PHPBB3<>WPUnited<>WordPress

Vaša pitanja i predlozi u vezi ovog foruma i Freebiking sajta, kao i administratorska obaveštenja.

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

PHPBB3<>WPUnited<>WordPress

Post by bluealek »

Da li iko od vas ima nekog iskustva sa spajanjem PHPBB3 foruma sa WordPress-om preko WPUniteda?

Prema svemu što se može pročitati u pratećoj dokumentaciji, ta stvar bi trebalo da protekne priično automatizovano, mada bih voleo da znam ako na nešto treba da obratim posebnu pažnju. Koliko mogu da primetim, instalacija se svodi na postavljanje MOD-a u PHPBB3, a zatim se, iz AKP-a u PHPBB3, dalje rukovodi instalacijom pratećeg plug-in-a za WordPress. Naravno, autor pre instalacije preporučuje da se uradi bekab baze i podataka i u jednoj i drugoj aplikaciji, mada to je standardna procedura koja se uvek preporučuje, a ne nešto što je indikovano nekim posebnim rizikom, rekao bih.

Neću još da žurim sa tom integracijom jer ima prioritetnijih stvari, a integracija same korisničke baze foruma značilo bi davanje na uvid korisnicima novog sajta koji je još u ranoj alfa fazi, što mi je malo bez veze.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: PHPBB3<>WPUnited<>WordPress

Post by bluealek »

Večeras sam pokušao da odradim integraciju preko WP Uniteda i bojim se da ću odustati od te zamisli, jer je dotični mod isuviše bagovit, odnosno preko svake mere sklon da dolazi u konflikt sa raznim plugin-ovima za WordPress i čak i kada bih ga u ovom trenutku nekako osposobio da sve funkcioniše, samo je pitanje trenutka kada bi se problem ponovo pojavio. Jednostavno ne mogu sebi na taj način da vežem ruke.

Što se tiče mogućnosti konverzije foruma na SMF plaformu pa korišćenja rešenja za integraciju koje je već provereno na www.jeep-club.rs, ono je problematično stoga što konverter phpBB foruma u SMF tek parcijalno odradi posao i gomila podataka (pre svega linkovi ka fotografijama u porukama) iz baze jednostavno biva izgubljeno. Nisam siguran da bi bilo ko bio srećan sa tom solucijom.

Dakle, kako stvari sada stoje, mislim da ću odustati od login integracije za sajt i forum, odnosno logovanje i korisnički nalozi za ova dva segmenta Freebikinga će ostati zasebni. Nadam se da ovime nećete biti previše razočarani. Integracija sa Galerijom, srećom, funkcioniše besprekorno, tako da ćete tu moći da postavljate svoje foto albume prostim logovanjem na sajt.
Post Reply