Midžor od Toplog Dola, 16.jun 2013.

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
angor
Freebiker
Posts: 64
Joined: 18 Apr 2011, 20:10

Midžor od Toplog Dola, 16.jun 2013.

Post by angor »

Najava je na:

http://freebiking.org/2013/05/midzor-od-toplog-dola
User avatar
angor
Freebiker
Posts: 64
Joined: 18 Apr 2011, 20:10

Re: Midžor od Toplog Dola, 16.jun 2013.

Post by angor »

A tamo piše (ili će pisati)

Glavni uspon bismo izveli u nedelju, 16.juna, od Toplog Dola, pored vrha Pilj, Bratkove strane i Krvavih bara na Vražju glavu, a potom grebenom do Midžora i spuštanje preko Babinog zuba u Topli Do - sa odlaskom na vrh i svraćanjem u Planinarski dom, to je 49 kilometra.

Pre toga:

- petak, 14.juna, od Dojkinaca uspon na Kopren, preko Arbinja koliko može biciklom;

- subota, 15.jun, Dojkinci - Brlog - Ponor - Dojkinci, 24 km obeleženom biciklističkom stazom i popodne prebacivanje u Topli Do.

Alternativno može u petak i subotu, ili posle nedelje, Toplodolski vodopadi i krug oko Zavojskog jezera.

Za sve to postoje trekovi na Staze i bogaze, osim Topli Dol - Vražja glava - Midžor - Babin Zub ( ja sam naparavio).

Smeštaj:

- u svim selima je soba sa upotrebom kupatila 500,00 dinara;

- u Dojkincima u Planinarskom domu (bivša karaula) 200,00 dinara vojnički krevet na sprat, nema kupatila;

- mogućnosti za šatore izuzetne, najbolje u bivšim karaulama i u Dojkincima i u Toplom Dolu.



Pošto nemam, iz meni nepoznatih razloga, traku Otpremi/umetni, ne mogu da ubacim fotografije i trek sa presekom visine.

Ko je zainteresovan, može mi se obratiti na

telefon 066/000-361,

mejl angor.nis@gmail.com
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Midžor od Toplog Dola, 16.jun 2013.

Post by bluealek »

angor wrote:A tamo piše (ili će pisati)

Pošto nemam, iz meni nepoznatih razloga, traku Otpremi/umetni, ne mogu da ubacim fotografije i trek sa presekom visine.
Probaj sad. Prebacio sam te iz "saradnika" u "autora". Svaki novootvoreni nalog je saradnički, dok ga neko od administratora ne unapredi.
User avatar
angor
Freebiker
Posts: 64
Joined: 18 Apr 2011, 20:10

Re: Midžor od Toplog Dola, 16.jun 2013.

Post by angor »

Da pojavilo se.
Sada ću da uredim.
User avatar
capricorn
Posts: 34
Joined: 07 Mar 2008, 13:23
Location: leskovac

Re: Midžor od Toplog Dola, 16.jun 2013.

Post by capricorn »

Здраво друштво-после дужег времена,
Веома лепа, изазовна,захтевна и у неким деловима опасна тура.Планирам да се придружим са још неким другарима. Поздрав из Лесковца - Новица.
baboja
Posts: 55
Joined: 15 May 2012, 20:59
Location: Bijeljina- Republika Srpska

Re: Midžor od Toplog Dola, 16.jun 2013.

Post by baboja »

Interesantno i prilicno daleko od Bijeljine...ako bi se nasla tri saputnika iz Beograda i okoline da popune i podijele troskove goriva samnom bilo bi prilicno izvodljivo stici do tamo... :wink:
Шипка
Posts: 60
Joined: 02 May 2012, 21:46
Location: Краљево

Re: Midžor od Toplog Dola, 16.jun 2013.

Post by Шипка »

Ја и Ђокса сигурно долазимо из Краљева...
User avatar
bachaman
Freebiker
Posts: 158
Joined: 09 Feb 2007, 22:28
Location: Beograd
Contact:

Re: Midžor od Toplog Dola, 16.jun 2013.

Post by bachaman »

Ima li još zainteresovanih za ovu turu?
Neko iz NS-a, BG-a i okoline, pa da se organizujemo oko prevoza.
Sličnu turu smo vozili u avgustu 2009. i beše fantastično (a kako bi drugačije bilo na Staroj :D ).
Moram da napomenem da je grebenski put od Vražje glave do Midžora bio prekriven visokom klekom i nije bio u voznom stanju.
Satima smo gurali bajkove, izgubili baš dosta vremena i nismo mogli da uživamo u prelepom spustu do Babinog zuba jer nas je uhvatio mrak.
Ako postoji mogućnost, bilo bi dobro da se proveri prohodnost tog puta.

Takođe, termin se možda poklapa sa Bardinom tradicionalnom turom po FG, pa da skrenem pažnju i na taj detalj.
makicom
Posts: 45
Joined: 17 Apr 2013, 22:31

Re: Midžor od Toplog Dola, 16.jun 2013.

Post by makicom »

Zainteresovan iz Bg za glavni uspon u nedelju 16.06.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Midžor od Toplog Dola, 16.jun 2013.

Post by barda »

Ja pomeram za kasnije, nije problem, samo ako bude loše vreme onda otkazujem da ne uletim u termin za Crnu Goru...
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
angor
Freebiker
Posts: 64
Joined: 18 Apr 2011, 20:10

Re: Midžor od Toplog Dola, 16.jun 2013.

Post by angor »

Barda, hvali ti na razumevanju.
Kada sam se opredeljivao za termin nisam znao za tvoju akciju, a u petak 21.juna imam neke privatne obaveze, pa mi je tako ostao sam ovaj vikend 15.-16. jun da ne bude prviše blizu Sinjajevini.
baboja
Posts: 55
Joined: 15 May 2012, 20:59
Location: Bijeljina- Republika Srpska

Re: Midžor od Toplog Dola, 16.jun 2013.

Post by baboja »

bachaman wrote:Ima li još zainteresovanih za ovu turu?
Neko iz NS-a, BG-a i okoline, pa da se organizujemo oko prevoza.
Sličnu turu smo vozili u avgustu 2009. i beše fantastično (a kako bi drugačije bilo na Staroj :D ).
Moram da napomenem da je grebenski put od Vražje glave do Midžora bio prekriven visokom klekom i nije bio u voznom stanju.
Satima smo gurali bajkove, izgubili baš dosta vremena i nismo mogli da uživamo u prelepom spustu do Babinog zuba jer nas je uhvatio mrak.
Ako postoji mogućnost, bilo bi dobro da se proveri prohodnost tog puta.

Takođe, termin se možda poklapa sa Bardinom tradicionalnom turom po FG, pa da skrenem pažnju i na taj detalj.
Ja bih isao iz Bijeljine preko Beograda ako bih nasao jos 2 ili tri saputnika... pa ako si zaintersovan ti bi mogao biti prvi saputnik, samo da nadjemo jos jednog ili dvojicu...
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: Midžor od Toplog Dola, 16.jun 2013.

Post by Grujic »

Moram da napomenem da je grebenski put od Vražje glave do Midžora bio prekriven visokom klekom i nije bio u voznom stanju.
Satima smo gurali bajkove, izgubili baš dosta vremena i nismo mogli da uživamo u prelepom spustu do Babinog zuba jer nas je uhvatio mrak.
Kako ko :)
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Midžor od Toplog Dola, 16.jun 2013.

Post by shebez »

Grujic wrote:Kako ko :)
Meni nisu kleke bile problem malo smo u pocetku promasili stazu pa zato smo i zaglavili. Od krvavih bara pa do grebena treba samo naci pravi put.
Meni je veci problem bio ogromni busenovi neke cudne trave na samoj grebenskoj stazi, kad neletis na busen bukvalno se odbijes u nazad. :wink:
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
luuzzzeer
Freebiker
Posts: 110
Joined: 22 Feb 2011, 15:26
Location: Bečej

Re: Midžor od Toplog Dola, 16.jun 2013.

Post by luuzzzeer »

Zainteresovan za voznju sa polazkom iz Novog Sada, ali bez prevoza...
Post Reply