Kapa Moracka - Kanjon Mrtvice - Kom Kucki

Soba za sve što smatrate da ima veze sa planinarenjem (kao i ako želite svoje izveštaje i najave planinarskih izleta da izdvojite od ostalih)

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Kapa Moracka - Kanjon Mrtvice - Kom Kucki

Post by rajko55 »

Evo i mene malo kasnim sa planinarima Jelenka kao nosiocima bilo nas je i iz jos nekoliko drustava Beogada,Novog Sada i ja iz Pozarevca.Spojene su dve akcije u jednu .Pople prespavane noci u shatorima na Kapetanovom jezeru u nedelju se krenulo na uspon i pravcem Kapa Moracka sa koje smo sisli ivicom grebena kojom se redje silazi pa nastavili pravcem Markov mramor (katuni),Podvjesa 1980m,Mrtvacke ploce gde smo posetili spomenik tragicno nastradalom planinaru Vid Novakovicu , plocu postavili pd Zeljeznicar Beograd i pd Jelenak Pancevo pa nastavili pravcem Smiljevica ,Visnja selo i spustili se grebenom u Velje Duboka gde smo nocili ko u skoli ko u shatorima.U ponedeljak ujutro smo prosli Kanjonom Mrtvice gde se nas nekoliko hrabrijih i kupalo u prvom bazenu samo ja ali su mi se posle kod kamenog mosta pridruzilo jos nekoliko planinara.Posle kupanja smo se prebacili minibusom u eko-katune Andrijevica i posle nocenja u utorak popeli i Kom Kucki posli u 7,45 a na komu bili u 11,45 posle pauze i odmora i uzivanja u pogledu koji puca na sve strane vratili se u katune bus i nazad u surovu stvarnost posle predivne i prelepe prirode da neduzim evo i fotki.pozdrav
kapa Moracka http://www.facebook.com/album.php?aid=2 ... 89c84bc413
kanjon Mrtvica http://www.facebook.com/album.php?aid=2 ... 4f142f82b3
Kom Kucki http://www.facebook.com/album.php?aid=2 ... d6050efe9a
Last edited by rajko55 on 28 Sep 2009, 14:43, edited 1 time in total.
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Kapa Moracka - Kanjon Mrtvice - Kom Kucki

Post by Gruja »

Prelepo je!!!
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Kapa Moracka - Kanjon Mrtvice - Kom Kucki

Post by shebez »

Rajko pohvale za turu, vidim bilo Vam je super. Bas Vam zavidim.
Pozdrav
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Kapa Moracka - Kanjon Mrtvice - Kom Kucki

Post by alazovic »

rajko55 wrote:Evo i mene malo kasnim sa planinarima Jelenka kao nosiocima bilo nas je i iz jos nekoliko drustava Beogada,Novog Sada i ja iz Pozarevca.Spojene su dve akcije u jednu.
Rajko, a zašto se to gde si bio zove akcija, živo me interesuje?
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Kapa Moracka - Kanjon Mrtvice - Kom Kucki

Post by rajko55 »

Aco druze gde god pogledas kod planinara pise plan akcija pa sam i ja tako napisao a trebalo je ici prvo kapa Moracka i kanjon Mrtvice i druga Komovi ali zbog finansiske situacije u Srbiji spojene su u jednu, i bilo je super.pozdrav
Post Reply