Novi Freebiking

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Novi Freebiking

Post by bluealek »

Dragi prijatelji,

Došao je i taj dan da svetlo dana ugleda nova verzija Freebiking sajta: www.freebiking.org. Vremena za izradu je bilo očajno malo (tempo redovnih poslova pred Novu godinu je baš bio žestok) tako da ni približno nisam uspeo da realizujem svoje megalomanske planove, ali je postavljena osnova na kojoj će se u Novoj godini intenzivno raditi, svakog dana po malo. Trenutno sajt izgleda kao one zgrade u kojima je već useljeno prizemlje dok još dunđerišu spratove :-) - gomila stranica je još u fazi pripreme (GPS sekcija, stranica sa najavama, nove sekcije), a i sam Freebiking Atlas, koji je ključna novost i u nekom vremenu pred nama težište sajta, tek je dobio (i to polupopunjene) dve sekcije od ukupno 33 - područje Kučaja, Beljanice, Malinika, Samanjca i Rtnja kao prvu, i Đerdap kao drugu sekciju. Bacite malo pogled na ovo što je urađeno i recite kako vam se dopada.

Namera iza Freebiking Atlasa je, pretpostavljam, jasna - napraviti 100% efektivno upotrebljiv vodič za bajkere po prostorima Srbije i Crne Gore, koji im nudi sve što je potrebno za potpuno samostalno kretanje po terenu (pod uslovom da poseduju GPS uređaj, naravno). Namera je bila da onima koji nemaju baš najbolju predstavu o geografiji ponudim interfejs koji će im omogućiti što interaktivniju navigaciju po zemlji i pronalaženje željenih ruta, kao i za predele koje ne poznaju mali uvodnik kako bi stekli neke osnovne odrednice.

Ovo će imati utoliko veću vrednost koliko više bude naš ZAJEDNIČKI napor - ja sam ne mogu da obiđem sve i poznajem sve. Dakle kompletna geografska znanja svih nas treba da se sliju u FB Atlas da bi on zaista postao dragocen i potpun izvor informacija. Nadam se da će Aca dati svoj doprinos za Goč i ostale planine oko Kraljeva; Neven za Avalu i Kosmaj; Nišlije za Suvu planinu, Jermu, Svrljiške planine, Jastrebac...; Leskovčani za Vlasinu i Kukavicu; Peđa za Zlatibor, Taru, ali i Jelovu Goru; Valjevci za Valjevske planine; a svi mi zajedno za sve ostalo.

ZNAM da je sajt grafički intenzivan i da će oni od vas koji su još uvek na dial-up-u verovatno kukati na to, ali vreme brzih veza neumitno nastupa čak i u Srbiji, tako da stvarno mislim da je trenutak da prestanemo da razmišljamo o gabaritu fajlova. Znam da se neki od vas neće složiti sa ovom procenom, poštujem tuđe mišljenje, ali imam svoje. Da sam hteo da napravim sajt bez grafike, mogao sam. Ali sam želeo nešto drugačije, što bi odstupalo od opšterasprostranjenog debilnog dizajna sajtova sa crnim slovima na beloj pozadini - meni su svetla slova na tamnoj pozadini oduvek bila prijatnija za oči, tako da Freebiking odražava i doživljaj autora kako sajtovi treba da izgledaju.

Dokucavaćemo se još na ovu temu, ali sada žurim da da se prepustim Novoj godini i sutrašnjem odlasku van domašaja civilizacije na nekoliko dana.

Želim vam mnogo, mnogo više opušteno prevezenih kilometara u Novoj godini, i svima nama mnogo više zajedničkih vožnji po prirodi ove prelepe zemlje,

www.freebiking.org
Last edited by bluealek on 26 Jan 2008, 00:49, edited 1 time in total.
User avatar
ktm
Freebiker
Posts: 45
Joined: 19 Feb 2007, 22:57
Location: N 45 22,015' E 20 24,053' Zrenjanin

Pohvale za sajt !!!

Post by ktm »

Na brzinu sam pregledao sadrzaj novog sajta i moj komentar je :SVAKA CAST !Posebno sam odusevljen stranicom FB atlas koja ce kada bude zavrsena biti od kapitalne vrednosti !
Srecna nova godina svim bajkerima !!!
Željko
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Post by misaxtr »

Bilo bi lepo da se na forum postavi RSS, da bi se lakse pratili novi postovi.
Image

MTB-VRH brate!!!
marin
Posts: 34
Joined: 14 Oct 2005, 09:21
Location: Knjaževac

Post by marin »

Mislim da nikad nije kasno za pohvale.
Novi sajt je dobro zamišljen i organizovan, vizuelno vrlo dopadljiv, još kada budu postavljeni svi sadržaji... vrh brate!
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Da :) i ja bih da pohvalim.
Sve mi je sasvim ok.
A izuzetno bih pohvalio izbor boje pozadine i boje fonta,
veoma citljivo,a ne zamara oci.

Atlas je genijalna pomisao,samo da se pupuni :)
I kad bi recimo upasovali par slika uz svaku od ponudjenih ruta ..
Pa samo zabares interesantno,ucitas trek,i uzjases bajs .. :)


Lezeci pozdrav ;-)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

LOL :D

Pa nisam mislio da mora to tako brzo :D

Pogledah trasu Zajecarskog cire,i eto slika :D pa jos na nekim i ja,i to od oba puta :)


Extra!


`
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
sidarta
Posts: 19
Joined: 04 Jul 2006, 14:15

Post by sidarta »

Ovo je skroz SUPER....

Drago mi je da ce sajt imati GPS ATlas.. taman da i ovo moje malo cudo
podhranim sa podacima...a da to ne bude danonocno planiranje ucrtavanje
vrsljanje po google-earthu+domace karte...

SAMO NAPRED>>>>
User avatar
gavra
Posts: 8
Joined: 01 Sep 2007, 12:11
Location: Novi Sad

Post by gavra »

Evo i moje pohvale,
skoro sam zakoracio u freebiking i sajt ce mi dosta pomoci oko ciljeva koje zelim da ispunim.Tekstovi su odlicni,kao igrafija i dizajn.
Sve pohvale i nastavite tako.

Pozzz :) :) :)
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Post by bluealek »

Drago mi je što vam se svima zamisao dopada, a ja ću zaista dati sve od sebe da Atlas u najskorije vreme ima manje "rupa" nego sadržaja, bez obzira što je posao ogroman. Cilj je da pre kraja ove godine SVAKA od 33 sekcije ima opis i mapu i bar po 2-3 predloga vožnji, sa kompletnim pratećim sadržajem.

Kao što rekoh, ako neko od vas ima neki zanimljiv trek koji može da ilustruje s nekoliko fotki i kratko opiše, biće mi drago da ga postavim u Atlas. Posebno su mi interesantne one sekcije kojima ja svih ovih godina nisam stizao da se ozbiljnije pozabavim, kao recimo Radan, Jastrebac, Kukavica, Vlasina i Besna Kobila, Suva planina, a i svi ostali predeli su, naravno, dobrodošli. Ne znam ni u kojoj fazi ću dobiti inspiracije da se bacim na "lokalne" beogradske vožnje, pa biste i tu mogli slanjem zanimljivih predloga za Atlas da me podstaknete da i tu sekciju formiram.
User avatar
ivaSRK
Posts: 15
Joined: 29 Nov 2007, 20:55
Location: Sr.Karlovci
Contact:

Post by ivaSRK »

SVAKA CAST......stvarno je ok!!!! :)
Post Reply