Šomrda 12. aprila - 1 dan, bike

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Šomrda 12. aprila - 1 dan, bike

Post by bluealek »

Počinju dogovori oko jednodnevne bajkerske ture na Šomrdu, najviši vrh Đerdapa, o čemu sve detalje imate u najavama na adresi http://www.freebiking.org/Najave/Ture/somrda.html. Molio bih zainteresovane da se prijave, i da pritom naglase da li raspolažu automobilom koji bi mogli staviti na raspolaganje za transport drugih bajkera, ili ne (i koliki je kapacitet dotičnog). Iako do ove ture ima još skoro mesec dana, molio bih da se prijavite blagovremeno, kako ne bismo sve kombinovali u poslednji čas, produžavajući i neizvesnost oko ukupnih transportnih kapaciteta od Beograda kojim raspolažemo.

Dakle, ko je zainteresovan za Šomrdu 28. marta?

Molio bih one koji su se prijavljivali SMS porukama i telefonom da takođe svoje prijave potvrde ovde, jer je memorija (moždana) loš medij za precizno evidentiranje, sklon ispuštanju pojedinih prijava.
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Šomrda 28. marta - 1 dan, bike

Post by rajko55 »

Sale racunaj na mene :D
User avatar
vcorovic
Freebiker
Posts: 31
Joined: 04 Dec 2008, 10:08

Re: Šomrda 28. marta - 1 dan, bike

Post by vcorovic »

Sale, zainteresovan jesam, ali u ovom trenutku ne mogu reći da idem sigurno. Znaš da imam dva nepredvidiva ograničenja - tip posla i malo dijete. Međutim, kako se radi o jednodnevnoj turi, šanse da budem spriječen su dosta manje. Dakle, dodaj me u listu potencijalnih vozača.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Šomrda 28. marta - 1 dan, bike

Post by barda »

Sale, računaj i na mene - bilo je vreme da se uključim! :wink:

Posedujem kola, držač i bicikl (ličim na onog iz crtanog filma :) ) i krećem iz Novog Sada

Ostaje još vremena za dogovor, ali možda ubedim još dvojicu kolega tako da bi popunili kapacitete nosača biciklova, ali bi bilo mesto za jednog putnika.
U najskorije vreme ću ih "obraditi".

(Iako su nadmorske visine naizgled male, ovo su vrlo ozbiljni usponi (o čemu svedoči i činjenica da se na dužoj trasi savlađuje čak 1350 m zbirnog uspona). Dakle, očekuje vas napor sličan onome na vožnjama po planinama preko 1000 metara visine.)

Nemoj naš plašiti sa nekim teškim usponima - ipak je ovo prva tura posle zimskog sna! :D
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Šomrda 28. marta - 1 dan, bike

Post by shebez »

Nek se nadje i moje ime na listi, nadam se da se nista nece iskomplikovati do 28. samo bi morao sa nekim da se iskombinujem za prevoz.
Pozdrav
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
Motic
Freebiker
Posts: 30
Joined: 05 May 2008, 13:16
Location: Žagubica
Contact:

Re: Šomrda 28. marta - 1 dan, bike

Post by Motic »

Sale možeš i na mene da računaš. Još uvek neznam, ali postoji velika verovatnoća da ću povesti još nekog iz Žagubice.

Željko.
User avatar
sel_emil
Freebiker
Posts: 124
Joined: 11 Mar 2008, 16:46
Location: NOVI SAD

Re: Šomrda 28. marta - 1 dan, bike

Post by sel_emil »

pozdrav ljudi,
bice novosadista na prvoj voznji 8)
samo da bude ok vreme
poz
Emil NS
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Šomrda 28. marta - 1 dan, bike

Post by bluealek »

Dobro je, lagano se skupljamo :)

Malo je rano za prebrojavanje, ali na osnovu najava ljudi iz Beograda, Kladova, Čačka, Novog Sada, Žagubice i Požarevca koje sam do sada dobio, čini mi se da broj potencijalnih učesnika već u ovom trenutku premašuje ekipu koja je jesenas bila na Goliji. Na kraju jedna opuštena drugarska vožnjica po Đerdapu ima da preraste u masovnu manifestaciju :D
User avatar
ktm
Freebiker
Posts: 45
Joined: 19 Feb 2007, 22:57
Location: N 45 22,015' E 20 24,053' Zrenjanin

Re: Šomrda 28. marta - 1 dan, bike

Post by ktm »

Pozdrav drustvo!
Ako ne budem na skijanju u to vreme eto i mene .
Željko
saler
Posts: 3
Joined: 12 Mar 2009, 11:03

Re: Šomrda 28. marta - 1 dan, bike

Post by saler »

Da li je ima smisla da se prikljucim grupi iako nemam iskustva u voznji sa usponima a po ravnom sam vozio 20-30km
User avatar
nikolabg
Posts: 5
Joined: 12 May 2008, 14:14
Location: Beograd

Re: Šomrda 28. marta - 1 dan, bike

Post by nikolabg »

Ja sam zainteresovan, ali u ovom trenutku ne mogu sa sigurnoscu reci da idem, jer sve mi zavisi od posla. Slobodan dan nije tako lako dobiti... Tako da cu sa sigurnoscu znati tek te nedelje pred put.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Šomrda 28. marta - 1 dan, bike

Post by bluealek »

saler wrote:Da li je ima smisla da se prikljucim grupi iako nemam iskustva u voznji sa usponima a po ravnom sam vozio 20-30km
U tom slučaju bi polazak na ovakvu turu možda bio malo odvažan. Ipak bi trebalo imati uvida u svoje sposobnosti, naročito ako se ide s većom grupom kakva ova obećava da postane.

Nikolabg, moje saučešće za rad u firmi gde je subota radni dan, no pretpostavljam da nisi u poziciji da biraš. Rasim nam najavljuje četvorodnevnu radnu nedelju, a mnogi privatni poslodavci još uvek smatraju za najnormalnije da njihovim radnicima vikend kao takav uopšte "nije potreban".

Koliko mogu ovako ovlaš da snimim situaciju sa prijavama, ljudi iz drugih gradova su dobro pokriveni spostvenim prevozom, ali za Beograd bojim se da ćemo imati mali deficit, jer se još uvek ne izjašnjavaju kao zainteresovani ljudi na čija mesta u kolima računam, a 4 mesta u mom autu su davno prebukirana. Videću kakve su mogućnosti iznajmljivanja minibusa sa prikolicom za smeštaj bicikala i da li to menja računicu što se cene izleta tiče, za sada ne mogu ništa da obećam.

I još nešto, da ne bi bilo nesporazuma, za one koji dolaze svojim prevozom na zborno mesto - okupljanje NIJE pred HOTELOM Lepenski Vir u Donjem Milanovcu, već na parkingu ARHEOLOŠKOG LOKALITETA Lepenski Vir, dvadesetak kilometara bliže Beogradu, dakle ako stižete sa zapada toliko PRE Donjeg Milanovca (imate putokaz za skretanje sa magistrale, obratite pažnju).
User avatar
vcorovic
Freebiker
Posts: 31
Joined: 04 Dec 2008, 10:08

Re: Šomrda 28. marta - 1 dan, bike

Post by vcorovic »

Evo odličnog primjera kako stvari znaju da se izokrenu u poslednjem trenutku, na moju veliku žalost. Već 4. dan sam prikovan za krevet iznenadnim i nenadanim ukočenjem leđa. Moram da se odjavim, jer sigurno neću biti spreman za 9 dana. Ne zbog fizičkog napora, već zbog sumnje da me leđa eventualno opet ne presjeku uslijed dizanja bicikla sa bisagama i sl. Jako mi je žao. Želim vam prijatno vrijeme i vožnju. A htjedoh Saši potvrditi učešće na onaj predposlednji post od prije neki dan, al odustah, rekoh ko zna šta može izaći. I evo :((
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Šomrda 28. marta - 1 dan, bike

Post by bluealek »

E Vlado, baš mi je žao, stvarno nam se ne da da to izvedemo. No dobro, još nije izvesno da će ture biti. U ponedeljak ću se čuti sa šumarima iz NP Đerdap da dobijem precizne informacije o stanju sa snegom na Šomrdi i onda ću doneti konačnu odluku da li je pravimo ili odlažemo za neka toplija vremena.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Šomrda 12. aprila - 1 dan, bike

Post by bluealek »

Kao što ste po izmeni datuma u naslovu mogli da primetite, izlet se odlaže za nedelju, 12. aprila.

Za one koji su bili u Beogradu protekla subota je bila dan kao i svaki drugi, ali nas trojicu koji smo zapucali put Tupižnice već nadomak Čestobrodice zatekla je vejavica kao usred zime i gotovo blokiran magistralnih put Paraćin-Zaječar, sa desetak cm snega na samom kolovozu. Temperatura je bila oko nule i malo ispod, duvao je jak vetar, a tog dana na području istočne Srbije i u nižim predelima palo je dvadesetak cm snega. Na Crnom vrhu trenutno ima najviše snega od početka zime, pred Rajkovom pećinom trenutno ima pola metra snega, a u brdima iznad (među koje spada i Šomrda) i znatno više od toga.

Danas je i tamo topao dan, sneg se topi, ali čak i kad bi se nekim čudom sve to istopilo do subote, bilo bi blato do kolena. Jednom rečju, u subotu bi možda bilo moguće voziti nešto, ali potpuno drugačijom trasom nego što je u najavi planirano. Zato ćemo lepo sačekati da dođe proleće, pa ćemo onda pedalirati po Đerdapu kako priliči.

Ja ću verovatno umesto najavljenog bajkerskog izleta predstojećeg vikenda napraviti jedan izlet za fotografe do Vratnjanskih kapija i Belih Izvora kod Majdanpeka, pa ću izvestiti kako se odvija otapanje snega u tim krajevima.
Locked