Sveta Gora 2009.

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

Post Reply
darko obr.
Posts: 13
Joined: 27 Nov 2007, 11:55
Location: Мислођин

Sveta Gora 2009.

Post by darko obr. »

Поздрав свима! На лето планирам да возим на Свету Гору па бих био захвалан свакоме ко би могао да ми да корисне информације како да се организујем пошто никада нисам возио тако далеко. Још боље би било да ми се јави неко ко је већ ишао па да га детаљно испитам. Занима ме све,од потребних папира па до свега осталог. Унапред хвала свима!!!

Edit (by moderator): Ovo je posebna tema i zaslužuje da dobije poseban thread...
User avatar
milke
Freebiker
Posts: 139
Joined: 27 May 2006, 13:02
Location: Kraljevo

Re: Sveta Gora 2009.

Post by milke »

Darko, ne mogu da ti pomognem oko informacija, ali kad budeš išao objavi to ovde, pa se možda neki od nas priključe jedan deo puta :)
Pozdrav
There are 10 types of people in this world. Those who understand binary and those who don't.
Nikola
Freebiker
Posts: 148
Joined: 29 Aug 2008, 17:23
Location: Novi Sad

Re: Sveta Gora 2009.

Post by Nikola »

Skroz bi dobar spoj bio da se posle Svete Gore obiđe Olimp ... pa Meteori posle :D ... mada ne znam koliko je olimp zgodan za bicikliranje posebno leti.
darko obr.
Posts: 13
Joined: 27 Nov 2007, 11:55
Location: Мислођин

Re: Sveta Gora 2009.

Post by darko obr. »

До Солуна има око 750км аутопутем,али пошто не могу њиме морам да направим руту вожње а да не буде много дужа,мада сам рачунао да до Хиландара има неких 1000км. 8-10 дана вожње. Мислио сам да спавам по манастирима,то ми је најпривлачније и најлакше,једино би у Македонији спавао или у шатору или у неком мотелу где ноћење не прелази 20е.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Sveta Gora 2009.

Post by IRalic »

darko obr. wrote:До Солуна има око 750км аутопутем,али пошто не могу њиме морам да направим руту вожње а да не буде много дужа,мада сам рачунао да до Хиландара има неких 1000км. 8-10 дана вожње. Мислио сам да спавам по манастирима,то ми је најпривлачније и најлакше,једино би у Македонији спавао или у шатору или у неком мотелу где ноћење не прелази 20е.

Ne-autoput ruta ne bi trebalo da bude mnogo duza, ako ti je prioritet da stignes sto brze i najkracim putem.
Od Bg-a ides preko Kovina na Smederevo, a zatim ides kroz ona sela sa leve strane autoputa, i posle put prelazi na drugu stranu,kod Velike Plane.
Od Plane ides ka Jagodini. Posle Jagodine jos malo tom stranom,
pa se posle prelazi opet na levu, negde kod Aleksinca valjda, ako se dobro secam.
Pre Nisa opet na desnu stranu,i tako do Leskovca.
Od LEskovca dalje nisam isao, jer smo krenuli ka Medvedji, ali svaka autokarta ce ti pokazati kuda treba.
Granicu mozes preci kod Prohora Pcinjskog, taman da tamo prespavas u manastiru ;)
Posle drito na Skoplje, a zatim glavnom dzadom na jug.
Tu je problematican deo pre Velesa, jedno 15km, jer sporedni put je u JAKO losem stanju, ispran i razvaljen vodom,
prilicno zahtevno, a jos je i stmo do zla boga, sto u kombinaciji za Makedonskom vrucinom i nije bas zabavno.
Doduse sa druge strane te ceka osvezenje u jezeru Mladost ;) pre Velesa.
Dalje od Velesa do pred arheolosko nalaziste Stobi ide lokalni put,
a zatim nestaje, i ostaje samo autoput ka Negotinu. Mi smo vozili autoputem, niko nas nije dirao.
Od Negotina do Gevgelije smo u tom pravcu skratili autobusom,te se nesecam da li je bilo kakvih opcija,
ali sam se od Gevgelije istog dana vracao za Skoplje, i na pocetku je bilo obicnog puta,izuzetno lepog u klisuri Vardara.
Ali ako se dobro secam (a ne secam se dobro ;) ) deo od Demir kapije pa do Negotina,i kasnije do Stobija sam isao autoputem,
jer druge opcije ili nije bilo, ili je ja nisam video.
Uglavnom jedini uspon je taj juzno od Skoplja, zatim se spusta u Veles i potem do Demir Kapije blaaago zatalasano,uzbrdice se ni ne primete,a posle Demir Kapije sve do Gevgelije je prekticno ravno,ondnosno blagu nizbrdo, jer se ide neizvodno Vardarom.
Kada sam vozio uzvodno, nikakav uspon nisam primetio, znaci prakticno je ravno.

Nadam se na sam pomogao :)
Za Grcki deo nemam pojima kako je, jer nisam imao vizu te me nisu pustili preko granice :-/
ali pogledaj kartu,sve ce ti reci.

Inace uz put smo sreli dva Slovenca, negde posle Nisa, gde smo i mi isli do Leskovca autoputem, jer smo nekako promasili lokalni put koji ide odmah pored.
Na pumpi smo sreli te slovence, i oni su nam rekli da su sve vreme kroz srbiju isli autoputem i da ih niko nije dirao, a pandure jesu sretali.
Rekli su da bi u Hrvatskoj i Sloveniji tako nesto bilo nemoguce ;)


Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
markoB
Posts: 43
Joined: 21 Jul 2008, 23:54

Re: Sveta Gora 2009.

Post by markoB »

U jednom broju casopisa "Svet biciklizma" je bila najava voznje od Beograda do Hilandara.
Na njihovom sajtu mozes naci detaljan plan puta, mozda moze da ti pomogne

Link
User avatar
capricorn
Posts: 34
Joined: 07 Mar 2008, 13:23
Location: leskovac

Re: Sveta Gora 2009.

Post by capricorn »

Ako ja mogu da budem od pomoci i opisem ti deonicu puta Leskovac - Prohor Pcinjski. To bi trebalo da izgleda ovako:
- od Leskovca prema Grdelickoj klisuri tj. Grdelici - asfaltnim tzv."starim putem" oko 16 km,
- od Grdelice do Predejana - makadamskim putem, koji prolazi kroz pomenutu klisuru, desnom obalom Juzne Morave oko 11km,
- od Predejana do Mominog Kamena makadam oko 10 km,
- i dalje do Vladicinog Hana asfaltom oko 10 km,
- od Vl.Hana do Vranjske Banje asfaltom kilometraza je 30-tak km, valjda, pa dalje sve asfaltom ali ... na Google Earth-u je taj deo izuzetno vidljiv, pa ces se lako snaci. Treba da se ide do Davidovac, gde je skretanje levo za Manastir Prohor Pcinjski i dalje prelaz za Makedoniju i spustanje u Kumanovo...
Praticu temu, pa ako se uputis na turu ,eto mene i mog drugara da se "provozamo " kroz nas kraj :) Pozz
darko obr.
Posts: 13
Joined: 27 Nov 2007, 11:55
Location: Мислођин

Re: Sveta Gora 2009.

Post by darko obr. »

људи,хвала пуно на информацијама,морам још да видим како да средим папире тј. да добијем визу за Грчку. Поздрав
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Sveta Gora 2009.

Post by rajko55 »

Cao ja prosle godine prodjoh za dan Nis-Leskovac-Vranje-Kumanovo i nigde nisam vozio makadamom vec asfaltom,jedino sto sam posle otisao za Albaniju a ne Grcku,tako da nevidim zasto bi neko vozio makadamom,lomio bajs i maltretirao sebe.Isto tako postoji paralelni asfaltni put BG-Smederevo-Svilajnac-Jagodina-Paracin-Aleksinac-Nis koji je vrlo malo duzi od autoputa, jer ide paralelno sad sa jedne sad sa duge strane autoputa. pozdrav od Rajka
User avatar
capricorn
Posts: 34
Joined: 07 Mar 2008, 13:23
Location: leskovac

Re: Sveta Gora 2009.

Post by capricorn »

Rajko je verovatno onaj deo puta koji je makadamski vozio auto-putem, ili je mozda sve njime vozio :) Pozdrav za Rajka :)
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Sveta Gora 2009.

Post by rajko55 »

Pozdrav Capricorn izgleda da sam vozio autoputem ako je ono autoput,ali znam da makadam nisam video i da nas niko nije dirao. :D pozdrav bajkerima
User avatar
capricorn
Posts: 34
Joined: 07 Mar 2008, 13:23
Location: leskovac

Re: Sveta Gora 2009.

Post by capricorn »

za Rajka:
Nisam bas nesto detaljno gledao, da li si pisao o toj turi do Albanije, ili dokle vec? Pozz
User avatar
capricorn
Posts: 34
Joined: 07 Mar 2008, 13:23
Location: leskovac

Re: Sveta Gora 2009.

Post by capricorn »

Oups, izvini nasao sam tu tvoju turu, koju si opisao.
Post Reply