Novi dizajn - svetla slova na tamnoj pozadini ili obratno?

Vaša pitanja i predlozi u vezi ovog foruma i Freebiking sajta, kao i administratorska obaveštenja.

Moderator: Moderatori

Post Reply

Svetla slova na tamnoj pozadini ili tamna slova na svetloj pozadini?

Svetla slova na tamnoj pozadini.
0
No votes
Tamna slova na svetloj pozadini.
12
100%
 
Total votes: 12

User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Novi dizajn - svetla slova na tamnoj pozadini ili obratno?

Post by bluealek »

Iako sam većinu dilema vezano za dizajn WordPress verzije sajta razrešio, kolebam se oko toga da li glavni prozor sa sadržajem članaka da ima svetla slova na tamnoj pozadini (kako je bilo i do sada) ili obratno? Pošto već dominiraju tamne boje (kolorit je manje više ostao isti), bojim se da ću ga previše umrtviti ako i glavni prozor članaka bude na tamnoj pozadini. Možda ipak bude čitljivije sa tamnim slovima na svetloj pozadini?

Zanima me šta vi mislite na tu temu, a tim povodom pravim ovu anketu.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Novi dizajn - svetla slova na tamnoj pozadini ili obratn

Post by bluealek »

Ok, pošto vidim da postoji konsenzus po ovom pitanju (mada za sada iz relativno malog broja glasova), daću vam mali preview radova - naslovna strana + strana jednog članka. Imajte u vidu da je ovo sve još uvek u ranoj fazi razvoja i da tu gomila elemenata još uvek fali (uključujući i 70% stavki na menijima). Ali mislim da ćete steći predstavu ka kakvoj sinergiji do sada strogo razdvojenih elemenata sajt ide:
sneakpeak1.jpg
Naslovna strana
(411.33 KiB) Downloaded 174 times
sneakpeak2.jpg
Unutarnja strana
(401.56 KiB) Downloaded 174 times
U zaglavlju će se dinamično smenjivati najatraktivnije fotografije i kolaži fotografija sa naših tura. Još uvek sam u dilemi da li da svaka od njih bude linkovana direktno ka foto albumu u galeriji iz koga potiče, ili da linkuje ka naslovnoj strani (imamo već "Naslovna" link na glavnom meniju). Iznad zaglavlja će biti meni kategorija, ispod zaglavlja meni stranica. U dnu svake stranice će biti custom meni, čija će uloga biti olakšavanje navigacije na dugačkim stranicama (naslovna, vrh stranice i još ponešto). Kao što vidite, galerija je potpuno integrisana u sajt (vidžet "Novi foto albumi u galeriji linkuje ka 4 najsvežije postavljena albuma, dok vidžet "Galerija" na unutrašnjim stranicama prikazuje slučajan album, poslednji album, kao i dnevni i nedeljni najposećeniji album). Fotografijama iz galerije moći ćete direktno da pristupate radi njihovog jednostavnog postavljanja u procesu pisanja sopstvenih članaka, a svako od vas će imati sopstveni folder u galeriji gde će moći da kači sopstvene albume. Naravno, na naslovnoj strani će se prikazivati i najnovije poruke sa foruma, a razmišljam i o tome da napravim vidžet i za prikaz najnovijih poruka na forumu Staza i Bogaza (i obrnuto).

Vidžet "Aktuelne najave i odabrani tekstovi" pre svega ima zadatak da, rotirajući određeni broj članaka, skreće pažnju na ono trenutno najzanimljivije. Šta će tačno pokazivati videćemo (a to može i po potrebi da se menja). Vidžet "Sveže napisano" na levoj strani prikazuje izvode sa slikom iz najnovijih 5 tekstova (broj može da se menja po želji) i biće rezervisan pre svega za putopise, dok će najave biti separatno prikazivane, na sličan način kao i na Stazama. Biće formirane i posebne stranice na kojima bi putopisi bili brižljivo uređeni (nalik na dosadašnje stranice pojedinih turoteka), a na raspolaganju bi bio i klasični arhivski pregled. Naravno, kao i na Stazama, ako želite da ilustrujete neki svoj putopis mapom imaćete mogućnost da postavite GPX fajl i da se mapa i visinski profil automatski generišu. Nećemo praviti neku ozbiljniju bazu trekova na samom sajtu, kako se posao ne bi nepotrebno duplirao, već će Freebiking Atlas biti neka vrsta enciklopedijske ekstenzije baze trekova na Stazama (u međuvremenu će i ostatak trekova iz sadašnjeg Atlasa biti prebačen na Staze).

Eto, da ne tupim, ostalo je još brdo posla, ovo što vidite nije još ni blizu zamišljenoj konačnoj funkcionalnosti 8)
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Novi dizajn - svetla slova na tamnoj pozadini ili obratn

Post by Gosha »

E stvarno, idi bre malo radi :D , ovde si došao da dangubiš na forumu :lol:.
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Novi dizajn - svetla slova na tamnoj pozadini ili obratn

Post by arxmilan »

dugo nisam bio, nisam imao internet ali evo :)
bluealek wrote:U zaglavlju će se dinamično smenjivati najatraktivnije fotografije i kolaži fotografija sa naših tura. Još uvek sam u dilemi da li da svaka od njih bude linkovana direktno ka foto albumu u galeriji iz koga potiče, ili da linkuje ka naslovnoj strani (imamo već "Naslovna" link na glavnom meniju).
Meni je primamljivija ideja da slika bude linkovana ka foto albumu u galeriji iz koga potiče, prvo za nas bi znacilo to da mozemo ponekad da se podsetimo gde smo bili onako neobavezno, a za one koji nisu bili da se malo nerviraju a pak za one nove da ih primami da nam se pridruze :D
Naravno pomenuo si da uvek ima opcija " Naslovna "
bluealek wrote: Iznad zaglavlja će biti meni kategorija, ispod zaglavlja meni stranica.
Meni se licno ne dopada ovaj font samo :?
bluealek wrote: Kao što vidite, galerija je potpuno integrisana u sajt (vidžet "Novi foto albumi u galeriji linkuje ka 4 najsvežije postavljena albuma, dok vidžet "Galerija" na unutrašnjim stranicama prikazuje slučajan album, poslednji album, kao i dnevni i nedeljni najposećeniji album). Fotografijama iz galerije moći ćete direktno da pristupate radi njihovog jednostavnog postavljanja u procesu pisanja sopstvenih članaka, a svako od vas će imati sopstveni folder u galeriji gde će moći da kači sopstvene albume. Naravno, na naslovnoj strani će se prikazivati i najnovije poruke sa foruma, a razmišljam i o tome da napravim vidžet i za prikaz najnovijih poruka na forumu Staza i Bogaza (i obrnuto).
DA, NARAVNO da treba da povežeš jedan i drugi sajt jer si ti kreator kao prvo, a kao drugo i jedan i drugi pa i treci su idelni !
treba nam jos jedan Moto sajt :( nadam se da cu u skorasnjoj buducnosti biti clan ovako neceg :D
Image


bluealek wrote: Vidžet "Aktuelne najave i odabrani tekstovi" pre svega ima zadatak da, rotirajući određeni broj članaka, skreće pažnju na ono trenutno najzanimljivije. Šta će tačno pokazivati videćemo (a to može i po potrebi da se menja). Vidžet "Sveže napisano" na levoj strani prikazuje izvode sa slikom iz najnovijih 5 tekstova (broj može da se menja po želji) i biće rezervisan pre svega za putopise, dok će najave biti separatno prikazivane, na sličan način kao i na Stazama. Biće formirane i posebne stranice na kojima bi putopisi bili brižljivo uređeni (nalik na dosadašnje stranice pojedinih turoteka), a na raspolaganju bi bio i klasični arhivski pregled. Naravno, kao i na Stazama, ako želite da ilustrujete neki svoj putopis mapom imaćete mogućnost da postavite GPX fajl i da se mapa i visinski profil automatski generišu. Nećemo praviti neku ozbiljniju bazu trekova na samom sajtu, kako se posao ne bi nepotrebno duplirao, već će Freebiking Atlas biti neka vrsta enciklopedijske ekstenzije baze trekova na Stazama (u međuvremenu će i ostatak trekova iz sadašnjeg Atlasa biti prebačen na Staze).
Nisam siguran za ovo sto cu predloziti,jer mozda si to vec i predvideo posto si spomenuo putopise, ali posto ti kao organizator svih tura imas ispisane najave, opise tura, dal je moguce da se tako nesto obezbedi i drugima da recimo oni mogu da naprave slicnu najavu sa sve opisom, naravno u okviru freebikinga

SRECNO, odlicno je ovo do sada :D
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Novi dizajn - svetla slova na tamnoj pozadini ili obratn

Post by bluealek »

arxmilan wrote:
Nisam siguran za ovo sto cu predloziti,jer mozda si to vec i predvideo posto si spomenuo putopise, ali posto ti kao organizator svih tura imas ispisane najave, opise tura, dal je moguce da se tako nesto obezbedi i drugima da recimo oni mogu da naprave slicnu najavu sa sve opisom, naravno u okviru freebikinga

SRECNO, odlicno je ovo do sada :D
Milane, ideja je upravo to - svojevrsna "decentralizacija" Freebikinga. Da ne budem kako ti to kažeš, "organizator svih tura", već da SVAKI član sajta ima na raspolaganju potpuno iste mogućnosti za postavljanje najava izleta, i da se te najave istog trenutka nađu u svim mogućim prikazima raspoloživih tura. Isto važi i za putopise, ništa više neće zavisiti od toga da li administrator ima ili nema vremena da "kači" priče koje mu neko šalje, već će svako moći lagano da štrika svoj doživljaj sa sopstvene mašine i da je u trenutku kada je dovede do optimuma, objavi :) . Hoću da Freebiking zaista preraste u sinergiju kreativnih napora svih nas, a ne da bude nekakva pozornica gde vi sedite u publici i gledate da li smo Goca ili ja nešto najavili ili napisali. Samo tako ovaj sajt može da raste i da praktično okupi oko sebe celokupnu populaciju bajkera kojima je ovaj način kretanja i istraživanja blizak.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Novi dizajn - svetla slova na tamnoj pozadini ili obratn

Post by barda »

Sjajne ideje, velikodušnost, entuzijazam i enegrija Saleta me oduševljava, iz godine u godinu :!:

Saleta za doživotnog, počasnog predsednika! :D
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Novi dizajn - svetla slova na tamnoj pozadini ili obratn

Post by arxmilan »

Super super ideje stvarno !
Aj baci ponekad nesto da vidimo dokle si stigao :D
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Novi dizajn - svetla slova na tamnoj pozadini ili obratn

Post by bluealek »

Barda, Milanče, hvala na podršci. Radim najbrže što mogu. Iako bih i ja najradije sve završio u jednom dahu, moram i da radim nešto za platu, a sređivanje sajta ostaje za slobodno vreme. Programersko i strukturalno uobličavanje sajta će vrlo verovatno prilično pre zakazanog roka biti gotovo, onda će ostati da se brdo postojećeg materijala portuje u novu strukturu i da se napišu neka nova uputstva i uvodne stranice. Iskreno se nadam da ću to sve uspeti da kompletiram i pre roka, odnosno da novi sajt bude i zvanično pušten u opticaj pre Nove godine.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Novi dizajn - svetla slova na tamnoj pozadini ili obratn

Post by barda »

Sale, samo ti polako, da bude do proleća gotovo, ali nemoj ni da zaboraviš da napraviš program za 2011. godinu - to je možda i važnije :D

Možda bi mogli da glasamo za neke predloge i lokacije ili da dajemo predloge, koje bi ušle u kalendar najava?

Sada već imamo bazu freebikera po celoj Srbiji i dovoljno GPS znanja, pa bi mogao svako iz svog kraja da predloži neku turu, predloži okvirni trek i angažuje se oko organizacije iste - taman da se malo i ti rasteretiš...
Šta spada u organizaciju - eventualno traženje nekog smeštaja, ili mesta za kamp sa izvorom ukoliko je vikend tura, i logistiku možda oko parkinga, i traženja rešenja za prevoz start-cilj ako nije krućna tura...
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
Polar
Freebiker
Posts: 308
Joined: 11 Sep 2009, 18:33
Location: Beograd

Re: Novi dizajn - svetla slova na tamnoj pozadini ili obratn

Post by Polar »

Sale,pošto oko sajta ne mogu da ti pomognem,ostaje samo da te ohrabrim da u tome istrajes do kraja.
Ne žuri.Ne budi Mrkonjić.Stavi kvalitet ispred roka. :D
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Novi dizajn - svetla slova na tamnoj pozadini ili obratn

Post by arxmilan »

Polar wrote:+Ne žuri.Ne budi Mrkonjić.Stavi kvalitet ispred roka. :D
hahaha dobar si Deki hahaha :lol: :lol:
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
Post Reply