Freebiking navigacija

Vaša pitanja i predlozi u vezi ovog foruma i Freebiking sajta, kao i administratorska obaveštenja.

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
Fiky
Posts: 2
Joined: 03 Mar 2010, 22:52
Location: International Space Station

Freebiking navigacija

Post by Fiky »

Jedno pitanje:
Na navigaciji na freebiking sajtu (http://www.freebiking.org/GPS/baza.html) kada ce biti postavljeni (tj. kada mozemo ocekivati) korisne fajlove za download?
E, da pošto u profilu ne postoji SKYPE (a ja ga koristim), mozete me naći na Skype-u:
username je fickey.filipovic
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Freebiking navigacija

Post by bluealek »

Hm da... Zgodno pitanje, ali na njega nema jasnog odgovora :?

Dakle, u planu je da u toku ove godine, kad stignem, Freebiking sajt portujem u Wordpress okruženje, kako bi se učinio još zgodnijim za ažuriranje, dobio neke elemente višekorisničkog okruženja i još neke aspekte GIS automatike. Nema mnogo svrhe ažurirati pojedine sekcije koje do sada nisu popunjene sadržajima, kada će i tako sve morati iznova da se pretabava.

Kad će da se dogodi to portovanje?

Teško je reći... Ako uzmem u obzir da je Freebiking ipak moj hobistički projekat koji mi ne donosi nikakav novac, nemam izbora nego da to radim u slobodno vreme, kada istog pretekne od pokušaja obezbeđivanja egzistencije, a to je sve ređe. Pored sajtova na kojima radim iz entuzijazma (Freebiking, Staze i Bogaze), prihvatio sam se izrade jednog sajta za organizaciju u kojoj ću biti profesionalno angažovan u budućnosti, što mora da bude završeno do 8 maja. Dakle, pre toga ne postoje ni teoretske šanse da počnem da radim bilo šta na redizajnu Freebikinga. A posle toga... Ako uzmem u obzir koliko mi je vremena potrebno za završavanje poslova za dve redakcije za koje radim, da je leto vreme kada stalno ima nekih vodičkih tezgi (što za domaću, što za inostranu klijentelu), da se onda intenzivno ide na razne vrste tura ili se prosto ide na odmor u prirodu (ako se ugrabi vremena za tako nešto, a to je sve ređe), javlja mi se da je vrlo malo verovatno da se tako nešto desi pre sledeće zime.

Na žalost, dan još uvek ima samo 24 sata i koliko god da se trudim, ne uspevam da ga rastegnem na više :(
Post Reply