Brauzer statistika

Vaša pitanja i predlozi u vezi ovog foruma i Freebiking sajta, kao i administratorska obaveštenja.

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Brauzer statistika

Post by bluealek »

U diskusiji o unapređenjima sajta dotakli smo se u jednom trenutku i procentualne zastupljenosti raznih web čitača među posetiocima sajta. Statistika koju sam pominjao, u kojoj Firefox ima oko 41% (smanjio se udeo za par procenata), Chrome oko 25%, a Internet Explorer mu sa oko 24% "diše za vratom", odnosi se na Staze i Bogaze. Tada mi još uvek novopostavljena analitika za Freebiking nije bila aktivirana.

Počeli su da pristižu i podaci za Freebiking, i tu je distribucija prilično drugačija. Ne znam da li to ima neke veze sa mojim "forsiranjem" Chrome-a (bilo ovde na forumu ili u futeru sajta), ali ovde na sajtu Chrome je čak sa 39% zastupljenosti uspeo da se dokopa prve pozicije, ispred takođe odlično plasiranog Firefox-a koji ima 36%. Internet Explorer koristi samo 15% posetilaca, a zanimljivo je da je i Opera sa 9% bolje zastupljena nego na SiB (8%). Opera mini i Safari sa po ispod 1% spadaju u čistu egzotiku :)

Videćemo kako će se ova zastupljenost vremenom "peglati".
Post Reply