Bisage (i još ponešto - gde naći)?

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
bachaman
Freebiker
Posts: 158
Joined: 09 Feb 2007, 22:28
Location: Beograd
Contact:

Re: Bisage (i još ponešto - gde naći)?

Post by bachaman »

Ufff sad sam se iznervirao, shto ne videh ranije ovaj Igorov post... :evil:
Moracu chesce da posecujem forum...
Jurim torbu za korpu i da sam znao Igore da idesh "preko", poruchio bih ovu torbu:
Image

Btw...na slici je Kushin bajk, malo ispod Midzora :)
Kupio sam isti nosach, kao na slici i sad jurim takvu ili slichnu torbu.
Intersport je naravno nema, kao ni Planetbike, a ni Markoni u BGu..
Ako neko zna, gde moze da se nabavi kod nas, bicu jako zahvalan za info!
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Bisage (i još ponešto - gde naći)?

Post by shebez »

Miroslave da li si proverio u Intersportu na nbgd u novom merkatoru???
Ali moj ti je savet ako imas para strpi se malo ici ce Igor sigurno opet za Poljsku ili da probas da porucis preko onih poljaka sto planiraju da dodj u Srbiju da ti oni donesu. Ove croso bisage vrede svaku paru...
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Bisage (i još ponešto - gde naći)?

Post by shebez »

Miroslave, sad gledam ovak tvoj KTM ram, ti nemas rupice da prisrafis standardnu korpu zato si se i odlucio da uzmes ovu sto ide na sticnu...
Cinimi se da ta korpa ima limit na nekih 12kg...
A sto se tice Kusine torbe koliko se secam Kusa se hvalio da je prosao nesto jeftinije za torbu i korpu, ali opet koliko se secam da mu se ta ista torba pocepala na Goliji...
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
bachaman
Freebiker
Posts: 158
Joined: 09 Feb 2007, 22:28
Location: Beograd
Contact:

Re: Bisage (i još ponešto - gde naći)?

Post by bachaman »

Trazio sam u Intersportu, na NBG i nemaju.
Dobro si primetio, moj ram je race varijanta i zato nema rupice i bash zato sam morao da uzmem tu korpu shto ide na shticnu.
Isto tako, nosivost jeste +/- 12kg , shto cenim da mi je dovoljno za dvodnevne ture + ranac (ukoliko nosim vishe stvari).
Nije frka, iskuliracu josh malo, pa ce valjda nesto naleteti.

A to stho je Kusha pocepao svoju torbu, me nishta ne chudi :)
Nije predvidjena za DH bajk, za spust po kamenju brzinom 80km/h :o

Tnx!
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Bisage (i još ponešto - gde naći)?

Post by KUSHA »

Torba se nije pocepala zbog spusta vec su se pocepali (na savu) samo dzepovi koji su sa strane i koji se otvaraju po potrebi kad imas vise stvari. Kad ne koristis dzepove oni se zatvore rajferslusom i torba izgleda ok. U Cacku u Merkatoru je takodje nema. Sto se tice nosivosti mislim da je sasvim dovoljno do 10-ak kg. Kada se nosac dobro stegne nema problema oko okretanja oko sticne.
3opaH
Posts: 7
Joined: 19 Oct 2007, 08:37
Location: Sr. Karlovci -> FG

Re: Bisage (i još ponešto - gde naći)?

Post by 3opaH »

Takve torbe su se prodavale preko Intersporta, do pre oko godinu dana. Malo je teze desifrovati proizvodjaca-marku, ali recimo CYTEC. Imale su i pratece bisage i prednju tasnu za volan.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Bisage (i još ponešto - gde naći)?

Post by IRalic »

Helou drustvo ! :-)


Veoma je moguce da cu krajem Aprila (22-23) opet ici preko, pa ukoliko ima zainteresovanih za porudzbinu Crosso bisaga,stojim vam na usluzi :)

Uslovi isti kao i ranije, znaci placanje unapred, i 20 eura za transport zadnjih, 15 za prednje, i 5 za vrecu
Trenutni kurs Poljskog Zlota je oko 3,80 za jedan euro (ojacala valuta od nove godine)
Bilo kako bilo, trenutni cenovnik u eurima (okvirno po sadasnejm kursu):
(zimskom popusta kao i obicno vise nema u ovo doba godine, iako je prakticno jos uvek zima i to sa snegom ;) pa zbog toga nesto vise cene nego prosli put (osim Expert Eco)

Expert zadnje (noviji model) 105 eur, prednje 92 eur, vreca 35 eur.
Expert ECO (stariji model) 79 eura - samo zelene i plave
Dry zadnje 52,5o prednje 47,5o vreca 18,5o
Prednji paktreger 24

Vodonepropusni pozdrav ;-)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
knez
Posts: 1
Joined: 15 Apr 2010, 21:25

Re: Bisage (i još ponešto - gde naći)?

Post by knez »

Pozdrav svima!

Igore ja sam zainteresovan za Crosso bisage, ako je jos uvek aktuelno za 22-23 April. Najverovatnije bih uzeo komplet Dry bisaga...


ps: knez@ymail.com
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Bisage (i još ponešto - gde naći)?

Post by IRalic »

knez wrote:Po ako je jos uvek aktuelno za 22-23 April. Najverovatnije bih uzeo komplet Dry bisaga...


Pozdrav Kneze i dobro nam dosao na forum! :)


Zbog novonastale situacije, tj nemogucnosti da se udaljim sa posla na vise povezanih radnih dana, raspored ce malo biti promenjen,
te ce odlazak za Poljsku biti vezan za neki vikend kasnije.
Originalno sam hteo to povezati sa Specijem, ali nece moci.
Spezi je 24-25 April (sajam specijalnih bicikala u Nemackoj)
pa bi za Poljsku verovatno isao vikend kasnije, 1-2 Maj, ili vikend posle toga.

PS: E-mail poslat ;)



Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
bachaman
Freebiker
Posts: 158
Joined: 09 Feb 2007, 22:28
Location: Beograd
Contact:

Re: Bisage (i još ponešto - gde naći)?

Post by bachaman »

Konacno ulovih zeljenu torbicu :)
Na IRalic-evu dojavu, da su dobili u Intersportu (btw.samo 2 komada su doblii...)
samo odjurio u Merkator i pazario.
Evo kako izgleda:

Image
Image
Image

Kvalitet, kao ni cena nisu na nekom zavidnom nivou - 2200din, dok je kapacitet solidan, dovoljno za jednu dvodnevnu FB turu:)
Uspeo sam bez problema stavim :
1 windstop zimska jakna, 2 dresa kratkih rukava, 1 dres dugih rukava, 2 para gaca, 2 para bic.gaca,torbica za sochiva i higijenu
,torbica sa cvikerima i ostalo je josh mesta za par sitnica.
Kome treba, neka pohita u Intersport, ostala je josh samo jedna :)
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Bisage (i još ponešto - gde naći)?

Post by shebez »

bachaman wrote:Uspeo sam bez problema stavim : ... i ostalo je josh mesta za par sitnica.
Sator, vreca, podloska, nekoliko konzervi sa sve bonzitama i ostalim slatkisima :)
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
bachaman
Freebiker
Posts: 158
Joined: 09 Feb 2007, 22:28
Location: Beograd
Contact:

Re: Bisage (i još ponešto - gde naći)?

Post by bachaman »

Evo ovako neshto :
Image

:)
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Bisage (i još ponešto - gde naći)?

Post by IRalic »

Praznici nam stizu, praznici nam stizu 8)

A ima li neceg lepseg od darovanja sebi poklona za bozic ? ;)
Ko zeli sebe da obraduje novim Crosso bisagama, obavestavam da kao i obicno za praznike idem za Poljsku,
te zainteresovanim mogu doneti bisage iz www.Crosso.com.pl programa
Na put krecem oko 20og Decembra, a vracam se oko pravoslavnog bozica.
Naravno bilo bi pozeljno da se zainteresovani jave sto pre, jer je pred bozic tamo poprilicna guzva, kako u Crossu,
tako i u posti/kurirskim sluzbama, a i naravno Crosso osoblje je na odmoru od 23. Decembra pa do 2. Januara,
te bi bilo najpametnije poruciti sto pre da se ne rasproda roba na stanju pa da ispadne da to sto bi ste hteli nije dostupno u tom trenutku, a i da roba do mene u poljsku stigne pre bozica.


Uslovi i tarife standardni, a trenutni kurs poljskog zlota je oko 4,00 za jedan euro.
Crosso koliko vidim cene nije menjao (vidljive na stranici svakog artikla) i na to vazi 15% Bozicni popust.


Pa eto, razgledajte, birajte, i javite se na vreme :)

vodonepropusni pozdrav ;)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Bisage (i još ponešto - gde naći)?

Post by shebez »

I ja dajem preporuke, ako mozete da odvojite kes, bisage su stvarno vrh.
Ja sam pre dve godine kupio Crosso twist ceo komplet Twist Big, Twist Small i Twist bag. Pored toga sam uzeo i prednji i zadnji nosac i nisam se pokajao. Igor mi je sve doneo i nisam morao da brinem kako ce proci carinu i slicno.
Sto se tice troskova, pre dve godine su cene bile nesto nize iskoristio sam pocetak krize kada su valute krenule da padaju a crosso nije korigovao cene, uz to pride iskoristio i bozicni popust od 15%, i racunica je izgledala ovako:
- 144 eura bisage i nosaci (5 torbi sa ukupnom zapreminom od 127 litara)
- 10 eura troskovi banke
- 45 eura za Igorove troskove, s tim da sam ja Igoru zakomplikovao pa je morao da ide u Varsavu po njih.
Bilo koja druga opcija dostave je daleko skuplja DHL mi je trazio 200 eura, pa za te para cu da platim vikend u Varsavi za dve osobe!
I nisam razmisljao da li ce mi paket zaglaviti na carini ili se ne daj boze negde zagubiti.
Znaci topla preporuka...
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
okrim
Posts: 1
Joined: 02 Dec 2010, 18:46

Re: Bisage (i još ponešto - gde naći)?

Post by okrim »

I ja bih bas voleo da imam te Crosso bisage!

Citao sam ovaj forum pre voznje i sve sam uradio kako treba, sve je bilo spakovano nisko i u kesama.. A onda je pocela letnja kisica!! Zadnjih 30-40km je duvao takav vetar, sva sreca u ledja, da pedale nisam ni okrenuo ali nisam bio brzi od kise! Bio sam mokar do gole koze a u bisagama (koje su po specifikaciji vodootprone) sam imao po 2l vode i sve mi je bilo mokro.. Imao sam oko 12kg tereta, plus voda pa jos sve mokro tako da sam bio spor, pao je mrak pa i ja na prvoj blazoj uzbrdici. Prednji tocak je samo otisao na svoju stranu a ja na asfalt!? Sva sreca pa me niko nije zgazio a bas su bili voljni! Sve u svemu to se desilo pred povratak kuci, predhodnih nekoliko dana sam bas uzivao u voznji tako da mi ni to sve nije palo tesko. Cak sam i na neki nacin zadovoljan sto sam sve to iskusio na svojoj kozi i video da nije toliko strasno.
Sa idejom da sve to ponovim i da odem jos dalje, kao sto rekoh - i ja bih bas voleo da ima te Crosso bisage! Ali komplet!!

Neka me kontaktira IRalic, jer jos uvek ne mogu da se snadjem sa forumom.
Unapred zahvalan!

Sto se tice sajta i foruma - prava stvar!!!
Do sad sam samo citao i krao ideje a od sad cu i da ucestvujem, nadam se!
Pozdrav
Kisica.JPG
(58.6 KiB) Downloaded 160 times
Post Reply