Rtanj za ekstremiste umesto Stare za konformiste

Soba za sve što smatrate da ima veze sa planinarenjem (kao i ako želite svoje izveštaje i najave planinarskih izleta da izdvojite od ostalih)

Moderator: Moderatori

User avatar
dookie
Posts: 16
Joined: 30 Mar 2007, 15:52
Location: Belgrade
Contact:

Post by dookie »

Hmm... to je ta, po meni, zanimljivija strana. To je sever... koliko ja znam. :D

Slike... superiška... Hrabro izležavanje na putu. Je li to na Čestobrodici?

Pa ovako iskreno... Da, mogli ste da prođete mnogo lakše. Ima planinarska, obeležena staza. Ona kreće iz sela Rtanj, kod starog planinarskog doma. Vidi se selo na jednoj od tvojih slika, odmah ispod brda Kukuljaš.
Vi ste krenuli blizu kamenoloma kod sela Mirova, par kilometrara pre sela Rtanj. Zeznuto, ali isto tako zanimljivo. Zaista ste krenuli extreme maršutom. Da li Vas je to navela neka staza ili ono na slepo?

Ja sam isto tuda prošao, ali to je bila studentska obuka geologa...posebna priča. :D

Sreća, pa ste imali lep dan... a tad je Rtanj najinteresantniji. Ja sam se par puta popeo gore, a tamo oblaci ništa ne vidiš. :cry:

Anegdota... Kako često prolazim pored Rtnja... jednom prilkom sam ga slikao sa oblacima koji su se koncentrisali samo oko "šiljka". Pošaljem ja tu sliku šefu Amerikancu u Dalas. A on me pita... Otkud, dođavola, aktivan vulkan u Srbiji!? :D

Odličan izlet, nema šta.

Moram da te pitam... Da li ste propustili jagnjetinu u kod motela u selu Rtanj?


:D
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi.
User avatar
Goran
Posts: 70
Joined: 16 Jul 2006, 21:03
Location: N.Bg

Post by Goran »

A zašto niste išli obeleženom stazom?
To bi bilo za prvi put mnogo sigurnije i bezbolnije, naročito obzirom da ste poneli samo jednu kondiciju. :D

Bilo bi interesantno da čujemo komentare i utiske drugog člana ekipe.
Jel mu odgovarala ta ekstremna varijanta? Ja nisam siguran. :roll:
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Reakcije drugog člana ekspedicije, pre tri dana:

Code: Select all

Juče sam bio na putu po Vojvodini sa težištem na Novom Sadu, i evo sad tek pogledah slike na fotopicu ;)))))
Zadnja me je ubila, pravilna putanja - naša putanja ;))))

Stvarno je pravilna staza do jaja, veći deo puta lagani uspon i kad se zagreješ, malo oštrije i do jaja... ali ne i za nas... THIS IS MIX&NIK!!!!!!!!!!!!

Kome god pokažem putanju - naježi se (od toga i jedan partner koji se par puta popeo na Rtanj) btw, pošalji mi tu zadnju sliku u punoj veličini, da je pridodam kolekciji - dodje mu ko cherry on top!

Slike su sve bolje, zabavnije i vrednije kako vreme prolazi...

A ovo je najprvija reakcija:



Code: Select all

Bio si u pravu, reakcije su od oduševljenja slikama i pejzažima, do zavisti zbog provedenog vremena u prirodi, dok su drugi sedeli kući i ždrali.
Najsmešnije, što je najčešće pitanje bilo: jeste nosili sendviče? ;))))))))))

Izležavam se na Čestobrodici, naravno, može se reći da je hit&run slika :) Ma, saobraćaj je ceo dan bio skroz tanak, svi su već otišli gde su hteli da odu.


Išli smo ne neobeleženom stazom, nego van svake staze :) Počelo je nečim što je pristojno izgledalo, ali brzo je isparilo. Sad, kad je Sale poslao link na sliku Rtnja sa ucrtanom putanjom (na listi) sve je jasno. Ima je u mojoj galeriji, dodata je i naša putanja :)

Dan nije bio baš najbistriji (eh, da je prethodno veče pala kiša) pa je bilo zamagljeno po horizontu, ali uz 'malo' čišćenja slika sam svašta izvukao.
Post Reply