Šomrda 12. aprila - 1 dan, bike

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
sel_emil
Freebiker
Posts: 124
Joined: 11 Mar 2008, 16:46
Location: NOVI SAD

Re: Šomrda 12. aprila - 1 dan, bike

Post by sel_emil »

bluealek wrote:Ono što ću sada napisati shvatite samo kao glasno razmišljanje, nikako kao konačnu odluku. Jednostavno me zanima ima li zainteresovanih za tako nešto.


Dakle, kakvo je raspoloženje za dvodnevnu varijantu? Ukoliko spavamo u šatoru to ne bi trebalo da poskupi aranžman, a ako se opredelimo za sobe u seoskim domaćinstvima u Debelom Lugu, mislim da cena prenoćišta neće preći 600-700 dinara.
Definitivno smo zainteresovani, malo je mučno iz NS toliko putovati kolima da bismo prešli 60 km bajkom, ali ova varijanta sa noćenjem je izvrsna. Ako sam te dobro shvatio Sale, ti bi svakako išao sa planinarima, ali ako se jave bajkeri u tom slučaju napuštaš planinare i ideš bajkom :?:
Što se tiče noćenja glasam za šatore i livade ispred Rajkove pećine, nikako za seoska domaćinstva.
Poz
Emil NS
User avatar
Magrit
Posts: 2
Joined: 28 Mar 2009, 21:35

Re: Šomrda 12. aprila - 1 dan, bike

Post by Magrit »

Hvala na brzom odgovoru !
Praticu drugu temu, sa akcentom na cipelice :)

Vama zelim lep provod i dobro vreme.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Šomrda 12. aprila - 1 dan, bike

Post by bluealek »

sel_emil wrote:Definitivno smo zainteresovani, malo je mučno iz NS toliko putovati kolima da bismo prešli 60 km bajkom, ali ova varijanta sa noćenjem je izvrsna. Ako sam te dobro shvatio Sale, ti bi svakako išao sa planinarima, ali ako se jave bajkeri u tom slučaju napuštaš planinare i ideš bajkom :?:
Što se tiče noćenja glasam za šatore i livade ispred Rajkove pećine, nikako za seoska domaćinstva.
Za one koji su zaintrigirani produžavanjem ovog bajkerskog vikenda na istoku Srbije i na subotu, otvorio sam temu gde elaboriram pitanja vezano za subotu:

http://forum.freebiking.org/viewtopic.p ... 7235#p7235

Mislim da za to ima sasvim dovoljno razloga, odnosno da će u subotu krenuti tek neki manji hardcore deo ekipe koji ima iskustva u istinskoj off-road vožnji bajseva i gaženju suvog lišća i granja, dok ćemo većinski deo zainteresovan za prilično komforno pedaliranje do Šomrde susresti u nedelju ujutro kod Lepenskog Vira.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Šomrda 12. aprila - 1 dan, bike

Post by bluealek »

Evo prvog preseka do sada deklarisanih potencijalnih učesnika:

Ime stanište siguran prvi dan drugi dan ima svoj prevoz

Rajko Požarevac da da da ne
Vlada Ćorović Beograd ? ? da ne
Barda Novi Sad da ? da da
Bardin drugar 1 Novi Sad ? ? da da
Bardin drugar 2 Novi Sad ? ? da da
Shebez Beograd da da da ne
Željko Motić Žagubica da ? ? da ?
Željkov drugar Žagubica ? ? da ?
Emil Sel Novi Sad da da da da
Željko Zrenjanin ? ? da da
Saler ? ? ? ? ?
Nikola Vulović Beograd ? ? ? da ?
Aca Kraljevo ? ? da da
Djus Beograd da ? ? da ?
Martin (Decathlon) ? da ? da da
Martinov drugar 1 ? da ? da da
Martinov drugar 2 ? da ? da da
Dewillex Novi Sad ? ? da ?
Zorba Beograd ? ? ? da da
Dejan Radosavljević Kladovo ? ? da ?
Bane (Banković) Beograd ? ? da da
Yuri Beograd da ? ? da ne

Kao što vidite, na spisku su trenutno 22 imena i daleko više znakova pitanja nego izvesnih odgovora. Prilično sam ubeđen da Emil iz Novog Sada neće krenuti sam, tako da računam na još ljudi (mada u ukupnom zbiru ih možda i ne bude više), jer je mala šansa da svi sa ovog spiska zaista i pođu. Što se Beograda tiče, ako računam samo one koji su (skoro) izvesni, koji bi da prisustvuju oba dana i koji nemaju sopstveni prevoz, deluje da ću taman popuniti mesta u svom autu. Ukoliko se neki od ovih znakova pitanja naprasno pretvore u potvrde i ukoliko zaista niko od preostalih nema prevoz, onda imamo problem, koji se možda može delimično rešiti ukoliko Željko iz Zrenjanina definitivno prelomi da krene i pokupi par ljudi u Beogradu na putu prema Đerdapu.

Isto tako, verujem da lako može da se dogodi da se "stalna ekipa" fribajkera tipa Igor Ralić, Nikola Zlatanović, Dragoljub i još poneko bilo iz Beograda ili Novog Sada u poslednji čas doseti kako bi i oni krenuli (što se, je li, takoreći podrazumeva), što će stvoriti novi organizacioni problem u minut do 12.

Za ovu turu neću iznajmljivati kombi, iz dva razloga; prvo zato što opcija jednog ili dva dana isuviše komplikuje stvar, a drugo što je nemoguće bilo šta planirati sa ovolikim brojem znakova pitanja (ne znam ni da li bi trebalo da tražim onaj sa 8 sedišta, ili sa 15). Molim dakle da mi malo pomognete da uklonim što je moguće veći broj ovih znakova pitanja, jer zaista nema načina da vam organizacijski pomognem ukoliko ne znam osnovne parametre vaših namera. Za naredne ture će način organizovanja biti drugačiji, i idemo u startu na najam kombija sa prikolicom, ali i zvanične prijave sa uplatom akontacije unapred.
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Šomrda 12. aprila - 1 dan, bike

Post by rajko55 »

Rajko daaaaaaaa :D oba dana obezbedio prevoz :D - vidimo se :D
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Šomrda 12. aprila - 1 dan, bike

Post by alazovic »

Što se mene tiče, verovatno ću morati tog vikenda da dežuram na poslu, trebaju mi slobodni dani za uskršnje crnogorisanje :(
Ali ako se nešto ipak u poslednjem trenutku promeni, nemojte da se začudite ako međ' vas na start žurno uleti jedan beli Audi...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
saler
Posts: 3
Joined: 12 Mar 2009, 11:03

Re: Šomrda 12. aprila - 1 dan, bike

Post by saler »

[quote="bluealek"]Evo prvog preseka do sada deklarisanih potencijalnih učesnika:

Ime stanište siguran prvi dan drugi dan ima svoj prevoz


Saler Novi Beograd da ne da ne
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Šomrda 12. aprila - 1 dan, bike

Post by barda »

Ime stanište siguran prvi dan drugi dan ima svoj prevoz

Barda Novi Sad da ne da da
Bardin drugar 1 Novi Sad da ne da da

Znači idemo ja i prijatelj u nedelju ujutru krećemo oko 4:30 izjutra da bi bili oko 8:30 na startu. Ima još dva mesta u kolima i jedno za bicikl.
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Šomrda 12. aprila - 1 dan, bike

Post by bluealek »

Petak 3. april, 8 (9) dana uoči akcije na Šomrdu.

Da vas sada ne bih zamarao čitavim spiskom i podacima, samo ću reći da od 22 do sada evidentirana potencijalna učesnika, od njih 9 još uvek nemam konačne potvrde da su zainteresovani, kao ni podatke da li žele da učestvuju oba dana ili samo u nedelju, kao i da li raspolažu svojim prevozom ili žele da im se obezbedi mesto kod nekoga ko ima slobodnih mesta. To su: Željko Motić iz Žagubice i njegov eventualni saputnik, Željko iz Zrenjanina, Nikola Vulović, Djus, Dewillex, Zorba, Dejan Radosavljević i Aca (za Acu ćemo lako, on je potpuno autonoman u čitavoj priči, a ako bude dolazio može da povede još nekoga iz Kraljeva ili usputnih mesta).

Što se organizacije tiče, najbitnije mi je da mi Nikola Vulović, Dewillex i Djus kažu da li im je potreban prevoz, da pokušam da im organizujem spoj sa onima koji kreću iz Beograda, odnosno Novog Sada. Ukoliko Željko odluči da krene iz Zrenjanina, on bi, koliko se sećam, usput mogao da pokupi barem još dvojicu, dakle to bi nam situaciju za prevoz potencijalnih učesnika iz Beograda učinilo prilično ležernom.

Ja ću ići još prvog dana, u subotu, i u principu sa Shebezom, Banetom i Yurijem imam pun auto. Međutim, ako bude još interesenata za učešće prvog dana, lako možemo da napravimo još mesta tako što bi Bane krenuo svojim kolima, čime se automatski oslobađa jedno mesto kod mene, a time bismo kod njega u autu dobili mesto za još jednog, možda čak dvojicu bajkera. Dakle prilično smo fleksibilni po tom pitanju, samo je bitno da se blagovremeno o svemu dogovorimo. Emil će iz Novog Sada verujem povesti još nekoga, a ukoliko mu ne bude pun auto verujem da bi i on mogao da utovari još nekoga iz Beograda, što znači da možete slobodno da smatrate da mesta za prvi dan još ima. Po Emilovoj izričitoj želji, spavaćemo u šatorima pored Rajkove pećine (napravićemo lepu logorsku lomaču da se malo zgrejemo :) ), mada ukoliko ima onih koji bi da krenu u dvodnevnoj varijanti, a izričito im se ne dopada šatorski smeštaj (ili nemaju opremu), uvek možemo njih da smestimo privatno u Majdanpeku, ili čak u tamošnjem hotelu.
User avatar
sel_emil
Freebiker
Posts: 124
Joined: 11 Mar 2008, 16:46
Location: NOVI SAD

Re: Šomrda 12. aprila - 1 dan, bike

Post by sel_emil »

Odlično,
na mene računaj Sale, za subotu naravno. Sa mnom će ići Nikola Kopilović a I Zlatanović je takodje u planu. Možda će ići još jedan momak ali nisam još 100 % siguran za njega.
Šta misliš jel moguće posetiti Rajkovu pećinu?
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Šomrda 12. aprila - 1 dan, bike

Post by bluealek »

Emile, organizacija posete Rajkovoj pećini je najmanji problem u čitavoj priči i mislim da nam je to takoreći zagarantovano. Sad samo treba nekako pametno da se rasporedimo po kolima tako da smestimo sve koji žele da krenu, a stvar se dodatno komplikuje time što imamo dve vrste ponude - jedan i dva dana. One koji žele da voze i subotu za sada mislim da možemo da smestimo u dva auta, ali se pojavljuje problem kako u nedelju ujutro transportovati Rajka od Majdanpeka do Lepenskog Vira, s obzirom da će on u subotu samostalno doći na polazište, ali sutradan ujutro neće imati na raspolaganju prevoz. Dakle, bilo bi dobro da barem ti ili ja sačuvamo za njega jedno slobodno mesto u autu. Na prevoz kod mene već računaju Shebez, Yuri i Bane, ali mi je i Snežana Radoičić nagovestila da bi eventualno bila zainteresovana da krene. "Rezervna" varijanta mogla bi da bude da neko od njih dvoje krene svojim autom (mada oboje kukaju da im je tehnička ispravnost takva da bi to radije izbegli), kako bi kod mene ostalo mesto viška za transport Rajka u nedelju ujutro.

Dodatni problem su, za sada, ljudi koji žele da dođu na vožnju po Šomrdi u nedelju ujutro, nemaju sopstveni prevoz i ne vidim adekvatnu soluciju da ih prevezemo. Ukoliko Željko bude dolazio iz Zrenjanina, verujem da ćemo kod njega u autu imati dva mesta da poveze nekoga iz Beograda, ali ako on izostane (još se nije izjasnio), imamo ozbiljan problem prevoza na relaciji Beograd - Lepenski Vir za nedelju. Ako izostavim popriličan broj ljudi sa spiska koji još nisu definitivno potvrdili da žele da učestvuju, za nedelju nam treba prevoz za Salera, gde bi možda mogao da pripomogne Barda koji iz Novog Sada kreće sa jednim drugarom. Međutim, ako još neko od potencijalno zainteresovanih beograđana i novosađana pošalje definitivnu potvrdu (a to su Nikolas, Djus i Dewillex), ispostaviće se da smo "tesni" s transportnim kapacitetima za nedelju.
User avatar
sel_emil
Freebiker
Posts: 124
Joined: 11 Mar 2008, 16:46
Location: NOVI SAD

Re: Šomrda 12. aprila - 1 dan, bike

Post by sel_emil »

Biće kod mene mesto za Rajka, nije problem.
Čekaj, hoćeš da kažeš da toliko ljudi nemaju kola, ne verujem :roll:
Kod Barda će biti dva mesta koliko vidim, a bilo bi fino kad bi se još neko iz BGja iscimao oko auta jer ne verujem da ga niko nema :?

Emil NS
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Šomrda 12. aprila - 1 dan, bike

Post by barda »

Kod mene je sledeća situacija:

Idemo ja, prijatelj Toza sa biciklima i Toma koji će, dok se mi vozamo, da obiđe Donji Milanovac i kazane ili nešto prepešači (mislim da će Sale moći da ga uputi).

Tako da kod mene ima jedno mesto za čoveka i njegov bicikl.

I još nešto u vezi puta:
Mi iz Novog Sada planiramo da krenemo oko 04:30, u Beogradu bi bili oko 05:45.

Da li je to dovoljno da oko 9h budemo u Boljetinu (3 i kusur sata za preostalih oko 170km)?
Deo je autoput, pa idemo na Požarevac, Veliko Gradište, Golubac, Boljetin (arh. nalazište Lepenski vir) - nisam nikad išao sopstvenim kolima u taj deo pa da se raspitam kod iskusnijih :wink:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Šomrda 12. aprila - 1 dan, bike

Post by bluealek »

barda wrote: I još nešto u vezi puta:
Mi iz Novog Sada planiramo da krenemo oko 04:30, u Beogradu bi bili oko 05:45.

Da li je to dovoljno da oko 9h budemo u Boljetinu (3 i kusur sata za preostalih oko 170km)?
Deo je autoput, pa idemo na Požarevac, Veliko Gradište, Golubac, Boljetin (arh. nalazište Lepenski vir) - nisam nikad išao sopstvenim kolima u taj deo pa da se raspitam kod iskusnijih :wink:
I više je nego dovoljno. Moj lični rekord za relaciju Beograd - Donji Milanovac (znači još jedno 25 km dalje) je 1:45 h, mada je to iz vremena kad sam bio mlađi i luđi i vozio brži auto 8) . No poenta je da je to pravac na kome se vozi prilično opušteno, put je većim delom dobar i bez krivina, tako da zaista može brzo da se stigne. Kao što si rekao, od Beograda je prvih 60 km autoput, isključuješ se kod Požarevca i do Požarevca je put rezervisan za motorni saobraćaj, na kome je opšte ograničenje 100 km/h (mada obrati pažnju da je na delovima pored benzinskih pumpi i pored jedne šljunkare 60 km/h). Na petlji pred Požarevcem skrećeš na severnu obilaznicu oko Požarevca (pratiš putokaz ka Velikom Gradištu) i tu do Golupca možeš da ideš preko Gradišta (to je "standardna" maršruta), ili da preprečiš preko sela Srednjevo (obrati pažnju na putokaze desno neposredno nakon drugog dužeg pravca iza Požarevca, posle skretanja za Kasidol). Nije poenta samo u skraćenju, koje nije veliko (samo 2 km), već u tome što na toj trasi saobraćaja praktično i nema, a izbegavaš i prolazak kroz 4 sela kroz koja bi prolazio na glavnom putu do Gradišta (gde je rizik od pandurskih sačekuša akutan), tako da se zaista stiže mnogo brže i opuštenije. Na raskrsnici u centru Srednjeva samo skreneš levo, i kad stigneš do uključenja na glavni put (imaš znak STOP) skreneš desno i samo se držiš magistrale. U nastavku muriju eventualno možeš da sretneš koji kilometar nakon tog skretanja, u Braničevu, a desi im se ponekad da mere brzinu i na ulasku u Golubac (mada ih tamo odavno nisam video). Nizvodno od Golupca je totalna opuštencija - Đerdapska magistrala, put koji je većim delom u odličnom stanju, gotovo bez krivina, sa jako malo saobraćaja, na kome (barem na tom potezu između Golupca i Donjeg Milanovca) nikad nema murije i gde možeš da voziš i dobrano preko 100 km/h, ako imaš adekvatnu makinu.
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Šomrda 12. aprila - 1 dan, bike

Post by rajko55 »

Sale tih 30-tak km. nije problem :) mogu ujutru da ih pregazim na brzinu :D kao zagrevanje za Somrdu :lol: nemoj da se time opterecujes.pozdrav
Locked