Mapa

Vaša pitanja i predlozi u vezi ovog foruma i Freebiking sajta, kao i administratorska obaveštenja.

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Mapa

Post by shebez »

Da li je izvodljivo da i mi dobijemo ovako neku mapu...
http://www.takeadventure.com/index.php? ... &Itemid=22
Da samo clanovi FB mogu da postavljaju slike, da ucrtavamo rute ili slicno...
Mapa koja ce funkcionisati po ovom principu a mi spenadlama kaciti na nju podatke koje su od interesa samo za FB.
Ili za tu uslugu se mora nekom dobro izkesirati?
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Mapa

Post by bluealek »

Izvodljivo jeste i očigledno je čovek iskoristio Gallery aplikaciju da to napravi (koju i mi koristimo za foto albume). Već neko vreme pokušavam da osmislim nešto slično i prosto nisam razmišljao u smeru iskorišćavanja plugin-ova za Gallery, više sam razmišljao kako da se to realizuje preko Joomla-e. Čovek je malo ozbiljnije kastomizovao Gallery i moraću da ga kontaktiram da vidim šta je tačno radio. Samo strpljivo - kad stignem, biće urađeno.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Mapa

Post by bluealek »

Analizirao sam malo pažljivije sajt i čini mi se da nije koristio samo Gallery, već da je osnova ipak Joomla, a da je Gallery zaista iskorišćen samo za foto albume (s tim što je i ostatak sajta vizuelno uniformisao da bude u fazonu Carbon teme u Gallery-ju). Što se Google Maps-a tiče, mislim da je koristio Joomla plugin za Google Maps. Inače koristiti Google Maps i nije neka velika mudrost, to se može i bez dinamičke strukture sajta, u statičkom HTML-u (na primer, onako kako sam to uradio za Freecaching, http://www.freebiking.org/GPS/freecaching.html).

Jedini realan problem statičkog HTML-a je nemogućnost realizacije sajta koji bi ažurirali sami korisnici, ali to ni kod Miroslava nije slučaj, iako je uradio dinamički sajt. U svakom slučaju, biće jednog dana Freebiking portovan u dinamički oblik, samo što treba vremena da se koncipira. Dotle, ako imate materijal za Freebiking Atlas, možete i ovako da ga šaljete (Aca me je ovih dana baš zatrpao materijalom za Goč, tako da u najskorije vreme možete da se nadate bogatoj Gočko-Kopaoničkoj sekciji Atlasa).
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Mapa

Post by bluealek »

Shebez, jel ovo to što si hteo? 8)

http://www.freebiking.org/Atlas/JZ/kop_karta.html

Za sada samo u okviru novopromovisane Kopaoničko-Gočke sekcije, a ako se ljudima dopadne, biće i za ostale.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Mapa

Post by shebez »

Bravo!!! Svaka cast Alek...
Ove katre su odlicne, sa njima se mnogo lakse moze videti teren i isplanirati tura...
Nije za dz. freebiking.org na listi TOP 50.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
Antraks
Posts: 6
Joined: 09 Mar 2009, 20:45

Re: Mapa

Post by Antraks »

Bilo bi sjajno kad bi mogla jedna ovakva mapa da se napravi i za zlatiborski okrug
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Mapa

Post by bluealek »

Samo malo strpljenja, preradiću mapu Tarsko-Zlatiborske sekcije i biće ista takva. Čim nađem još malo slobodnog vremena.
User avatar
Antraks
Posts: 6
Joined: 09 Mar 2009, 20:45

Re: Mapa

Post by Antraks »

E, mnogo hvala. :D
Post Reply