Tupižnica 4-6. oktobra

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Tupižnica 4-6. oktobra

Post by bluealek »

Ivan Andrejević mi je uputio sledeći poziv:
Sa odredom izviđača Đorđe Simeonović iz Zaječara prošli smo projekat "Zajedno do vrha" kod Ministarstva omladine i sporta u vrednosti nekih 83000 dinara. Da ti skratim priču, radi se o krčenju i obeležavanju planinarsko biciklističke staze na Tupižnici, od sela GBR do Ledeničkog vrha. Ovo će biti prva staza ovog karaktera u opštini Zaječar, za pešake biće naravno dvosmerna, dok je za bicikliste smišljena kao staza za spuštanje, jer se do pred vrh planine može asfaltom iz dva pravca...Dužina je nekih fantastičnih 14km, i ono što smatram da je najvažnije, nije vožljiva samo na par mesta u dužini od po nekoliko desetina metara gde je kamenito. Takođe, obuhvaćeni su vrh, Ledenica, Tri bunara, Šopur...Imaš trek u prilogu...

Elem, pre neki dan smo se vratili iz sela Leskovac gde nam je bila baza radnog kampa odakle smo delali po planini. U 4 dana mukotrpnog volonterskog rada, i uz pomoć ljudi iz Leskovca i GBR i mehanizacije uspeli smo da probijemo i raskrčimo celu stazu koja je godinama bila skoro neprohodna.

Naredna aktivnost je 7. i 8. septembra, kada planiramo da uradimo markaciju farbom i postavimo putokaze i info table...Takođe, ostalo nam je da uradimo par klupa i stolova i poklopaca za bunare...

Treba u međuvremenu i baciti stazu na karte i sajtove koji se bave ovim temama...

E sad, sve sam ti ovo pisao da te ukratko informišem, ali i da te zamolim da razmisliš o sledećem, ukoliko imaš vremena i volje...Krajem septembra, ili početkom oktobtra u planu je promotivni izlet, i pešački i biciklistički...Učestvovaće naš odred, zvaćemo oba planinarska društva iz grada i sve organizacije koje se bave aktivnostima u prirodi, televizije itd...

Bilo bi zaista lepo ako bi mogli da izvedemo jedan Freebiking izlet Leskovac-Lenovac-Bučije-Ledenicki vrh-GBR-Leskovac. Leskovac nam je zgodan jer imamo izviđački salaš, gde možemo organizovati hranu, kampovanje itd...
Ima li zainteresovanih? Očigledno još nisu odlučili definitivno koji bi datum bio, ali razmišljajte u tom smeru... Ja im se možda priključim da pripomognem oko dovršavanja staze 7-8. septembra, ukoliko nađem vremena.
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Tupižnica krajem septembra?

Post by Gruja »

Bajsom na Tupižnicu sam odavno hteo da se popnem, pre nekoliko godina sam odustao zbog prevelike vrućine.
Ovo mi deluje kao zgodna prilika, ozbiljno ću razmisliti o tome, samo da bude vikend.
Jes' da mi kondicija nije uopšte dobra za takav uspon, ali volja mi je sasvim na mestu da to nadoknadi.
Flying_man
Freebiker
Posts: 19
Joined: 09 Sep 2013, 19:08

Re: Tupižnica krajem septembra?

Post by Flying_man »

Sta je bilo sa ovom akcijom?
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Tupižnica krajem septembra?

Post by bluealek »

Juče sam razmenio još jedan mejl sa Ivanom i on me je pitao kada su Freebikeri raspoloženi da dođu, kako bi tempirao svoje veće okupljanje. Ja sam mu sugerisao da lično uđe u komunikaciju ovde na forumu i pokuša nešto da dogovori sa zainteresovanima. Inače njegovi su svakog vikenda na terenu, markiraju stazu i dovršavaju putokaze i infrastrukturu oko staze. Ja sam mu preneo da ću za vikend 21-22. septembra doći na Tupižnicu sa speleolozima ASAK-a, tražićemo Davidov Propas', legendarnu jamu u koju se svojevremeno moj ćale sa nekom svojom ekipom spuštao, i koja nije ispitana do kraja. Po informacijama koje imamo, jama se nalazi prilično blizu ove staze.

Nemam još precizne podatke vezano za organizaciju odlaska sa ASAK-ovcima 21-22. septembra, ali pretpostavljam da ćemo za stizanje sa jedno 2 terenca puna opreme i ljudi koristiti deo staze koji je Ivanova ekipa prokrčila do Oštrca i kod bunara iznad Oštrca ćemo možda parkirati i krenuti u potragu za jamom pešice. U svakom slučaju, prilično sam ubeđen da se nikakav masovni izlazak neće dešavati tog vikenda, dakle ostaje da sa Ivanom dogovorite kada biste mogli da se okupite za to.
Flying_man
Freebiker
Posts: 19
Joined: 09 Sep 2013, 19:08

Re: Tupižnica krajem septembra?

Post by Flying_man »

Hvala na odgovoru. Ako prolazite kroz Boljevac javite se da se vidimo i upoznamo. Mozete me uglavnom naci i ovde https://www.facebook.com/KrcmaTimockaBuna ja sam vlasnik.
Ako mozes prosledi mi treck log da pogledam gde se nalazi i gde prolazi staza.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Tupižnica 4-6. oktobra

Post by bluealek »

Dogovorio sam sa Ivanom iz Zaječara kada ćemo praviti turu po Tupižnici. Neće dakle biti u septembru, nego početkom oktobra, tačnije 5. oktobra. Sve detalje vezano za ovu turu možete naći u najavi koju sam postavio na

http://freebiking.org/2013/09/krug-po-tupiznici

Što se dogovora oko zajedničkog odlaska tamo tiče, ja za petak 4. oktobra predveče stavljam na raspolaganje 3 mesta u mom autu iz Beograda. Ako neko ima neki bolji (tj. jeftiniji) predlog, nemam ništa protiv ni da ja budem putnik u nekom štedljivijem autu.

Ako bismo išli mojim kolima, gorivo za tih 520 km (260x2) + putarina iznosilo bi ukupno oko 8.800 dinara, dakle podeljeno na 4 osobe to bi izašlo nekih 2.200 po čoveku.

Da, i ja ću da pedaliram, samo imajte milosti, jer će mi trebati poprilično vremena da vas stignem, naročito na uzbrdici prema vrhu Tupižnice :P
User avatar
angor
Freebiker
Posts: 64
Joined: 18 Apr 2011, 20:10

Re: Tupižnica krajem septembra?

Post by angor »

Potrudiću se da dođem, nadam se sa još dvojicom iz Niša. Dogovoriću se da li petak uveče ili subota ujutru.
Neću ostati u nedelju pošto sam obećao odlazak na treći Radan MB maraton 6.oktobra.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Tupižnica krajem septembra?

Post by bluealek »

Još neko? Možda neko iz Beograda, da imam s kim da krenem?
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Tupižnica krajem septembra?

Post by Gruja »

Ja bi rado, za 5. oktobar ima šanse da dođem, ali za 6. imam neki drugi plan.
U svakom slučaju ono što me zanima se i vozi 5. oktobra, jedino je pitanje da li ću moći
da se organizujem sa putovanjem tamo ovamo u tih par dana.
User avatar
andreja
Posts: 9
Joined: 06 Jan 2010, 19:30

Re: Tupižnica krajem septembra?

Post by andreja »

Pozdrav svima,

evo da se i ja oglasim iz ugla organizatora i domaćina...Sve što je potrebno od informacija vezano za izlet dobili ste od Saleta, pa vas ja oko toga ne bih davio. Ostaje da vas lično i u ime odreda izviđača 'Đorđe Simeonović' iz Zaječara pozovem da učestvujete na izletu, i da na taj način krunišemo mukotrpan volonterski rad mladih, ali i meštana sela Leskovac i Gornja Bela Reka, promovišemo planinu Tupižnicu, pokažemo da sve to ima smisla, pružimo podršku i motivišemo ljude za dalji razvoj planinarenja, biciklizma i aktivnosti u prirodi.

Nadam se velikom broju učesnika i lepom vremenu...

Za sva pitanja i dogovor stojim vam na raspolaganju.

Dobrodošli :D
Flying_man
Freebiker
Posts: 19
Joined: 09 Sep 2013, 19:08

Re: Tupižnica krajem septembra?

Post by Flying_man »

Pozdrav Ivane, mi se cini mi se znamo sa Rtnja, kada sam onim klincima drzao skolu snowboarda. (Bane)
Ja se takodje prijavljujem za voznju i to najverovatnije samo za subotu, mozda i ja uspem da nagovorim jos nekog druga da se prikljuci.
Pozz
User avatar
andreja
Posts: 9
Joined: 06 Jan 2010, 19:30

Re: Tupižnica krajem septembra?

Post by andreja »

Jeste 'leteci covece', tada smo se videli i upoznali, i kao ja probao dasku :) Super je sto hoces da ucestvujes, da imamo i podrsku iz 'komsiluka...
Vidi sa drustvom sta i kako pa se javite...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Tupižnica 4-6. oktobra

Post by bluealek »

Beograd, Novi Sad, Kraljevo, Požarevac... Jel moguće da baš NIKOGA izuzev naših prijatelja sa juga ne zanima ova vožnjica?
User avatar
lukaves
Freebiker
Posts: 86
Joined: 22 Dec 2009, 13:56
Location: Beograd
Contact:

Re: Tupižnica 4-6. oktobra

Post by lukaves »

Ja sam u načelu zainteresovan za vožnju sve dane. Za sada je slab odziv iz Beograda, tako da, koliko vidim išli bismo Sale i ja džipem što je finansijski neisplativo , ali je izvodljivo :lol: . Treba pratiti situaciju, možda se neko još i javi do polaska. Drugo, (ako je prethodno bilo prvo, mada nisam precizirao :) ) vidim da će trebati šator i vreća. Sve to imam, ali kod mene je problem što bih sve to ili bar deo toga morao da natovarim na leđa :? i još ponešto da bih se odvezao do mesta ukrcavanja, što nije baš zgodno. Moj bajk ne podržava instalaciju bisaga i sličnih pomagala koje bi mi olakšale prevoz tereta. Mogu da zaključim, iz svega navedenog, da sebe svrstavam u "stand by" kategoriju, što znači, ako eventualno ostane upražnjeno jedno mesto iz Beograda, mogao bih da ga popunim, ali ako neko bude brži od mene neka slobodno ide.
Moj telepohone: 064/9364580 Luka Skywalker :wink: .
Far over the misty mountains cold
To dungeons deep and caverns old
The pines were roaring on the height
The winds were moaning in the night...
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: Tupižnica 4-6. oktobra

Post by Grujic »

Mozda Emil i ja sa jos nekim iz Novog Sada dodjemo ali treba tek da se dogovorimo. U svakom slucaju neku voznjicu u tom peridu smo planirali.
Post Reply