Nova slideshow aplikacija u FB galeriji

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Nova slideshow aplikacija u FB galeriji

Post by bluealek »

Mnogi su mi stavili primedbu da je slideshow u FB foto galerijama malo glupav i pitali da li to može da se napravi tako da zapamti optimalna setovanja. Zamenio sam dosadašnji sistem Cooliris slideshow-om, koji predstavlja potpuno novo iskustvo, sa 3D navigacijom preko „zida“ na kome se nalaze smanjeni prikazi. Idite na:

http://www.freebiking.org/galerije/main.php

odaberite neki od foto albuma i kliknite među ikonicama s leve strane na „Prikaz projekcije“ i uživajte :-)

Iako može da radi i bez instalacije, direktno sa web stranice, toplo vam preporučujem da instalirate Cooliris aplikaciju da biste dobili full screen i 3D zid, jer je doživljaj daleko ubedljiviji!
brod
Freebiker
Posts: 25
Joined: 03 Jun 2008, 23:36

Re: Nova slideshow aplikacija u FB galeriji

Post by brod »

Par pitanja i pomoć
1. Da li smeju da se preuzimaju fotke sa galerije
2. Ako da, može li to da uradi iz cuga cela galerija
3 Nisam uspeo da instaliram program za 3D prikaz, non stop je ponavljao prozor sa Instalom

Hvala
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Nova slideshow aplikacija u FB galeriji

Post by bluealek »

Smeju da se preuzimaju slike sa galerije, jedino što, ako želiš da ih koristiš dalje u bilo koje svrhe, trebalo bi navesti izvor, tj. kopirajt. Malo sam zatečen pitanjem kako tehnički preuzeti čitavu galeriju - jednostavno nikad nisam razmišljao o tome . Možda i postoji neki način, ali bih prvo trebalo ja da ga otkrijem, da bih mogao da ti objasnim kako :) Sa instalacijom aplikacije takođe ne znam zašto neće.
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Re: Nova slideshow aplikacija u FB galeriji

Post by Dejv »

Pa pristup bi bio (zavisno od file strukture itd...)
da otvoris anonimni ftp pristup delu sa galerijama. (read only naravno)
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
Post Reply