Dobrodošlica proleću

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Dobrodošlica proleću

Post by bluealek »

Možda sam dosadan, ali mislim da bi zaista bilo lepo kada biste stekli naviku da trekove postavljate u našu bazu, na www.stazeibogaze.info, umesto što ih rasipate po raznoraznim belosvetskim sajtovima. Opet su se autori malo ućutali.
zare81
Posts: 59
Joined: 16 Jul 2010, 18:06

Re: Dobrodošlica proleću

Post by zare81 »

Ne postavljam trek dok ne prođem celom dužinom istog. Kako da ga opišem, preporučim drugima?
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Dobrodošlica proleću

Post by bluealek »

Ok Zare, ima neke logike. Mislio sam da si ovo što si okačio prošao i ranije. Sori. Ali svejedno, kad se već mešam neka ovo bude mali podsetnik našim bajkerima da se s vremena na vreme sete da su SiB ipak najveća domaća baza bajkerskih trekova, iako ih ima samo 120 (samo od vas zavisi da li će ih biti malo ili mnogo više od toga).
zare81
Posts: 59
Joined: 16 Jul 2010, 18:06

Re: Dobrodošlica proleću

Post by zare81 »

zbog loseg vremena, voznju pomeramo za nedelju, 31. Mart
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Dobrodošlica proleću

Post by bluealek »

Jesi li siguran da je to pametno? Gledam nešto prognozu, za subotu predviđaju sunce i blagi plus, tek u nedelju posle podne naoblačenje, a skoro cele naredne nedelje sneg i minus. Tako da ćeš sledećeg vikenda na terenu verovatno imati nepovoljniju situaciju nego ovog.

Inače, jedna stvar koju sam zaboravio da pomenem, za one koji će do Nere kolima, pa tek tamo da uzjašu bajseve - za Rumuniju vam treba vinjeta. Niko vas na to na granici neće posebno upozoriti i moraćete kad pređete granicu da se raspitate gde se kupuje. Možda možete da rizikujete i da prođete bez nje, pošto ne idete daleko od granice. Ali ako vas zaustave, da ne bude da niste znali. Mislim da postoji nedeljna, mesečna i godišnja. Ne sećam se koji tačno beše iznos prošle godine, ali u svakom slučaju u pitanju je nešto sitno, reda veličine desetak evra za mesečnu.
zare81
Posts: 59
Joined: 16 Jul 2010, 18:06

Re: Dobrodošlica proleću

Post by zare81 »

Nisam siguran da je pametno, ali šta je tu je.
Ide gomila novajlija za koje treba da bude lepo vreme.
Ako bude blata, to je parče preko njiva koje nije strašno, posle do vodopada je dobar makadam i blata nema.
Što se vinjeta tiče, mislim da niko nije planirao da kolima ulazi u Rumuniju.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Dobrodošlica proleću

Post by bluealek »

zare81, ako je parče preko njiva koje "nije strašno" ona varijanta kad se od graničnog prelaza produži pravo umesto da okolo asfaltom napraviš dodatnih 15 km, onda to čak i usred leta izgleda ovako (snimak napravljen u julu 2010.):

Image

Ko se zezne da krene tuda, ozbiljno se zeznuo - sada je na tom mestu verovatno jezero :P
zare81
Posts: 59
Joined: 16 Jul 2010, 18:06

Re: Dobrodošlica proleću

Post by zare81 »

Jeste tuda, ali mi smo išli prošle godine kad se topio sneg i blato je bilo samo u jednoj jaruzi.
Može se i asfaltom okolo (malo je duže, ali treba isto vremena).
zare81
Posts: 59
Joined: 16 Jul 2010, 18:06

Re: Dobrodošlica proleću

Post by zare81 »

Ponovo, nadam se poslednji put, pomeramo voznju za prvi vikend u aprilu.
zare81
Posts: 59
Joined: 16 Jul 2010, 18:06

Re: Dobrodošlica proleću

Post by zare81 »

Nista do leta od ove voznje.
Ako bude promena, obznanicu I ovde
zare81
Posts: 59
Joined: 16 Jul 2010, 18:06

Re: Dobrodošlica proleću

Post by zare81 »

Da probamo opet, dok još ima vode.
Prijave: http://www.cikloberza.com/last_minute_show.php?id=834
Post Reply