Freebiking manifest

Vaša pitanja i predlozi u vezi ovog foruma i Freebiking sajta, kao i administratorska obaveštenja.

Moderator: Moderatori

Nikola
Freebiker
Posts: 148
Joined: 29 Aug 2008, 17:23
Location: Novi Sad

Re: Freebiking manifest

Post by Nikola »

U Africi postoji lepa priroda (jedna od najlepše na svetu), anarhija u pravom smislu reči :roll: i šta ljudi rade.. sede u šumama sa kalašnjikovima i ubijaju se međusobno.. ne mislim da su za to krivi uvoznici oružja zbog toga zato što da nema kalašnjikova sedeli bi sa buzdovanima... ne mislim da su za to krivi naftni izvori ...jer da nema nafte branile bi se plantaže banana.. jednostavno "borba za slobodu" "hranu" "prostor" nazovi to kako hoćeš je u ljudskoj prirodi i iako tvoje razmišljanje ima dosta opravdanih i pozitivnih i dobrih stavova mislim da praviš grešku u koracima u ovome
bluealek wrote:
Ja se obraćam onima koji razumeju moj jezik i ne živim u zabludi da će čitav svet to biti u stanju da shvati. Da svet to jeste u stanju da shvati, države i čitav ovaj cirkus koji zovu političke partije i "demokratija" odavno ne bi postojao. Ljudi bi skapirali šta se krije iza svega toga. Ljudi bi prepoznali zajedničku nit savremnog političkog ustrojstva sa totalitarnim komunističkim režimima, diktaturama i despotijama, pa i sa feudalnim i robovlasničkim sistemom. U suštini, već par hiljada godina unazad ništa se suštinski ne menja, već samo dobija druga imena i diskretno različite rituale i folklor. A glupa raja se loži da su sad, kao, slobodniji nego što su bili pre i da oni o nečemu odlučuju.

I Nikola Vranjković je u tekstu "Andreja" spevao "Ljudi se dele na glupe i zle." One koji su dole i one koji su gore, koji gaze po onima koji su dole. Večeras u 22 h, SKC, koncert Block Out-a - svrnite ljudi da nešto shvatite o životu :wink:
Uopšte je i glupa pretpostavka da ceo svet može da shvati tako nešto.. a i ako većini ljudi pođe za rukom da shvati to o čemu pričaš, šta misliš koliko bi vremena prošlo do momenta kada bi ti naoružani nigerijac pokucao na vrata onako okićen afričkom bižuterijom i naoružan do zuba :lol: .. pa ti njemu onda pokušaj da objasniš par stvari o slobodi i moralu itd . Na sve ovo bih još dodao (a ovo je izvučeno iz moderne sociološke teorije) i da se današnji svet deli na razvijeni sever i nerazvijeni jug. Sever koji propisuje pravila igre i jug koji je primoran da igra po tim pravilima. Sever koji je sve bogatiji i Jug koji je sve siromašniji. Naš jedini problem je što smo mi tu negde između :P
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Freebiking manifest

Post by bluealek »

Ok, mislim da posle javne rasprave na temu teksta Manifesta koja je potrajala skoro mesec dana možemo lagano da izvlačimo neke zaključke...

S obzirom da je termin "anarhija" i "anarhizam" izazvao najviše kontroverzi, iz konačnog teksta on će biti izbačen. Suštinski se na taj način ništa neće izgubiti ili promeniti, a biće manje prostora za nesporazume i pogrešna tumačenja.
Post Reply