"Uzak" forum

Vaša pitanja i predlozi u vezi ovog foruma i Freebiking sajta, kao i administratorska obaveštenja.

Moderator: Moderatori

User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: "Uzak" forum

Post by bluealek »

Pa Peđa i jeste jedan od moderatora, čovek na čijem serveru još uvek stoji ovaj deo sajta i čovek koga znam još iz davnih dana Setneta, pre nego što su izmislili Internet. Čovek koji nema dlake na jeziku i bez pardona i femkanja ume da brani svoje stavove (čak i po cenu da se sagovornik uskopisti), ali te NIKAD neće zajebati i raditi ti nešto iza leđa dok ćuti ko pizda, pardon, sekretar partijske kelije.

Ali nismo jednojajčani blizanci, svako od nas ima pravo da misli to što misli, i čak i kad imamo različito mišljenje o nečemu lako se dogovorimo, kao ljudi. Freebiking forum i mejling lista nije mesto gde se neguje jednoumlje, što očigledno pokazuju i ove naše skorašnje polemike. Svako ima pravo da brani drugačiji stav, dok to čini civilizovano i argumentovano, ne pokušavajući da diskredituje ličnost sagovornika. Ja sam svojevremeno i nadrljao, tj. proglašen za "lošeg momka" Freebikinga i izložen verbalnom linču i pokušaju progona sa sajta i liste koje sam napravio upravo zato što sam bio prinuđen da se svim sredstvima branim od jedne vrste jednoumlja koje je, kada je ostalo bez argumenata, krenulo da mi svrdla po mozgu i frojdovski me rastavlja na sastavne delove. Tako nešto se nikad više neće ponoviti. Baš zato što je Freebiking mesto gde ne moraju svi da igraju kako sekretar partije svira i da komuniciraju na njegov infantilno-imbecilan način, negujući teatralno režiranu "dobru atmosferu".

Vreme sve više pokazuje da je dobro što su se stvari napokon razrešile tako kako su se razrešile, a mislim da će u budućnosti neke činjenice koje su u početku bile malo zamagljene postati još jasnije.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: "Uzak" forum

Post by alazovic »

Znate, demokratija je veoma gadna stvar, recimo da se dosta razlikuje od anarhije sa kojom je mnogi poistovećuju. A da ne podsećam da je socijalizam (a i komunizam) propao...
Dok ljudski rod ne izmisli nešto bolje, demokratija će biti važeći sistem i na ovom forumu, sa svim svojim vrlinama i manama.
Tu ubrajam i mogućnosti da svi iznesu svoje mišljenje, da se čuju mišljenja koja su protivna moderatorima, ali i da moderatori brzo deluju kad neko troluje forum.

Btw, zašto se ove priče nekako uvek pokrenu zimi :twisted:
Evo toplijih dana, samo što nismo počeli da se viđamo po šumama i gorama...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Re: "Uzak" forum

Post by Dejv »

Komunizam ce se vratiti.
Razlog zasto je pao je jer kapitalizam po definiciji fasizma spada u isti. Al kapitalizam srlja u propast...
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: "Uzak" forum

Post by alazovic »

OOOO BOŽE NEMANJA! :roll:
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: "Uzak" forum

Post by bluealek »

Aaaa, pa ima mesto gde na našem bajkerskom webu vlada komunizam, pa ko voli nek izvoli 8) . Jedino što je komunizam i nužno skopčan s postojanjem diktatora, no daleko bilo da se neko usudi da ga zove tim imenom :wink: . Ta pojava se uvek naziva "dragi vođa", "najveći sin naroda i narodnosti", "druže .... mi ti se kunemo da sa tvoga puta ne skrenemo", a oni koji bi da u toj maloj, ušuškanoj bajci žive dobro i da ih vođa tapše po ramenu (eventualno počasti neverovatnom privilegijom da sa Njim krenu na neki izlet) ubiše se u šlihtanju, tj. nadmetanju ko će da bude veštiji u pisanju literarnih sastava jezikom partijske kelije, dokazujući time svoju lojalnost i prezir prema snagama mrske reakcije, jednom zanavek oteranim :lol:
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Re: "Uzak" forum

Post by Dejv »

alazovic wrote:OOOO BOŽE NEMANJA! :roll:
O choveche... pa shto mi otkri tajni identitet....
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: "Uzak" forum

Post by bluealek »

Eto, sad je provaljeno i da su fribajkeri u stvari jedna paganska, mnogobožačka sekta :lol: . Otkrismo tako nesmotreno boga dalekog istoka Nemanju, sad samo još da svetu predstavimo i ostale bogove :P
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Re: "Uzak" forum

Post by Dejv »

Pa do pre par meseci kad se trazi image search sveti nikola fotopic izlazila je galerija sa puta na more 2006 ; )
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: "Uzak" forum

Post by bluealek »

Dobra ideja, mogli bi da uvedemo i viši čin od "Freebikera" na forumu, recimo "Freebiking svetac" :wink:
alazovic wrote: Dok ljudski rod ne izmisli nešto bolje, demokratija će biti važeći sistem i na ovom forumu, sa svim svojim vrlinama i manama.
Zapravo, da budemo do kraja precizni, Freebiking je parlamentarna monarhija 8) . A čin "Freebiker" mu dođe nešto kao "Sir" u UK :wink:
Nikola
Freebiker
Posts: 148
Joined: 29 Aug 2008, 17:23
Location: Novi Sad

Re: "Uzak" forum

Post by Nikola »

Kakav je ovaj Nemanja car ... uživa u Japanu i viče protiv kapitalizma :lol: ... dodji kod nas malo da se boriš sa finansijskom krizom :D

ps: nemoj samo da sad počneš da mi pričaš kako je i u Japanu zajebano... kupio si crosso bisage bez VAT-a :lol:
psII : Ralićuu oću i ja Crosso... javi jel mogu da računam na tebe ili ne :mrgreen:
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Re: "Uzak" forum

Post by Dejv »

Toyota morala da pauzira proizvodnju... Prvi put posle 75 godina objavili su gubitak
Sony prvi put posle 15 godina objavio gubitak...

A sve zbog toga sto je jen ekstremno ojacao u odnosu na dolar - pa su proizvodi odavde poskupeli...

Tako da... itekako je kriza ovde...
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
Nikola
Freebiker
Posts: 148
Joined: 29 Aug 2008, 17:23
Location: Novi Sad

Re: "Uzak" forum

Post by Nikola »

Dejv wrote: A sve zbog toga sto je jen ekstremno ojacao u odnosu na dolar - pa su proizvodi odavde poskupeli...
To znači da si kupio bisage za manje jena nego inače :wink:
User avatar
gordan
Posts: 5
Joined: 30 Nov 2006, 12:08
Location: Novi Sad

Re: "Uzak" forum

Post by gordan »

bluealek wrote:Pa Peđa i jeste jedan od moderatora, čovek na čijem serveru još uvek stoji ovaj deo sajta i čovek koga znam još iz davnih dana Setneta, pre nego što su izmislili Internet.
<off_topic>
pazljivo!
"Use of the term "Internet" to describe a single global TCP/IP network originated in December 1974 with the publication of RFC 675" kaze wikipedia.
</off_topic>

Pre oko godinu dana post kojim sam odgovorio na pitanje o ishrani biciklista, a kojim je OP upucen na temu na cikloberzinom forumu, bio je obrisan bez ikakvog objasnjenja. (Apropos Igorove posalice, sto rece misa)
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: "Uzak" forum

Post by bluealek »

Htedoh reći, pre nego što je internet stigao na brdoviti Balkan, da budem precizniji.

Što se brisanja tog posta od pre godinu dana tiče moram priznati da sam iznenađen, a siguran sam da nisam ja bio taj koji ga je obrisao (jedino ako nije za to postojao još neki razlog sem linka ka Cikloberzi). U svakom slučaju linkovi ka informacijama na drugim sajtovima sigurno u budućnosti neće biti razlog za brisanje postova.

Mislim da generalno među vlasnicima sajtova i foruma vlada neki paranoidan strah od "besplatnog" reklamiranja drugih, kao da im forumi imaju ne znam kakav uticaj i kao da će neko od tog reklamiranja na njihovu štetu da postane milioner. Po mom rezonu, sajtovi i forumi i služe za širenje informacija i međusobnu saradnju, a ne da se ušanče kao neosvojive tvrđave i da ljubomorno čuvaju svaki promil medijskog uticaja koji imaju (koji je najčešće nikakav do vrlo bedan, upravo zbog takvog autističnog ponašanja). Ne kapiraju da takvim zatvaranjem u sebe apsolutno neće povećati svoje prihode od plaćenog oglašavanja, a samo će se tom politikom izolacije na duge staze marginalizovati.
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: "Uzak" forum

Post by pedja »

Idealna sirina slike za forum je oko 550 tacaka. Sve preko toga "razvlaci forum u sirinu (ako nije fiksirano) i cini tekst necitkim.

Staviti sliku sirine 800 tacaka na forum je neumesno. Ako je potrebno da se vidi slika velike rezolucije, na forum treba staviti manju sliku ili cak thumbnail sa linkom na vecu koja ce se otvoriti u posebnom prozoru.

Sto se reklamiranja tice, s obzirom da je SashaV sada forum prebacio na svoj server koji on placa, njegovo je kako ce da to regulise.

Dok je forum bio na mom trosku smatrao sam da imam pravo da ocekujem da se to ne zloupotrebljava, i da se o mom trosku reklamiraju tudji servisi, kao sto je to u nekoliko navrata radjeno: covek dodje na temu na ovom forumu i umesto da kaze nesto pametno, stavi link na svoj forum gde je pokrenuo diskusiju na istu temu pozivajuci korisnike da odu tamo i produze diskusiju. To je uvek smatrano nekorektnim ponasanjem i to nije samo moj licni stav, nego drustveno pravilo. Moj licni stav je da je takvo ponasanje nevidjeni bezobrazluk.

Nazalost, upravo to gledanje licne koristi i grabez je znacajno negativno uticao na Freebinking. umesto da ljudi komuniciraju, razmenjuju znanja i iskustva, kako sto je to nekada bilo, prevagnula je zelja da se od svega toga izvuce neka korist za sebe bilo moralna bilo materijalna.
Post Reply