Prodajem ram za LEZECI bicikl

Mali oglasi. Masovna, očigledna i drska komercijala biće brisana.

Moderator: Moderatori

Post Reply
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Prodajem ram za LEZECI bicikl

Post by IRalic »

Prodajem ram za ležeći bicikl.
U kompletu su ram, soljice, nosaci sedista i upravljac.
Da bi se vozio treba dodati sediste i lulu(za upravljac) i naravno tockove i pogonske delove ;)

Gibljiv pogon sa pogonjenim prenjim tockom (FWD MBB - fron wheel drive, moving bottom bracket)
Projektovan po uzoru na poznati francuski bicikl, Specoolous Laurent-a Dechane-a.(Zockra Kaugin Aman, Albatros, Luciole i slicni)

Bicikl se odlikuje izuzetnom sposobnošću penajnja uz strme uspone,
i standardnim prenosom sa drumaskog bicikla,
te je veoma efikasan i tih, i lak za odrzavanje, a lanac je standardne duzine.
Veoma je startan i brz.

Prednji deo rama se po potrebi savija prema zadnjem,
te je zgodan za transport i parkiranje na malom prostoru,
a po potrebi se moze i rastaviti na pola (odvrtanje soljica i otkacivanje sajle zadnje kocnice)
te je zgodan za transport i pakovanje u torbe.

Ram je za 26" tockove, i prima gume sirine 28mm max (prednja) a zadnja moze da bude nesto sira, mozda cak i 40mm.
Napred je predvidjena drumaska kocnica (zadnja)
a pozadi su pivoti za V-brake.

Ram sam pravio za sebe (visok sam 170cm) ali sediste se podesava malo, i prednji deo rama moze da se izvuce malo, te cenim da mogu da se smeste osobe od 160 do 180.

Ja sam na biciklu presao nekih 500km, i na kraju sam ipak odlucio da mi za moj stil voznje ipak vise odgovara klasicni pogon na zadnji tocak,
te ovaj ram mi vise nije od kotisti, pa reko eto sanse da neko za male pare proba MBB, ili lezeci uopste.
Mada ima takav koncept dovoljno vrlina da ga ponovo pozelim,
ali bih mozda za sledeci probao konstrukciju od karbona :D

Ram je samo predjen sprejom radi kratkotrajne zastite od korizije,
te buducem vlasniku toplo preporucujem peskiranje/plastificiranje ako bicikl zeli da zadrzi,
a da isti izgleda pristojno ;)
To se moze odraditi u svakoj radionici koja se bavi time, za 10-20 eura,
i takodje imam par adresa na koje se mozete obratiti ako zelite.
Ja sam na njemu imao sediste od staklo/plastike, ali nazalost trenutno nemam nijedno viska, ali mogu vas uputiti na neke adrese gde bi moglo nesto da se nadje.
Takodje uz malo truda mozete napraviti svoje, od drveta ili lima.
Takodje bi trebalo "ucvrstiti"prednji trogao sa dve cevi koje idu od ceone cevi(soljice) do osovine prednjeg tocka.
Ta operacija ne mora da zahteva bilo kakvo zavarivanje, nego moze da bude dovoljna stega/cekic/busilica pa da se to zasrafi.(inace demontaza tog "ucvrscivaca" je potrebna ako zelite da zadrzite mogucnost rastavljanja rama(i soljica)

Sve u svemu potrebno je malo rada da se bajk sredi kako valja,
pa je stoga i cena takva kakva jeste, manja nego nabavna :)

Konacna tezina naravno zavisi od komponenti koje ce ta na ram okaciti,
ali zbog jednostvnosti koncepta uvek je tezina manja ako poredimo sa lezecim bicikom koji ima pogon pozadi.
Kompletan bicikl kao na slici, spreman za voznju (sa pedalama) je tezio 13kg

Ram se moze pogledati u Indiji ili Beogradu

Na sva pitanja natenane odgovaram putem privatnih poruka na forumu, ili email sm.ralich [at] neobee.net


Pozdrav.

Image
Image
Image
Image
Image
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Post Reply