Tehnička diskusija - Freebiking web dizajn

Vaša pitanja i predlozi u vezi ovog foruma i Freebiking sajta, kao i administratorska obaveštenja.

Moderator: Moderatori

User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Tehnička diskusija - Freebiking web dizajn

Post by bluealek »

Ovde ćemo diskutovati o svemu što može da poboljša izgled sajta, u grafičkom, brzinskom, konceptualno-organizacionom ili programerskom smislu. Nemojte se ustručavati da iznosite sugestije.

Hajde ja da počnem sa pitanjima: ima li neko ideju kako bi se interaktivne mape u FB Atlasu mogle rešiti na elegantniji način nego što je učitavanje popriličnog broja gabaritnih lejera (a da vizuelni efekat ostane isti ili veoma sličan)? Neki plugin, postoji li neko Ajax rešenje ili nešto slično?
ZDj
Posts: 3
Joined: 12 Oct 2006, 04:03

Post by ZDj »

Ja ću da ponovim ono što sam već napisao na listi:

Ovo je moguće rešiti tako što će ispod biti samo jedna jedina JPG slika, a da se preko nje učitava sa on-mouse-over samo jedan transparentni GIF ili PNG sa okvirom i natpisom. U svakom slučaju neophodno će biti korišćenje CSS pozicioniranja tako da se sve uklapa do u pixel. Ja ne mogu baš tačno sad da se setim kako to konkretno rešiti ali znam da jeste moguće ovako kako kažem jer sam to isto već radio. Možda Peđa ima neku konkretnu sugestiju u ovom smeru?
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Post by pedja »

Moguce je uz JavaScript, ali nije tako jednostavno. ja vec duze vreme radim an nekom mehanizmu koji bi tako nesto omogucio i jos uvek nisam ni blizu necega sto moze da se koristi.
User avatar
Easst
Posts: 104
Joined: 04 Jun 2008, 21:13

Post by Easst »

pa ovaj novi izgled foruma uopšte nije prijatan :((
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Post by bluealek »

Hteo sam nešto da promenim u izgledu foruma, no ok, slažem se da izabrani template možda nije idealan zbog malog kontrasta između boje pozadine i slova i sitnih ikonica. Predlažem da svi bacite pogled na demo bazu stilova na adresi

http://www.phpbb.com/styles/demo/2.0/

pa da ovde dajete svoje predloge šta vam se od ponuđenih stilova dopada. Kada sastavimo spisak predloga, stavićemo ih na glasanje. Ja sam lično skloniji tamnijim bojama, no ukusi su različiti.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Post by bluealek »

Kad malo razmislim, od svega što sam video, retko šta po stepenu preglednosti može da priđe bilo gde blizu subSilver-u... Posebno nema mnogo kvalitetno napravljenih template-a u tamnijim tonovima. Konkurs i dalje otvoren :wink:
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Post by shebez »

Ljudi molim Vas nemojte nesto upadljivo da mi koji se logujemo sa posla ne budemo izvaljeni sto ceo dan visimo na freebikingu nego da privredjujemo u firmi.
Bar neku boju koja nece privuci direktorove oci na moj racunar, u stvari bilo bi bolje ako bi bila neka verzija kao sto izgleda Outlook pa neka misle kako ceo dan citamo postu i odgovaramo na mailove. :lol: :lol: :lol:
User avatar
capricorn
Posts: 34
Joined: 07 Mar 2008, 13:23
Location: leskovac

izgled foruma

Post by capricorn »

Onaj izgled od juce mi se ne dopada, ovaj subsilver je OK. Velike promene mogu da smetaju, tako da ovaj nije mnogo drugaciji, a mislim da je bolji.
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Post by Dejv »

Hmmmm... zaboravih sad oko phpBB-a
Ali imaju pojedini forumi opciju da korisnik izabere za sebe temu od ponudjenih... jel to moze ovde?
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
User avatar
igor
Posts: 63
Joined: 23 Aug 2007, 19:22
Location: Beograd

Post by igor »

Dejv wrote:Hmmmm... zaboravih sad oko phpBB-a
Ali imaju pojedini forumi opciju da korisnik izabere za sebe temu od ponudjenih... jel to moze ovde?
Ima u profilu za biranje teme.
-- Ako pripadaš ljudskom rodu ne bacaj smeće u prirodu. --
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Post by Dejv »

Pa onda je to najbolje resenje.
Sale lepo stavi default temu koja mu se svidja - a instalira i zilion drugih pa svako koristi sta hoce.
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Post by pedja »

Niej to bas tako jednotavno. Mnoga prilagodjavanja foruma, zahtevaju promene u samom sablonu koji odredjuje izgled foruma. Ako ima vise sablona, to je nocna mora odrzavati.

Odrzavam nekoliko foruma i kad god sam menjao originalni sablon, to je u nekom trenutku predstavljalo problem.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Post by bluealek »

Ima još jedan faktor koga sam postao svestan u onih par dana kad sam eksperimentisao sa template-om, a to je činjenica da su ljudi navikli na izgled i položaj ikonica u ovom template-u koji je najčešće korišćen po forumima i njhovo korišćenje im ne predstavlja napor. Svaka promena traži određeno prilagođavanje, to onda nepovoljno utiče na volju korisnika da se uključuju u diskusije i uopšte prate forum, a to je smrt za forume.
User avatar
Easst
Posts: 104
Joined: 04 Jun 2008, 21:13

Post by Easst »

ipak su najpreglednije ove svetle teme
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Post by Dejv »

Zavisi od ukusa.

Sta fali tamnim temama? http://www.economy.co.yu/diskusije/
Sta fali drugim layoutima? http://www.dizajnzona.com/forums/index.php?act=idx www.elitesecurity . org
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
Post Reply