Miroč 15. ili 16. marta

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Post by bluealek »

Ok, hajde prvo da napravim dogovor sa ovom beogradskom trojkom koja ide sa mnom. S obzirom da je Željko izričito za nedelju ujutro, Vlada takođe preferira nedelju, a Dragoljub nema ništa protiv subote, mislim da je logično da krenemo u nedelju, u 6:00h. Računam da ćemo na startu naše biciklijade biti oko 9h.

Za start mislim da je najlogičniji mali parking u šumi na početku puta ka Pločama (ispod Velikog Štrpca). Buba i Miša znaju gde je to, a čini mi se da zna i Nikola, mada ću ja za svaki slučaj blagovremeno dostaviti i waypoint svoma zainteresovanima.

Za novosadsku ekipu nameračenu na šatore ponoviću otprilike isto ono što sam odgovorio i Nikoli na privatan mejl; ima dosta sjajnih mesta gde bi se moglo kampovati duž Dunava, ali teško mogu da se setim nekoga koje ćete potrefiti po mraku (čak i uz GPS), pogotovo ako ne poznajete teren. Jedno od njih bi mogao biti Tomin kamp (oko 5 km posle restorana Toma, levo na obali, ima i putokaz), ili možda dolina reke Čezave koja uvire u Dunav baš kod dotičnog kampa. Puno je livadica pored reke gde se može jednostavno spustiti i zadenuti šator, preko leta viđam tako ljude duž celog toka Dunava. Mnogo je i lepih rečnih dolina, pritoka Dunava kao stvorenih za kampovanje, ali je problem sa njima što treba manje ili više skretati sa trase.

Možda bi najlogičnije bilo da dođete koliko uveče do početka puta ka Pločama, parkirate i tu negde u šumi pored dignete šatore. Tako ujutro nećete morati da se mičete, samo nas sačekate da stignemo i zajašete bajseve. Problem je jedino mobilni domet, tako da vrlo verovatno nećemo moći da se čujemo pre nego što se vidimo.

Dakle definitivno pedaliramo u nedelju, sa okvirnim početkom ture oko 9h. Ako je verovati prognozi, trebalo bi da imamo idealno vreme, sunčano sa temperaturom od nekih 20-ak stepeni.
User avatar
ktm
Freebiker
Posts: 45
Joined: 19 Feb 2007, 22:57
Location: N 45 22,015' E 20 24,053' Zrenjanin

Post by ktm »

OK,onda smo se dogovorili. Sale,dolazim pred tvoju zgradu malo pre 6h u nedelju.
Željko
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Post by bluealek »

Uradio sam apdejt waypointa nedeljne vožnje, uvrstivši na spisak i poziciju raskrsnice gde šumski put sa Ploča izbija na magistralu, a ime waypointa je PLOCE PUT. To je mesto gde se u nedelju oko 9h sastajemo kako bismo obrnuli ovaj krug. Ako ste već skidali podatke za pohranjivanje u vaš GPS, skinite ih ponovo:

http://www.freebiking.org/Atlas/SI/Trek ... Miroc1.zip
User avatar
sel_emil
Freebiker
Posts: 124
Joined: 11 Mar 2008, 16:46
Location: NOVI SAD

konacan dogovor

Post by sel_emil »

Mi cemo nociti negde u blizini Ploca i ocekujemo vas na kavi ili caju oko 8 pola 9.
pricacemo vam kako je bilo u satorima :lol:
Emil NS
mob: 064 8339917
markowe
Freebiker
Posts: 52
Joined: 19 Apr 2006, 14:23
Contact:

Re: Nikako da se dogovorimo :(

Post by markowe »

sel_emil wrote:Pozdrav,

iz Novog Sada krecemo nas troje za sada. Crni GrujA je odustao iz tehnickih razloga. Plan nam je da u subotu prvo pokupimo Zlatanovica u Bg-u pa da krenemo prema D. Milanovcu. Nasa ideja je da kampujemo!! da, znam, mozda je glupo ali hocemo da probamo. :lol:
E, bas mi je zao, ja bih bio vrlo za da kampujemo jednu noc, taman da isprobam novu vrecu koju sam pazario u Engleskoj, pa da vidimo je li stvarno moze na minus 7!

Nazalost, u subotu imam nesto od ranije dogovoreno. Kad krecete u subotu ustvari? Sumnjam da bih mogao, ali ko zna...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Post by bluealek »

Markowe, cimni Bubu i Mišu da vidiš kakvi su njihovi planovi. Koliko sam shvatio i oni su bili zainteresovani da krenu, ali su se nešto poslednjih dana ućutali... Valjda misle da je sve jasno i da nema potrebe da ćaskaju. A možda bi mogao da kreneš s njima.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Post by bluealek »

Epilog ture je sledeći (prenosim poruku sa liste)...

U nedelju je izvezena prva ozbiljnija freebiking tura u ovoj sezoni, na području Miroča. Skupila se sjajna ekipa koju su činila ukupno šestorica bajkera iz Beograda i Novog Sada, dugogodišnji članovi Freebiking liste - Željko, Nikola, Dragoljub, Vlada, Emil i ja. Po za mart izuzetno prijatnom i suvom vremenu sa temperaturom od oko 15 stepeni obrnuli smo, bez forsiranja i većih napora, jedan od lepših krugova oko glavnog grebena u kome se nalaze Veliki i Mali Štrbac, na relaciji Golubinje - Miroč - Ravna reka - Grobnička Bara - Dobra Voda - Gaura Rau - Ploče, sa velikim finalem na vidikovcu na Pločama u sam smiraj dana. Ukupno 57,6 km dužine i oko 1150 m uspona. Uživajte u prizorima ranog proleća na Miroču:

http://aleksandar.fotopic.net/c1476752.html

Inače, provezena trasa je detaljnije opisana kao jedna od preporučenih biciklističkih trasa u Đerdapskoj sekciji Freebiking Atlasa, vodiča za MTB i ciklouturing po Srbiji, na stranici:

http://www.freebiking.org/Atlas/SI/Trek ... krug1.html

U Atlasu se danas našao i opis još jednog zanimljivog Miročkog itinerera, ture od Donjeg Milanovca do Tekije (ali kroz središte Miročke divljine), na adresi:

http://www.freebiking.org/Atlas/SI/Trek ... Miroc.html

Ostale predloge za biciklijade po Đerdapu i okolini naći ćete na stranici:

http://www.freebiking.org/Atlas/SI/Djerdap_trekovi.html
User avatar
capricorn
Posts: 34
Joined: 07 Mar 2008, 13:23
Location: leskovac

lepo nema sta...

Post by capricorn »

to sto ste toga dana uradili izgleda na mom monitoru izuzetno lepo, a vama verujem nezaboravno
Post Reply