vrh Vrata

Soba za sve što smatrate da ima veze sa planinarenjem (kao i ako želite svoje izveštaje i najave planinarskih izleta da izdvojite od ostalih)

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

vrh Vrata

Post by rajko55 »

Pozdrav , danas odradismo vrh Vrata koji je severno od Sumorovca i izmedju vrha Stubelj i vrha Vranj,nezamerite ako pogresim neki termin jer sam nov i ipak bajker.Trebalo je da se penje na Vukan ali se u Zdrelu pojavili samo Vlada,Bogi,Cvele,Dragisa,Vlada 2 i ja a posto se na Vukan pelo 1 januara plan je promenjen za penjanje na vrh Vrata i tu smo neocekivano pojacani sa dva planinara Zeleznicara BG B Banetom i Miletom,pa je uz lepo vreme i lepo druzenje sa zadovoljstvom odradjeno 18-20 km setnje i penjanja.Na kraju je druzenje zavrseno u domu u Zdrelu gde smo se sreli sa ekipom koja je kasnila pa je odradila Vukan,normalno uz pasulj,strudlu i sutlijas. A sad fotke i pozdrav od Rajka
http://rajko55.fotopic.net/c1650262.html
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: vrh Vrata

Post by bluealek »

Sjajno Rajko! Da znaš da vam pomalo zavidim pošto ja tim putem nisam prošao, a jako me zanima. Naročito bih voleo da procenim koliko je upotrebljiv za bajs, u smislu da se krene od Ždrela uz Reškovicu, prođe preko prevoja između Malog i Velikog Sumorovca, zatim držeći izohipsu ispod Vrata do raskrsnice na Trestu, a onda spust niz Trest do Vitovnice. Znam da je varijanta, čak i ako je izvodljiva, isključivo za dobro prosušene, letnje uslove.

Inače, ja sam ovih dana bio 3 dana na terenu, ali nisam bio u prilici da okupim neku širu ekipu, pošto je sve bilo u funkciji snimanja materijala za jednu novu TV emisiju koja treba da krene. Prošli smo od Resavice, preko Valkalucija, Velike Brezovice, Radovanske reke, Rtnja i Ozrena.
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: vrh Vrata

Post by rajko55 »

Zdravo Sale pogodio si u centar jer sam sa Banetom i Miletom komentarisao o voznji bajsom ovim putevima a ovaj deo gde smo isli dobrim delom je i kamenit tako da je moglo maltene i sad bajsom.Na manjim delovima smo imali blato i to slabo,Bane ti moze preneti utiske iz prve ruke a licno mislim da natreba cekati neki super susni period jer mislim da ste imali vece blato na Goliji,a najavi kad ce emisija da bacimo oko na nju,nesumnjam da je odlicno uradjena a pogotovo na kom ste terenu bili. pozdrav od Rajka
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: vrh Vrata

Post by Gosha »

bluealek wrote: ... pošto je sve bilo u funkciji snimanja materijala za jednu novu TV emisiju koja treba da krene. Prošli smo od Resavice, preko Valkalucija, Velike Brezovice, Radovanske reke, Rtnja i Ozrena.
E Sale, kakav si ti "opasan" igrac, pustis nam ovako "kompletnu" vest, pa... :D
Mora da te obavezuju autorska prava :D
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: vrh Vrata

Post by bluealek »

Znaš Gosho kako se kaže - prvo skoči pa reci hop :) . To šta će se izroditi iz cele priče tek ćemo da vidimo, za sada smo napravili pristojan materijal. Sve zavisi kakav bude odjek kod potencijalnih sponzora. U svakom slučaju, ozbiljna producentska kuća je u pitanju i u celu stvar se nismo upustili iz zadovoljstva, već da bismo od toga imali nešto konkretno, što posredno, što neposredno.

Mislio sam da okupim i malo veću ekipu sa terencima, ali je bilo jako organizaciono nezgodno, zato što nismo znali kakve ćemo uslove zateći pri presecanju Kučaja, a i mesta za prenoćište smo imali jedva za 6 ljudi koliko je u čitavom dešavanju učestvovalo (a i to je prve noći podrazumevalo spavanje na senu u vrećama za spavanje).
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: vrh Vrata

Post by Gosha »

Eeee to je druga prica, mislio sam da je bio narucen posao. A posto nije, bolje da si cutao, ja bih :D

U svakom slucaju puno srece sa projektom :D

A nadam se da imas ljude u glavi i da si resio da najavljujes i potencijalne stvari, pa da oni koji isto najcesce ne znaju do poslednjeg momenta, ipak nekada krenu :D U svakom slucaju ne moze da steti, niko nece zameriti ako se neke najave ne ostvare iz raznih objektivnih razloga... Ali takve "mogli bi" najave mogu da pomognu nama, koje melju kapitalisticke "Firme" i/ili sitne "nejaci", da nekada budemo prisutni :D
Post Reply