Pažnja, prevara!

Vaša pitanja i predlozi u vezi ovog foruma i Freebiking sajta, kao i administratorska obaveštenja.

Moderator: Moderatori

User avatar
stein
Posts: 110
Joined: 30 May 2007, 07:38
Location: Subotica

Re: Pažnja, prevara!

Post by stein »

Ja ću malo da serim jer mislim da je to nama van domašaja, ali kada se može, dobro je imati svoj server i to Unix baziran. Onda postoje neke opcije koje administrator može da primeni a virus/trojan/worm/štagod ne može, jer za svaku promenu jednostavno mora da se identifikuje lozinkom. To opet ima neke svoje nedostatke, ali... Mislim da ništa ne može da zameni prisebnost i razmišljanje pre nego se klikne mišem gde ne treba... :mrgreen:
Na kraju, sve bude u redu. Ako nije sve u redu, onda još nije kraj.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Pažnja, prevara!

Post by bluealek »

Biću oprezni optimista i reći ću - moguće je da je forum očišćen. Našao sam skript koji je na forumu uklonio maliciozni kod sa početka svih php datoteka. Pratiću i dalje situaciju, jer dotični ume na volšeban način da se povrati ukoliko je nešto što ga generiše zaboravljeno. Sa galerijama ide nešto glibavije, ali verujem da sam na pragu da mu doakam i tamo.
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Re: Pažnja, prevara!

Post by Dejv »

A da jednostavno vratis sajt iz nekog backup-a koji si napravio pre i posle poslednjeg update-a?
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Pažnja, prevara!

Post by bluealek »

Dejv wrote:A da jednostavno vratis sajt iz nekog backup-a koji si napravio pre i posle poslednjeg update-a?
Ti izgleda zamišljaš da se ja po 24 sata dnevno bavim bekapovanjem Freebikinga? Jer bi otprilike toliko bilo potrebno da se odradi bekap na lokalni disk, a nekih 8x više da se isti vrati na internet (UL/DL odnos 1:8). Nije ti ovo Japan da podaci teku brzinom svetlosti.

Delimično i jesam odradio vraćanje iz bekapa, jer provajder radi bekape svakodnevno i čuva ih za poslednjih 30 dana. S tim što je recimo čak i kad se Restore radi daljinski (sa bekap diska servera na sajt) samo za bekap foldera sa galerijama potrebno više od sat vremena.

Ne vidim zašto se buniš, jer sve funkcioniše kako treba.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Pažnja, prevara!

Post by IRalic »

Evo ga opet ..

Ukljucio sam AVG, i kada sam malo pre otvorio stranicu kaze nije bezbedno, pretnja:

URL: www1.realsafe-23.net/?p=p52dcWpkbG6HjsbIo216h3de0KCfYWCdU9LXoKitioaLw8ydb5aYen5arK3NapuXlWRfa5ZslV6aVqPajtfZ1m5oWKeih9eipqCecV6aoaXGaorcmpWkcVih1GqUYWKUX5OUkWdsYG2Zh9WemHGhqKykcmiQk9PYpp1bmqSdyY%2FLm5nUlJHT1Zhmp5nVj9OhonOmo5yZdaXQlM3UV5GapG2rzZGfZpOfYpiay
Name: Rogue Security Threat Analysis (type 1007)



Pozz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Pažnja, prevara!

Post by bluealek »

Ok, hvala na upozorenju, skript ponovo pokrenut, forum ponovo očišćen. Deinstaliraću dve test instalacije WordPress-a koje imam na sajtu koje su izgleda izvor zaraze.
Post Reply