Đerdap 13. i 14. decembra

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Đerdap 13. i 14. decembra

Post by bluealek »

Bane, Vlado, pošto ste vas dvojica jedini zainteresovani, pre svega se vama obraćam. Okolnosti vezane za realizaciju ove ture se menjaju iz sata u sat, a pre svega vremenska prognoza. Sada figurira informacija da će kiša padati sutra i prekosutra, a da će do subote prestati. Ali će ostati vrlo hladno i vetrovito, što znači da bi uslovi za pedaliranje bili prilično spartanski (vrlo verovatna temperatura ispod nule, uz jak vetar mestimično), a bojim se da će posle tih kiša i susnežica u naredna dva dana podloga van asfaltnih puteva biti takva da nema nikakve svrhe razmišljati o bilo čemu sem onog asfaltnog kruga od 80 km na relaciji Donji Milanovac - Rudna Glava - Majdanpek - Liškovac. Dakle, ako nešto i budemo pravili, mislim da dvodnevni izlet ipak nema svrhe.

Drugo, termin za test Hilux-a mi je pomeren za januar, tako da sam s te strane oslobođen redakcijskih obaveza. Treće, javio mi se jedan drugar koji bi voleo da u subotu idemo negde u divljnu da napravimo neku foto sesiju, u 4x4 varijanti (što je pri temperaturi u minusu daleko prijatnije nego da te vetar šiba na bajsu, izađeš iz kola i prošetaš onoliko koliko ti prija, odnosno koliko možeš da izdržiš). Vrtim po glavi razne ideje, od pešačkog izlaska na Šomrdski kamen, preko izlaska na Veliki Štrbac (tu bi od Ploča bilo već malo više pešačenja, trebao bi nam takoreći veći deo obdanice), pa do zimskog uspona na Lisac (trebalo bi da možemo dosta blizu da priđemo džipom, ako nije palo previše snega), ili čak do premijernog uspona na Garvan (najviši vrh Malog Krša), na kome još nikad nisam bio (mada sam bio na 300 m vazdušne linije od vrha).

S obzirom da se i Gosha interesovao za neku vikend kombinaciju (jel tako, Gosho?), možda bismo u toj varijanti mogli da imamo čak i konvoj.

Ne znam kako se vama dvojici dopada predlog da preinačimo izlet u planinarski, i da bude jednodnevni umesto dvodnevnog? Ne isključujem mogućnost da ćemo usput kukati u sebi ili naglas što nismo poneli bajseve ako teren bude u boljem stanju nego što pretpostavljam da će biti, ali mislim da je to manje zlo nego da se temeljno izblatnjavimo i izmrznemo u kombinaciji. Ipak nam ovo što predlažem pruža malo više fleksibilnosti i prilagođavanja mogućnostima koje zateknemo na terenu (recimo, ako bi uslovi bili dobri i ako ostane vremena posle Lisca mogli bi da ispenjemo i Veliku Kršijoru), a i krug potencijalnih interesenata je veći. A i ja trenutno imam nekih 5 fotoaparata na testu, pa mi se čini da tako imam bolje uslove da upriličim terenski rad nego da ih teglim na bajsu 8)

Šta kažete?
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Re: Đerdap 13. i 14. decembra

Post by Dejv »

Krenite na planinarenje - a ponesite bajseve za svaki slucaj :)
Mislim - kolima ste - iskoristite - da se ne bi kajali posle...
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
brod
Freebiker
Posts: 25
Joined: 03 Jun 2008, 23:36

Re: Đerdap 13. i 14. decembra

Post by brod »

bluealek wrote: Ne znam kako se vama dvojici dopada predlog da preinačimo izlet u planinarski, i da bude jednodnevni umesto dvodnevnog?
Šta kažete?
Ja sam za
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Đerdap 13. i 14. decembra

Post by Gosha »

bluealek wrote: ...
S obzirom da se i Gosha interesovao za neku vikend kombinaciju (jel tako, Gosho?), možda bismo u toj varijanti mogli da imamo čak i konvoj.
...
Pa ja uvek imam zelju, sada sam u fazi vikend obilazaka raznih etno sela oko Beograda, kad god nije kisa :D ali svi znamo da je realnost cesce nesto drugo :(

Evo par cinjenica, bar kada sam ja u pitanju... Jos nemam lance za sneg, obecali su mi ih na dva mesta posle 15.12., Sale tebi sam pricao detalje... Za utehu imam Goodyear Ultra Grip gume koje su valjda kao neke Winter :D ali nisu bas za teren, slabe 2 zvezdice :( Takodje mi vec 500km gori ona lampica check system, ali sve ide normalno, i tu cekam neki kabl da me spoje na dijagnostiku, mada se najverovatnije upalila zbog goriva, jer desilo se kilometar posle jednog tocenja :) bar se ja nadam da je samo to i da samo treba da resetuju sistem :) Ali, Marfi je cudo i nekako imam manju zebnju da se ta lampice ne izrodi u nesto gore, negde na nekoj cuki :D Ali racunam da me HiLux moze slepovati :D Sto se tice planinarenja, nadam se nekom ne preteranom zahtevnom, posto mi je kondicija, hmmm sta je to kondicija :D

Ako sam dobro shvatio, sada figurira jednodnevna subotnja varijanta, pretpostavljam sa polaskom u ranu zoru iz Beograda? Ja ostajem kao zainteresovan, pa sa nestrpljenjem ocekujem detalje tipa vreme polaska, kilometraza do off-road-a, off-road kilometraza, penjacka kilometraza, palnirana klopa ili samo nosimo sendvice :D ... i sve ostalo na sta nas je Sale navikao :D ... pa da prelomim.

Zakljucak, ne mogu nista da obecam, cak mozda do petka uvece necu znati da li mogu da se organizujem... Ali praticu forum, pa cu se i ukljuciti ukoliko budem imao sta pametno da kazem :D
User avatar
vcorovic
Freebiker
Posts: 31
Joined: 04 Dec 2008, 10:08

Re: Đerdap 13. i 14. decembra

Post by vcorovic »

Sale, dobro si me podsjetio emailom; malo sam se zanio poslom.
Nisam bas siguran kakav stav da iznesem. Vremenska prognoza nije nasrecnija. Vise bi mi odgovarala biciklisticka varijanta, posto sam tanak sa zimskom planinarskom opremom. Posebno ako bude mokro, ili bude poledice. Ali, voziti uz Dunav po jakom vjetru, slazem se, nije dobra varijanta. Imas li preciznijih informacija o vremenu? Sta bi obuhvatao taj "foto-safari" koji si pominjao?
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Đerdap 13. i 14. decembra

Post by bluealek »

Da pokušam da odgovorim na sva pitanja.

Prvo, što se vremenskih izgleda tiče. Meteorolozi se očigledno malo sprdaju s nama. Prvo je pre nedelju dana bilo najavljivano suvo, pa su nam onda obećali višednevni kijamet, da bi se posle jednog dana predomislili i procenili da će taj potop nešto kraće da traje i da će se završiti pre vikenda. Sad je prilično očigledno da nikakvog potopa neće biti, barem ne pre ponedeljka. Međutim, na delu je onaj dobro poznati "sibirski" sindrom istočne Srbije, jer su mesta po istočnoj Srbiji već više dana najhladniji gradovi u zemlji. Dok je u većini mesta trenutno po nekoliko stepeni iznad nule, u Negotinu i Zaječaru je trenutno 0, a na Crnom Vrhu čak -4 i to je najhladnija meteo stanica u zemlji trenutno. Isto tako, debljina snežnog pokrivača je trenutno najveća upravo na Crnom Vrhu (8 cm, spram 5 cm koliko je na Kopu). Ostaje pitanje da li je možda uz Dunav nešto blaže i ima li snega na Đerdapskim planinama ili ne, što se ne može saznati bez informacija iz prve ruke. Pisao sam Saletu Nestoroviću, direktoru NP Đerdap sa molbom da me izvesti o stanju na terenu i čim dobijem povratnu informaciju javljam. Što se vetra tiče, svi smo mu ovih dana svedoci, a kao što i Rajko kaže, na Dunavu je još višestruko jači. Dakle, male su šanse da bi biciklijada u ovim uslovima mogla da bude prijatno iskustvo.

Inače, periodi temperaturne inverzije u tim krajevima umeju da povuku sa sobom još jednu, vrlo sumornu posledicu, a to je konstantna magla u nižim predelima, koja se ne diže i po mesec dana (ove jeseni je već bio jedan duži period takvog vremena u Donjem Milanovcu). Dakle, ako nas ne dočeka orkanski vetar, vrlo verovatno će nas dočekati magla, koju u tom slučaju nema šta da rastera.

Gosho, ako je visina snega na Crnom Vrhu 8 cm kako kaže meteo izveštaj, ne verujem da će nam to zadavati ozbiljnijih problema za prolazak čak i bez lanaca, čemu se iskreno nadam (jer me mrzi da ih montiram). Drugo, mojim gumama koje su nešto kao šatro terenske je šara već toliko plitka da i nije od neke koristi, tako da verujem da ćemo, što se trakcije tiče, biti u sličnoj situaciji (teško da ću ja moći negde gde ti ne možeš). Po pitanju planinarenja verujem da su tvoje i Borisove preference slične, odnosno ni on nije pristalica celodnevnog šipčenja. Siguran sam da možemo da napravimo neki kompromis koji bi svima odgovarao i da boravak u divljini prilagodimo dominantnom raspoloženju grupe. Što se tvog "problema" sa Check System lampicom tiče, vrlo verovatno je auto od poslednjeg redovnog servisa prešao kilometražu posle koje se ova lampica automatski pali, upozoravajući te da je vreme za novi redovan servis. U servisu će je vrlo jednostavno resetovati.

Ideja koja mi se čini najbliskijom (možda deluje malo ambiciozno, ali ne moramo baš SVE da ostvarimo) jeste da prođemo kanjonom Resave, izveremo se preko Krnje Jele do Straže, izašavši na vrh iste (ne više od kilometar pešačenja od mesta dokle verujem da ćemo uspeti da se probijemo na 4 točka). Posle toga, šumskim putem u zaleđu Tisavca (koji vodi i ka Žagubici), provučemo se između velike Kršijore i Lisca i prikrademo se Velikom Liscu do prevoja koji je na manje od pola km do vrha (u suvim uslovima dotle može sigurno, sad ćemo da vidimo). Sledećem vrhu na koji izlazimo, Velikoj Kršijori, možemo kolima da priđemo na jedno kilometar od vrha, odnosno nekih 150 m uspona visinski gledano. Sva tri pomenuta vrha su u krugu od nekih 5 km međusobno (razmak vazdušnom linijom između Lisca i Kršijore je samo 2 km), i svi su sjajni vidikovci (Kršijora me posebno intrigira, jer gore još nisam bio, a ima do vrha i markirana planinarska staza).

Čitava ova priča će možda biti previše šipčenja za "turiste", a premalo za prave planinare, naviknute na celodnevni hod. Što me drži u uverenju da je, zapravo, prava mera :D

Inače, ako bude raspoloženja, u povratku bismo mogli da zapucamo ka Beogradu preko Ždrela, pa da ostanemo sat, dva na kupanju u bazenima sa vrućom vodicom pod vedrim nebom :wink:
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Đerdap 13. i 14. decembra

Post by Gosha »

bluealek wrote: ...
Gosho, ako je visina snega na Crnom Vrhu 8 cm kako kaže meteo izveštaj, ne verujem da će nam to zadavati ozbiljnijih problema za prolazak čak i bez lanaca, čemu se iskreno nadam (jer me mrzi da ih montiram).
...
Oduvek sam zeleo da vidim taj cuveni "a zavejan je put Bor - Zagubica preko Crnog vrha" :D Jel to taj?

bluealek wrote: ...
Inače, ako bude raspoloženja, u povratku bismo mogli da zapucamo ka Beogradu preko Ždrela, pa da ostanemo sat, dva na kupanju u bazenima sa vrućom vodicom pod vedrim nebom :wink:
...
Ha, ovo zvuci zanimljivo, ali koliko je i realno lepo, ili je samo da se uslikas i hvalis :D
Odoh sada da vidim sta imam od zimske obuce i imam li ista sa kakvim takvim kramponima :D

P.S. Moja Sandra je danas na Gradjevinskom fakultetu videla bajkera Dzonija (Nikolu) koga smo upoznali na Goliji, imao je prezentaciju svog Diplomskog rada kao jedan od najboljih studenata i kao najbolji Diplomski rad u generaciji. Inace je hidro smer kao i Sandra, ciji je Bgd Vodovod bio sponzor pa je i ona prisustvovala.
User avatar
vcorovic
Freebiker
Posts: 31
Joined: 04 Dec 2008, 10:08

Re: Đerdap 13. i 14. decembra

Post by vcorovic »

Upravo gledam topo-mapu - fino osmisljena tura. Predlazem ovo - planinarska tura u subotu; ako sa terena dobijemo najave do sutra vece da nema padavina i prognoza kaze da su male sanse za iste u subotu, da krenemo. U suprotnom, da se odgodi za neki drugi put i/ili mjesto? Sale, cekamo informacije sa terena.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Đerdap 13. i 14. decembra

Post by bluealek »

Gosha wrote: Oduvek sam zeleo da vidim taj cuveni "a zavejan je put Bor - Zagubica preko Crnog vrha" :D Jel to taj?
Baš taj, s tim što je ovo još dalje i više u planini u odnosu na taj asfaltni put, dakle težak hardcore u odnosu na to :wink:

Gosha wrote: Ha, ovo zvuci zanimljivo, ali koliko je i realno lepo, ili je samo da se uslikas i hvalis :D
Odoh sada da vidim sta imam od zimske obuce i imam li ista sa kakvim takvim kramponima :D

P.S. Moja Sandra je danas na Gradjevinskom fakultetu videla bajkera Dzonija (Nikolu) koga smo upoznali na Goliji, imao je prezentaciju svog Diplomskog rada kao jedan od najboljih studenata i kao najbolji Diplomski rad u generaciji. Inace je hidro smer kao i Sandra, ciji je Bgd Vodovod bio sponzor pa je i ona prisustvovala.
Pazi, što hladnije, to je Ždrelo žešća nirvana, a ubedljivo najluđi trip je kad veje sneg, a ti u bazenu s vrućom vodom, sve se oko tebe puši i uopšte ti ne smeta što ti krpe snega padaju po glavi :D

Doduše, Boris ne voli kupanje, tako da bi njemu to bio smor. No nema veze, to sam ionako pominjao kao sporedni i opcioni sadržaj (mada meni jaaaako prija da mi se svaka tura po tom kraju tamo završi, naročito zimi 8) ).

Što se Džonija tiče, sjajno, svaka čast! Nema on bez razloga vitešku titulu freebiker-a :mrgreen:
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Đerdap 13. i 14. decembra

Post by Gosha »

bluealek wrote: ...
Što se Džonija tiče, sjajno, svaka čast! Nema on bez razloga vitešku titulu freebiker-a :mrgreen:
...
Mala digresija u odnosu na temu :D Ako Dzoni ovo cita, ako nije vec odabrao neki posao, ako bi mozda radio u Bgd Vodovodu, neka mi se javi, znam da im trebaju hidrasi :) Nisu neke plate, ali ipak je javno gradsko preduzece, ima to neke svoje prednosti u odnosu na privatne firme :D
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Đerdap 13. i 14. decembra

Post by rajko55 »

Gosho samo da znas ja sam krenuo letos sa Borskog jezera sa plus 20 a kad sam bio na Crnom vrhu bilo je 15 a uspon je za ljubitelje brda.Alek ja sam zainteresovan za subotu - za sve varijante bajk ili planinarenje jer u nedelju me ceka na Dunavu zecji paprikas i crno vino a to je moras priznati greh propustiti. pozdrav svima od Rajka
zzznikola
Freebiker
Posts: 5
Joined: 14 Mar 2008, 00:36
Location: Beograd

Re: Đerdap 13. i 14. decembra

Post by zzznikola »

HAHAHA Ma to se Dule (koji me je najavio) malo prosrao :) Niti sam medju najboljim studentima, niti mi je najbolji diplomski rad... ali nisam los priznajem :)) Sto kaze Sale, nemam dzaba titulu superheroja fribajkera! Radim u institutu Jaroslav Cerni, ali bas bi bila fora da sklopimo neki posao preko freebiking foruma :)

Nego, sto se tice ove zavrzlame ovde, svratio sam nadajuci se dobroj voznji za vikend ali avaj... kada ste na kraju isplanirali to planinarenje - subota ili nedelja? Kao sto rece Gosha, razmazio si nas totalno Sale, cekamo lepo sazvakano vreme polaska/povratka, broj slobodnih mesta, trasu (mozda i trekic ili dva), potrebnu odecu/obucu/hranu/opremu, najprecizniju vremensku prognozu (sa vrednostima na svakih sat vremena), i naravno sve mogucnosti koje dolaze ili ne dolaze u obzir vezano za sve navedeno! Joj al sam bezobrazan.

Salu na stranu, ja sam zainteresovan za jednodnevnu setnju kad vec ne moze da se vozi, ako ima mesta. A ono kupanje na Zdrelu zvuci fantasticno i ja dajem dva glasa ZA.

Pozdrav.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Đerdap 13. i 14. decembra

Post by bluealek »

Uh, sad će u zadnji čas da nam se zakomplikuje situacija sa prostorom, pošto treba da smestimo i Nikolu i Rajka, a faktički slobodnog mesta imamo samo kod Goshe. Odnosno imamo povrh toga još po jedno kod bilo koga od nas, ako neko nema ništa protiv da bude peti u kolima i da se gura u sendviču na zadnjem sedištu?

Što se planinarenje vs. bicikliranje dileme tiče, vidim da su Vlada i Nikola (koji se tek sada oglasio kao zainteresovan) pomalo nevoljno pristali na planinarsku akciju, a radije bi pedalirali. Bane je malo lakše pristao na promenu predloga, Boris bi išao isključivo na pešačku akciju, kao i Gosha & Sandra, tako da bismo u slučaju biciklijade naprasno imali još jedan problem, a to je minimum jedan bajker viška, jer bismo imali jedan auto manjka. Dakle, hteli, ne hteli, moramo na ovu turu na koju sam krenuo da navrćem vodenicu u finišu :wink: . Ja lično, kao što znate, volim i jedno i drugo (a i treće) i niko ne kaže da ne možemo da napravimo još neku turu do Nove godine, pa da zadovoljimo i bajkerski fetiš. Samo da se ova košava malo utiša, ako bi bila toliko ljubazna usred decembra. Brrrr...

Kao što reče Nikola, mnogo ovde ima demokratije, treba kao u planinarskim društvima - ide se tu i tu, tad i tad, take it or leave it :P . Kad sam već kod planinarskih društava, neke naše bajkerske akcije za narednu sezonu su ušle i u zvaničan godišnji plan akcija Železničara, tako da će biti joint venture - Železničar & Freebiking inc :) .

No dosta je bilo s digresijama na digresijine digresije, da se vratimo organizaciji ovog tumaranja po Kučajskim vrhovima. Činjenica da treba da pokupimo Rajka organizaciono malo komplikuje stvari, odnosno neophodno je ili da mi na onu stranu idemo preko Požarevca, ili da Rajko nekako stigne do autoputa (što bi mu verovantno u cik zore bilo preterano komplikovano). Nezgodna posledica vožnje preko Požarevca je što se bojim da bismo verovatno malo sporije putovali na onu stranu, jer je put preko ona dva prevoja pre i posle Krepoljina jaaaako spor i do Žagubice bi nam svakako trebalo znatno više vremena nego do Lisina, a mislim da je i sam put od Žagubice do gore malo zajebaniji & neizvesniji u zimskim uslovima. Doduše, najnovija cifra vezano za tempo otapanja snega na Vrhu Crnome govori da se u toku današnjeg dana istopilo još 2 cm, tako da bi ukupno 6 cm (što će se do subote svesti na 2-4) za naše ljute makine trebalo da bude p.... dim 8) . Pod uslovom da ne padne novi, naravno :) .

Sve u svemu, iako mnogo više volim put preko Lisina (između ostalog i zato što putnicima na zadnjim sedištima neće trebati kese za povraćanje), predlažem da ipak pojednostavimo skupljanje Rajka i da krenemo preko Požarevca (to nam dođe i kao piroćanska varijanta, zbog jeftinije putarine i manje prosečne putne brzine, pa samim tim i nešto manje potrošnje) i pritom predlažem da krenemo iz Beograda pre svitanja, recimo oko 6. Znam da je vampirski, ali mrak je već u 4 i ako se mnogo razvučemo na putu do onde vrlo brzo ćemo se pitati gde li nam iscuri dan? To je bedak sa decembarskim turama (januar je već mucho bolji, februar i da ne pominjem), sa kojim jednostavno moraš da se pomiriš, ako ne misliš da čitav mesec truneš u BG (ili nekom drugom) smogu.

Eh da, Gosha je pitao i za klopu i tako to. Kao što znamo, idemo u krajeve gde zimi nema nikoga i ničega (i gde će nas verovatno i vuci pored kojih prođemo smatrati za totalne budale). Kad malo razmislim, čak ni leti nema nikoga i ničega. Sem nas i ponekog drvoseče. Što će reći, ponesite sa sobom SVE što usput želite da jedete i pijete, čime možete da se zgrejete. Što bolja obuća, kamašne, rukavice, kape, sve što može da vam pomogne da se ne zaledite na visinama od preko 1000 m u kraju gde je mikroklima takva da je često hladno kao da ste na 2000 m. Rezervne patike za posle, kad vam se "robusna" obuća promoči. I naravno, za finalno brčkanje ne zaboravite kupaće gaće i peškir. Ponesite i fotoaparate, nadam se da ipak nećemo biti maleri da gore zateknemo maglu. A kad je vidljivost dobra, sa Straže i Lisca je pogled fantastičan, a siguran sam da nije ništa lošiji ni sa Kršijore.

Čisto za malo loženja, bacite pogled na završne fotke s akcije na Beljanici od 23. novembra:
http://www.freebiking.org/galerije/main ... temId=2295
One stenčuge koje vidite u prvom planu desno, to vam je Straža, a ono levo iza je Lisac. Ili malo bolje:
http://www.freebiking.org/galerije/main ... temId=2297

Inače, kad ste na Straži, Lisac, Crni Vrh, Veliki Krš i Stol poređaju vam se praktično u liniji, kao na slici
http://aleksandar.fotopic.net/p30391231.html

Bacite pogled i na ostatak tog albuma, da vidite kako nam neće biti u subotu (daleko je maj...).
User avatar
vcorovic
Freebiker
Posts: 31
Joined: 04 Dec 2008, 10:08

Re: Đerdap 13. i 14. decembra

Post by vcorovic »

Ajde, ja cu da pojednostavnim stvari :| Posto je ovo, sticajem objektivnih okolnosti, postalo sasvim drugacije od prvobitnog predloga i kada je vec guzva, ja odustajem. Islo mi se vise zbog Djerdapa, nego planinarenja, ili voznje. Djerdap vec godinama pokusavam da izvedem biciklom, pa rekoh kad to vec nikako da se desi, da ga bar malo zagrebem plainarenjem. Kad ne bi ni to. Onda, racunajte da ima jos jedno slobodno mjesto. Pozdrav svima i prijatan izlet.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Đerdap 13. i 14. decembra

Post by bluealek »

Vlado, baš mi je žao da tako ispadne, pogotovo što je inicijalni predlog termina bio upravo zato što si ti ovog vikenda slobodan. Eto šta se dešava kada čovek previše gleda meteorološke prognoze i kontemplira o vremenu... Na kraju je izmena predloga u roku od jednog dana okupila neočekivano puno ljudi, i sad je nekako glupavo sve njih poispaljivati i reći "ej društvo, vraćamo se na prvobitnu bajkersku kombinaciju". Možda ćemo se na kraju Bane i ja (a naročito ja) žderati što nismo ostali pri prvobitnom planu i otišli tamo kao fribajkerska trojka da obrnemo taj krug, ali sad u dogovorima nema nazad, ostalo je tek nešto više od 12 sati do polaska :(

Ako ipak želiš da kreneš, vrlo je verovatno da će krenuti i treći auto, pa da neće biti previše guranja. Mogli bismo čak i da zavrnemo na sever od Požarevca, pa da ipak planinarimo po Šomrdi kako bismo ti ispunili Đerdapsku želju? U svakom slučaju, imamo fore do Požarevca da smislimo šta ćemo, taj deo puta je isti :wink:
Post Reply