berza?

Vaša pitanja i predlozi u vezi ovog foruma i Freebiking sajta, kao i administratorska obaveštenja.

Moderator: Moderatori

Post Reply
milanvuk
Posts: 5
Joined: 14 Mar 2008, 00:43

berza?

Post by milanvuk »

na kojoj je adresi ta freebiking berza ocigledno sam glup
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Post by bluealek »

Bilo nekad, nema više otkako sam redizajnirao sajt. S jedne strane mi se ne uklapa u koncepciju (ne želim da se Freebiking pretvori u trange-frange oglasnik, kao ni da se previše bavi biciklističkim tehnikalijama), s druge je prevelika smaračina i prilično besmislen gubitak vremena za webmastera na sajtu koji nije baziran na php-u kako bi oglašivači mogli sami da postavljaju oglase, a s treće imaš više nego kvalitetnu berzu na www.cikloberza.com, kao i na Jonetovom Ciklonautu (mislim da više bajkerskih oglasnika zaista nije neophodno, ipak je ovo jedna prilično mala sekta).

Doduše, imaš forum "Oglasi" ovde (http://www.freebiking.net/viewforum.php?f=7), što je po meni više nego dovoljna zamena za berzu na samom sajtu. To koliko će korisnika to da shvate kao šansu za trgovinu svojim biciklima i delovima pre svega zavisi od njihove procene. Iskreno rečeno, meni je prilično svejedno. Komercijala te vrste i taj način popularisanja sajt(ov)a me baš nešto i ne zanima.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Svakako se slazem sa Saletom po ovom pitanju.

80% oglasa na nekadasnjoj freebiking (sada ciklonaut) berzi je komercijalne prirode,dakle postavljaju likovi koji prodaju 5-10 bajseva,
a pri tom vlasniku,odnosno onom ko postavlja te oglase nista ne placaju.
A kolicina oglasa je u poslednje vreme ogromna,tako da covek trosi mnogo svog vremena da bi neko drugi profitirao .. ne vidim smisao.
Berza je i zamisljena kako bi i to malo retke opreme i bicikala dospelo do malog broja nas,biciklista.
U medjuvremenu se broj bicikala strasno povecao,a i broj biciklista,i cela stvar vise nema smisla.
Oglasni deo na ovom forumu bas upravo sluzi toj prvobitno zamisljenoj svrsi,
odnosno trgovini/razmeni biciklistickih dobara medju "nama"
Bez komercijale.

Onda se pojavila cikloberza,i ponudila nesto novo,nesto efikasnije.
Pored besplatnih oglasa sa slikama,koji korisnici sami postavljaju,
tu je i forum koji se bavi
"tehnickom" stranom biciklizma do najsitnijih crevaca.

To each his own,sto bi rekli englezi ..
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Post Reply