Olimp 05-06 jun 2009

Soba za sve što smatrate da ima veze sa planinarenjem (kao i ako želite svoje izveštaje i najave planinarskih izleta da izdvojite od ostalih)

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Olimp 05-06 jun 2009

Post by rajko55 »

Pozdrav evo i mene posle uspesnog puta i penjanja na Olimp.Poduhvat izvelo 12 planinara Vukana iz Pozarevca i 3 planinara Medicinara iz Smedereva.Prvog dana smo se prebacili iz Nei Poria u Prioni i odatle sa rancevima popeli u dom nas 11,troje je nastavilo i uspelo i Skalu Zoki Dj.,Micika i Bogica,a cetvoro njih popelo do doma iz Litohora uz potok a Vlada (ultramaratonac) je produzio na Mitykas pridruzio mu se u domu i Zoran kiseli.Sutradan posle noci odmora svih 15 je krenulo na Skalu gde se veteran Sloba zadovoljio usponom a nas 14 Zoki,Kale,Kiseli,Brankica,Micika,Cica,Branko,Bogica,Cvele,Vlada,Ljilja,Jeca ,Misa i ja uspeli na Mitykas , po povratku Zoki,Kale,Branko i ja smo produzili i uspeli na Skolio a sa njega Zoki i ja nastavili smo grebenom i ispeli i Antonios posle koga smo sekuci preko grebena spojili sa ekipom koja se vracala sa Mitykas i vratili u dom uzeli stvari i sisli do Prionia.Bilo je lepo uzbudljivo i za mene pravo planinarenje,da neduzim evo i slika oba dana
http://www.facebook.com/album.php?aid=2 ... c06aa7108a
Last edited by rajko55 on 28 Sep 2009, 14:46, edited 4 times in total.
User avatar
bodapro
Posts: 91
Joined: 08 May 2007, 11:22
Location: Sremska Mitrovica

Re: Olimp 05-06 jun 2009

Post by bodapro »

svaka čast Rajko :)
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Olimp 05-06 jun 2009

Post by rajko55 »

havala Bodo pogotovu je bilo adrenalina na nekoliko mesta od Skale do Mitykasa i nazad
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Olimp 05-06 jun 2009

Post by alazovic »

Bravo Rajko :)

Ja nikako da završim moj uspon na vrh, u par navrata sam bio u šetnjicama po Olimpu, ali najdalje sam došao do mesta gde ste vi spavali :(
Biće valjda uskoro...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Olimp 05-06 jun 2009

Post by barda »

Bogme, nije lako dotaci bogove sa Olimpa!

Rajko, jeste i vi imali alpinističku opremu, ili ste koristili prstiće?
A spuštanje na guzici? :wink:

Vidim, posle Amstel za kraj :D
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Olimp 05-06 jun 2009

Post by rajko55 »

Samo prste smo koristili :) , ono su Grci novi alpinisti pa su nam vise smetali pa je bilo preticanja :D jer su nas plasili da se neko ne oklizne i uzetom nas odbaci dole,a posle setnje i druzenja sa bogovima prija Amstel :lol: ,Aco nemoj da vise odustajes ako si vec na 2100 m popni se i tih 818 metra a pogled je fenomenalan sa planinarskom knjizicom spavanje u domu je 10 eura pa napred na Mitykas :) pozdrav
Post Reply