Tupižnica 4-6. oktobra

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Tupižnica 4-6. oktobra

Post by bluealek »

lukaves wrote:Ja sam u načelu zainteresovan za vožnju sve dane. Za sada je slab odziv iz Beograda, tako da, koliko vidim išli bismo Sale i ja džipem što je finansijski neisplativo , ali je izvodljivo :lol: .
Eh, šta tek da kažem za "isplativost" kad negde idem sam, a ima takvih situacija? :? Odavno sam prestao ozbiljno da računam na druge što se tiče taljenja oko goriva - kad nemam, ne idem.
Treba pratiti situaciju, možda se neko još i javi do polaska. Drugo, (ako je prethodno bilo prvo, mada nisam precizirao :) ) vidim da će trebati šator i vreća. Sve to imam, ali kod mene je problem što bih sve to ili bar deo toga morao da natovarim na leđa :? i još ponešto da bih se odvezao do mesta ukrcavanja, što nije baš zgodno.
Vidi se da si slabo išao sa mnom, pošto sam se uvek trudio da pokupim ljude od kuća kad negde idemo, što će reći, mesto ukrcavanja = pred tvojom kućom (sem ako živiš negde van Beograda) 8) . To mi je bilo i najpraktičnije, jer je iskustvo pokazalo da kad god čekam da neko stigne bajsem do mene ili neke lokacije gde se nalazimo bude manjeg (ili malo većeg) kašnjenja, a ovako mogu precizno da isplaniram vreme, čak i ako meni treba malo više da sve obiđem.

U svakom slučaju, za sada si jedini iz Beograda ko se izjasnio kao zainteresovan. Valjda će se do 4. oktobra javiti još neko.
User avatar
lukaves
Freebiker
Posts: 86
Joined: 22 Dec 2009, 13:56
Location: Beograd
Contact:

Re: Tupižnica 4-6. oktobra

Post by lukaves »

Canceled.
Far over the misty mountains cold
To dungeons deep and caverns old
The pines were roaring on the height
The winds were moaning in the night...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Tupižnica 4-6. oktobra

Post by bluealek »

lukaves wrote:Canceled.
:(

Inače, Neša (Supur) se javio da ide, a moguće da imamo još jednog putnika iz Beograda.
User avatar
andreja
Posts: 9
Joined: 06 Jan 2010, 19:30

Re: Tupižnica 4-6. oktobra

Post by andreja »

Iz Zaječara trenutno ima desetak zainteresovanih...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Tupižnica 4-6. oktobra

Post by bluealek »

Dolaze nam i Miša i Buba iz Novog Sada.
User avatar
andreja
Posts: 9
Joined: 06 Jan 2010, 19:30

Re: Tupižnica 4-6. oktobra

Post by andreja »

Da li neko ima kontakte ljudi iz recimo Jagodine, Paraćina, Niša, Sokobanje...da pozovemo obavezno i njih, s' obzirom da su u blizini i da bi se shodno tome možda odazvali..?
User avatar
angor
Freebiker
Posts: 64
Joined: 18 Apr 2011, 20:10

Re: Tupižnica 4-6. oktobra

Post by angor »

Iz Niša dolazimo Fića, Gagi i ja da bicilkiramo i Neša bez bicikle. Time su kola popunjena.
makicom
Posts: 45
Joined: 17 Apr 2013, 22:31

Re: Tupižnica 4-6. oktobra

Post by makicom »

Isli bi i Ivan i ja iz Beograda, imamo dva slobodna mesta u kolima, ali jedno od ta dva mora da bude vozac (imam zabranu za upravljanje motornim vozilom:-) ) Mozda bi Sale to bila isplatljivija varijanta od dzipa, ali sve zavisi koliko ljudi ide iz Bg.
Flying_man
Freebiker
Posts: 19
Joined: 09 Sep 2013, 19:08

Re: Tupižnica 4-6. oktobra

Post by Flying_man »

Evo i ja imam nekoliko njih zainteresovanih, naravno ako ne izdaju do subote.
makicom wrote:Isli bi i Ivan i ja iz Beograda, imamo dva slobodna mesta u kolima, ali jedno od ta dva mora da bude vozac (imam zabranu za upravljanje motornim vozilom:-) ) Mozda bi Sale to bila isplatljivija varijanta od dzipa, ali sve zavisi koliko ljudi ide iz Bg.
Aha, pio se alkohol?
makicom
Posts: 45
Joined: 17 Apr 2013, 22:31

Re: Tupižnica 4-6. oktobra

Post by makicom »

Flying_man wrote:Evo i ja imam nekoliko njih zainteresovanih, naravno ako ne izdaju do subote.
makicom wrote:Isli bi i Ivan i ja iz Beograda, imamo dva slobodna mesta u kolima, ali jedno od ta dva mora da bude vozac (imam zabranu za upravljanje motornim vozilom:-) ) Mozda bi Sale to bila isplatljivija varijanta od dzipa, ali sve zavisi koliko ljudi ide iz Bg.
Aha, pio se alkohol?
Brzina, ako se to moglo i nazvati brzinom...
User avatar
andreja
Posts: 9
Joined: 06 Jan 2010, 19:30

Re: Tupižnica 4-6. oktobra

Post by andreja »

Važno obaveštenje

Poštovani,

kako je u Zaječaru i okolini ovih dana palo mnogo kiše, a pada i trenutno, i kako se za vikend predviđa hladno vreme, načelstvo Odreda izviđača ''Đorđe Simeonović'' donelo je sledeću odluku:

Radi bezbednosti učesnika biciklističkog izleta, zbog klizavih strmih deonica, blatnjavih kolskih i šumskih puteva, ali i nepovoljnih vremenskih prilika, koje nisu adekvatne ni za izlazak dece osnovnih škola na planinarski izlet, ova promotivna aktivnost pomera se za 19. oktobar.

Nadamo se razumevanju sa Vaše strane, jer nastojimo da vam upoznavanje sa planinom Tupižnicom ostane u lepom sećanju.

Oko novog termina i detalja ostanimo u kontaktu radi dogovora.


Srdačan pozdrav,
za Odred izviđača ''Đorđe Simeonović''
Ivan Andrejević
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Tupižnica 4-6. oktobra

Post by bluealek »

Potpuno razumem odluku zaječarskih izviđača i verujem da je ispravna, koliko god nijedno pomeranje ne bilo popularno.

Morate da imate u vidu da su puteljci po Tupižnici ZEMLJANI, a ne MAKADAMSKI, a to u ovakvim uslovima, nakon ovoliko kiše, znači blato do kolena i čisto mučenje na dva točka. Mislim da je osnovni preduslov da bi putevi po Tupižnici bili prihvatljivo čvrstog agregatnog stanja da prethodnih desetak dana nije bilo kiše (tlo je slično kao na Fruškoj Gori, a barem novosađani znaju vrlo dobro šta je Fruška posle kiše).

Što se novog termina tiče, meni nažalost ne odgovara, jer je Goca još početkom godine za taj termin zakazala ovo http://serbianoutdoor.com/2013/01/litic ... -mali-pat/, a u nastavku tog jednodnevnog izleta imam i privatne planove koji uključuju produžetak boravka na Kučaju.

To nikako ne znači da bajkeri na ovaj poziv treba da se ogluše. U svakom slučaju, Ivan i drugari su u centru zbivanja i sigurno mogu da procene situaciju na terenu, pa najbolje da njih poslušate i što se tiče 19-og.
bobeman68
Posts: 11
Joined: 02 Oct 2013, 18:17

Re: Tupižnica 4-6. oktobra

Post by bobeman68 »

napravite neki GPX format da mozemo i mi koji nemozemo da idemo eventualno kasnije vozimo :D :D :D :D
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Tupižnica 4-6. oktobra

Post by bluealek »

Eno GPX od samog starta čuči u najavi, samo treba nekoga da ne mrzi da pogleda :P

http://freebiking.org/2013/09/krug-po-tupiznici
User avatar
andreja
Posts: 9
Joined: 06 Jan 2010, 19:30

Re: Tupižnica 4-6. oktobra

Post by andreja »

Narode, jel ima interesenata za subotu za vožnju po Tupižnici..?
Post Reply