Nove fotografije vodopada Beljanički Buk

Soba za sve što smatrate da ima veze sa planinarenjem (kao i ako želite svoje izveštaje i najave planinarskih izleta da izdvojite od ostalih)

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Nove fotografije vodopada Beljanički Buk

Post by bluealek »

U Freebiking foto galeriju okačen je novi foto album, sa posete Beljaničkom Buku, Busovati i kanjonu Tisnice od 25.1. ove godine:

http://www.freebiking.org/galerije/main ... temId=3263

Iako je bio kišan dan po kakvom bi se retko ko odlučio da svojom voljom izađe iz kuće, nas šestoro je ipak rešilo da umesto očajavanja u Beogradu ode malo u prirodu, tako da smo se obreli u planinama iznad Žagubice. Optimizam je nagrađen nekim od najlepših do sada zabeleženih prizora vodopada Beljanički Buk, kakvi se mogu snimiti samo kada ima puno vode, kao što je ovoga puta bio slučaj.

Na naše iznenađenje, sneg se u planini skoro u potpunosti otopio, tako da smo zatekli pravi jesenji ambijent. Čak i gore visoko na Beljanici, u kraškoj uvali Busovata, snega je ostalo tek u krpama (tj. više ga nema nego što ga ima). Pred kraj dana spustili smo se i u kanjon Tisnice u nameri da obiđemo neke atraktivne vidikovce na njegovim stenama, ali se kiša znatno pojačala tako da smo svoj doživljaj kanjona sveli na obilazak pećina, kojih u njemu ima poprilično. Uživajte u fotografijama sa ovog zimskog pohoda uvek lepim i živopisnim homoljskim krajevima, koji se završio, kako to često biva, u termalnim izvorima Ždrela.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Nove fotografije vodopada Beljanički Buk

Post by alazovic »

Auuu, blago vama!
Kakve slike 8)
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Nove fotografije vodopada Beljanički Buk

Post by bluealek »

Zalome se takve slike kad poneseš stativ i pristojan aparat :wink: . A i kad je priroda blagonaklona, pa vodopadi huče i prelivaju se na sve strane, umesto da sitno curkaju, kao što je sve češće slučaj. Doduše, kiša nam je pravila problem da praktično nismo mogli potpuno da eliminišemo kapljice sa objektiva (kako ga obrišeš i uperiš ponovo prska), ali šta je tu je.

Nego Aco (a i ostali), ako nisi probao, gledaj preko Cooliris slideshow-a, daleko je efektnije (klikneš na "Prikaz projekcije"). Naročito ako instaliraš samu aplikaciju na mašinu, pa preko "3D zida" šetaš kroz thumbnail-ove 8)
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Nove fotografije vodopada Beljanički Buk

Post by alazovic »

Ih, jedino onaj ko nije slikao ovakve slike ne zna da su sa stalka :)
Pa ako ga neko nosi - onda sam to ja sa svojim velbončetom :lol:
Ali za bajk nije praktično - pa sam zasad na onom smešnom haminom tronošcu od 10cm.

A REŠENJE SAM NAŠAO!!!! Kupujem monopod i dve antene:
Evo ga na http://members.cox.net/randytrent/Page2/index.html
Image

Brkica je lik, samo takav! Idite na home, pa pogledajte šta mu je sve palo na pamet 8)

A što se tiče coolirisa, probao sam, nije da nisam, ali toliko me izluđuju ljudi koji svuda instaliraju kojekakve pluginove za browsere, a na prvom mestu cooliris preview da mi se to smučilo! Ipak sam ja mator čovek, volim da skinem slike na disk pa da natenane posmatram sve to u Irfanu :oops:

Ajd pozdrav...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Nove fotografije vodopada Beljanički Buk

Post by Gosha »

bluealek wrote: ... Iako je bio kišan dan po kakvom bi se retko ko odlučio da svojom voljom izađe iz kuće, nas šestoro je ipak rešilo da umesto očajavanja u Beogradu ode malo u prirodu, tako da smo se obreli u planinama iznad Žagubice...
Nesto mi se javlja da cu u sledecem AB4x4 citati ili test HiLux-a ili videti novu off-road avanturu po zemlji Srbiji :D Ili si mozda samo bas toliko dobar sa ljudima iz Tojote da te "caste" da se provozas :D

Gosha

P.S. A mozda i da sledeci put kada tako neki izlet imate na umu, pustite tekst na forumu pre polaska, a ne samo slike posle :D
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Nove fotografije vodopada Beljanički Buk

Post by bluealek »

Da, bio je to izlazak "po službenoj dužnosti", da se malo provoza i uslika redizajnirani Hilux za potrebe AutoBilda :D. Ali pošto obožavam da spajam lepo i korisno, potrudio sam se da u tome bude više lepog nego korisnog :wink:

Što se obaveštenja tiče, do poslednjeg trenutka nismo znali kog ćemo dana uopšte krenuti, gledajući prognoze i kišu koja besomučno pada. Na kraju smo prilično spontano odlučili da krenemo, shvativši da se vremenske prilike barem do ponedeljka neće popraviti (a u ponedeljak nismo mogli da krenemo u sličnom sastavu).
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Nove fotografije vodopada Beljanički Buk

Post by rajko55 »

Super slike Sale a i pridruzujem se Goshi,najavi pa ako ima mesta evo i mene da ne samujete na tako lepim mestima,a bio si mi u komsiluku. pozdrav od Rajka
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Nove fotografije vodopada Beljanički Buk

Post by Gosha »

bluealek wrote: ... do poslednjeg trenutka nismo znali kog ćemo dana uopšte krenuti, gledajući prognoze i kišu koja besomučno pada. Na kraju smo prilično spontano odlučili da krenemo...
Slobodno najavljujte i potencijalne izlete, pa da budemo na stend-baju ako mozemo [Rajko sigurno vise od mene, ali nikad se ne zna :D ]
Ne kosta mnogo koji red vise na ovom forumu :D
Post Reply