije i Slovenije, a koliko vidim i Austrije.
Meni je svakako dogadjaj interesantan, i rado bih prisustvovao, ali nesto nisam odusevljen idejom da sam idem,
pogotovo ne vozom, iz prostog razloga visoke cene takvog puta (pored karte za bicikl deru kozu, pogotovo hrvati)
ALI ! sasvim je smisleno ako bi se par nas skupilo i spakovalo u kakav auto i uz deljenje troskova stigli jeftino tamo i nazad.
Viza ne treba, a pastetu i kifle mozemo poneti odavde ;) :mrgreen:

Do onde i nazad ima oko 1400km, znaci jedno max 90 litara benzina koliko mali autic (punto) moze da potrosi,
sto zavisno od cene dodje 100-110 eur, pa podeljeno na tri koliko realno ljudi i bicikala moze da se spakuje u takav auto.
Putovanje bi trajalo sigurno 9 sati, a autoputem jedno 3 sata krace, ali se zbog visoke cene bas i ne isplati
za auto koji ili jedva moze da nagura 130, ili pri toj brzini trosi 10 litara ;)

Pa, ako bi neko bio zainteresovan za takav izlet u prijateljsku nam Italiju, neka izrazi svoje zainteresovanje,
pa da vidimo mozemo li ogranizovati kakvu nasu delegaciju da prisustvuje tom istorijskom trenutku - prvom skupu lezecih u Italiji :mrgreen:



Pozzzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Skup lezecih 10-11 April - Udine, Italija

Post by Gruja »

Hmmm, deluje interesantno, ja bih voleo da odem, osim ako mora baš sa ležećim biciklom.
Čak ima i vremena da izvadim pasoš do tada. :D
Igore, proveri da li baš mora rekumbentom, pa ako ne mora, onda bih se ja uključio, tj. potrudio
bih se da se uključim.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Skup lezecih 10-11 April - Udine, Italija

Post by IRalic »

Helou ;)


Nigde ne pise, ali pitacu ;)
Po tradiciji lezeci su vrlo otvoreni, i cak ni u truloj americi nema diskriminacije od strane grupa lezecih biciklista,
za razliku od drumaskih klubova, koji recimo mogu da te otkace ako imas recimo gume sire od 23mm :D
Na svakom evropskom skupu sam video i uspravne bicikliste, te to 100% nije problem.U Sloveniji ih je takodje bilo nekoliko.


Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
x3m_optimus
Freebiker
Posts: 121
Joined: 14 May 2009, 11:28

Re: Skup lezecih 10-11 April - Udine, Italija

Post by x3m_optimus »

Ovo je interesantno... Zvuci jako zanimljivo! Ako ja budem pri parama idemo obavezno! :D Samo, imamo jos vremena pa cemo se izdogovarati. Ja bih voleo da snimim sve to kamerom :D
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Skup lezecih 10-11 April - Udine, Italija

Post by IRalic »

Evo pitao sam, i kazu nikakav problem bez lezeceg ! :-)

Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Skup lezecih 10-11 April - Udine, Italija

Post by Gruja »

Fino! Čim stigne sledeći deo plate, pokrećem proceduru vađenja pasoša... a onda malo štekanja, pa možda i uspem da se priključim.
corovicgoran
Posts: 55
Joined: 11 Jul 2009, 21:43

Re: Skup lezecih 10-11 April - Udine, Italija

Post by corovicgoran »

Pozdrav :wink:
Gledam ovu temu nekoliko dana ,popricao sam sa Igorom,pa da vam saopstim ono sto sam smislio.Vidim da ima interesenata za taj skup lezecih u Udinama,a da vam nedostaju bentovi i trajkovi .Resio sam da ekipi koja bude htela da ide sa Igorom u Udine pozajmim jedan od mojih trajkova za tu manifestaciju bez ikakve novcane naknade.O detaljima se mozemo dogovarati na PP.Ko stvarno zeli da ode do Udina i provoza rekumbent tamo ima dobru volju za to izacu mu u susret.
Lezeci pozdrav :D
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Skup lezecih 10-11 April - Udine, Italija

Post by Gruja »

Gorane, ovo je jako lep gest s' tvoje strane. Svaka čast na dobroj volji!
Ako troškovi puta ne budu mnogo veći nego što je Igor u prvom postu izneo, ja ću vrlo verovatno ići.
Sa zadovoljstvom bih probao bilo tricikl bilo rekubment.
Ko god da poveze tvoj tricikl, verujem da neće biti problem da i ostali malo oprobaju kako se to kotrlja!?
Pratio sam tvoje oglase i postove u kojima si opisivao svoje bajkove i moram reći da mi se sviđa to što
radiš, Srbiji stvarno treba neko ko to radi.
corovicgoran
Posts: 55
Joined: 11 Jul 2009, 21:43

Re: Skup lezecih 10-11 April - Udine, Italija

Post by corovicgoran »

Pa hvala ,hvala .
Nemooj me toliko hvaliti .mozda se uobrazim.Salim se.Neznam odakle si Grujo, kod mene mozes doci i probati i trajka i Benta, proba se ne placa,pitaj Igora on je vise puta dolazio prosle godine kod mene u Backu Palanku.Ako nisi daleko i ako te put nanese na ovu stranu navrati do mene :wink:
Pozdrav :!:
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Skup lezecih 10-11 April - Udine, Italija

Post by Gruja »

corovicgoran wrote:Neznam odakle si Grujo, kod mene mozes doci i probati i trajka i Benta...
Daleko sam, iz Leskovca sam, inače bih već došao! Još ranije, kada si napisao da svako ko želi da isproba može da dođe!! :D
Samo ti pravi te *cikliće, dobro ti ide, možda i ja nekada nabavim jedan!!
Pozdrav
Post Reply