Novi Sad - ušće Drine u Savu

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

Post Reply
marko
Posts: 26
Joined: 23 Mar 2005, 14:55
Location: Novi Sad

Novi Sad - ušće Drine u Savu

Post by marko »

Novi Sad - ušće Drine u Savu
vožnja planirana za sredinu/kraj aprila

Okvirna ruta:

[1] Novi Sad - Sremska Rača

a) NS - Iriški Venac - Rohalj baza - Divoš - Bingula - Erdevik - Kuzmin - Bosut - Sremska Rača
(~87km, suviše okolo unaokolo)

b) NS - Begeč - (skela) - Banoštor - Sviloš - Rohalj baza - Divoš - Bingula - Erdevik - Kuzmin - Bosut - Sremska Rača
(~80km, malo kraće i sa manje penjanja)

c) NS - Bačka Palanka - Ilok - Ljuba - Erdevik - Kuzmin - Bosut - Sremska Rača
(~84km, malo duže nego prethodna varijanta, ali gotovo bez penjanja. Mora se preći hrvatska granica.)

d) NS - Bačka Palanka - Ilok - Šid - Morović - Višnjićevo - Bosut - Sremska Rača
(~90km, malo duže nego prethodne varijante, gotovo bez penjanja, a pri tome se prolazi i kroz interesantna mesta kao što su Ilok, Sot (jezero!), Berkasovo (ostaci tvrđave), Šid, Morović i Višnjićevo. Mora se preći hrvatska granica.)


[2] Opciona proširenja

Sremska Rača - Morović - Jamena (najzapadnije naselje Srema, ima ruševine tvrđavice) - Morović
(~57km, interesantno, ali možda ipak previše za jednodnevnu vožnju)


[3] Povratak

a) Isto kao [1] / c, samo unazad (~84km)

b) Autobusom, na primer od Šida (Sremska Rača - Šid: ~30km)

c) Autobusom od Šida uz prethodno "opciono proširenje" (Morivić - Šid: ~15km)



Sve u svemu, ako bi se išlo na jednodnevnu vožnju sa povratkom autobusom iz Šida, moglo bi da bude oko 155-160 km, što je sasvim pristojno, a ruta bi izgledala ovako:
NS - Bačka Palanka - Ilok - Ljuba - Erdevik - Kuzmin - Bosut - Sremska Rača - Morović - Jamena - Morović - Šid - autobusom do NS
Najkraća moguća varijanta bez autobusa bi bila 160-170km, ali bi morale da se preskoče neke interesantne svari.

Noćenje u Šidu možda nije loša ideja, pošto u hrvatskom delu Srema sam video na karti da na Studvi postoje interesantne ruševine nekog starog grada (Zvezdangrad), a moglo bi se tu još štošta proširiti...


Napomena: sve kilometraže su odokativne, očitavane sa autokarte!
marko
Posts: 26
Joined: 23 Mar 2005, 14:55
Location: Novi Sad

Post by marko »

Jovane,
ništa od vožnje, bar ne za sutra :( . Tek sada sam primetio da mi se leva kurbla totalno rasklimala a nemam odgovarajući cevasti ključ da je dotegnem. Moraću sutra do servisa. Ne smem da rizikujem da se totalno razdrnda, pošto krećemo na Taru za manje od nedelju dana :D

Nego, nisam ja nipošto odustao od vožnje, samo sam je pomerio, recimo za subotu ili nedelju. Ako ništa drugo, bar možemo bolje da se dogovorimo... Odakle si ti?
marko
Posts: 26
Joined: 23 Mar 2005, 14:55
Location: Novi Sad

Post by marko »

Sredio sam kurblu, i idem sigurno. Krećem rano ujutro. Zvaću te od dole...
Post Reply