SINJAJEVINA 4-7 jula

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: SINJAJEVINA 4-7 jula

Post by KUSHA »

WoooZy wrote: Jedini mi je problem prevoz...nemam kola...a bajsom da idem ne bi mogao tad jer sam to planirao malo kasnije,do mora.
Iz Ljiga sam,80km od Beograda niz magistralu.
Voleo bih kad bi mogao s nekim da se uklopim a da mu ne budem na smetnji :)
Ima još dosta vremena.Bice dogovor oko prevoza.Prati odprilike 15 dana pre polaska intenzivnije forum i neće biti problema.
Oni koji budu izrazili želju da voze oko Durmitora doći će u bazni kamp dan dva ranije.
Da li je rutama kojima je predviđeno da se kreće logistika moguće proći i sa kamp prikolicom ?
Nije .Mi bajkovima pravimo krug po Sinjajevini a logistika izuzev prvog dana ide oko Sinjajevine.
User avatar
KKK
Posts: 3
Joined: 11 Feb 2013, 20:47
Contact:

Re: SINJAJEVINA 4-7 jula

Post by KKK »

KUSHA wrote:
WoooZy wrote:
Da li je rutama kojima je predviđeno da se kreće logistika moguće proći i sa kamp prikolicom ?
Nije .Mi bajkovima pravimo krug po Sinjajevini a logistika izuzev prvog dana ide oko Sinjajevine.
Mislim da se nismo razumeli. Da li je tim putem oko Sinjajevine moguće proći sa prikolicom (terensko vozilo + prikolica) t.j. da li je mestima gde je predviđeno kampovanje,ili njihovoj blizini, moguće prići prikolicom. S godinama raste i želja za komforom :D .
montenegro
Posts: 1
Joined: 14 Feb 2013, 21:10

Re: SINJAJEVINA 4-7 jula

Post by montenegro »

Imate li mozda u planu turu po plavsko-gusinjskom dijelu prokletija?
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: SINJAJEVINA 4-7 jula

Post by KUSHA »

Imate li mozda u planu turu po plavsko-gusinjskom dijelu prokletija?
.
Najverovatnije iduće godine će biti Rikavačko jezero sa Komovima i Prokletije.
Razmišljam o pretumbavanju nekih tura i ubacivenje Rikavačkog već ove godine.
Mislim da se nismo razumeli. Da li je tim putem oko Sinjajevine moguće proći sa prikolicom (terensko vozilo + prikolica) t.j. da li je mestima gde je predviđeno kampovanje,ili njihovoj blizini, moguće prići prikolicom. S godinama raste i želja za komforom.
Do Zabojskog jezera sigurno ne može.Do par km. pre jezera bi moglo.Vući kamp kućicu po Sinjajevini makadamom neznam koliko je pametno.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: SINJAJEVINA 4-7 jula

Post by bluealek »

Mislim da se nismo razumeli. Da li je tim putem oko Sinjajevine moguće proći sa prikolicom (terensko vozilo + prikolica) t.j. da li je mestima gde je predviđeno kampovanje,ili njihovoj blizini, moguće prići prikolicom. S godinama raste i želja za komforom.
Do Zabojskog jezera sigurno ne može.Do par km. pre jezera bi moglo.Vući kamp kućicu po Sinjajevini makadamom neznam koliko je pametno.
Kuša, verujem da je mislio na ofroud prikolice u ovom fazonu:

Image

Na samu obalu Zabojskog jezera jeste malo teže (a možda i nemoguće) sići (ili samo ja nisam pronašao prolaz), ali smo 2007. kad smo pravili turu sa švajcarcima po Crnoj gori spavali u neposrednoj blizini. Inače 4x4 kretanje po Sinjajevini nije nikakav problem - čak je i lakše nego bajsem (ako je suditi po turi koju smo 2006. prošli DrJ i ja).
User avatar
KKK
Posts: 3
Joined: 11 Feb 2013, 20:47
Contact:

Re: SINJAJEVINA 4-7 jula

Post by KKK »

Zapravo mislio sam na klasičnu kamp prikolicu kojoj vuča po makadamu nije nepoznata :roll: .
OK, možda previše tražim detalja sada, mada mi se sviđa i ona bardina ideja sa base campom i slobodnim tumaranjem okolo.
Za one koje nisu bili u tom kraju a vole planinu najtoplija preporuka da ga posete, mislim da je bike najoptimalnije sredstvo za obilazak, naravno raspoređeno u više dana kako se ovde i predlaže.
zare81
Posts: 59
Joined: 16 Jul 2010, 18:06

Re: SINJAJEVINA 4-7 jula

Post by zare81 »

Svakako deluje primamljivo, mada mi je jul još daleko.
Sinjajevinu još nisam pohodio, tako da ću gledati da se iskombinujem.
User avatar
Zmajche
Posts: 6
Joined: 08 Jul 2009, 15:19
Location: Beograd

Re: SINJAJEVINA 4-7 jula

Post by Zmajche »

Zvuci sjajno, a do jula ima vremena da se kondicija popravi. Vrlo zainteresovana. Nadam se da ce biti ucesnika iz BGDa kojima cu moci da se prikljucim za transport do Sinjajevine.
User avatar
Slobo
Posts: 11
Joined: 01 Aug 2012, 23:55
Location: Apatin

Re: SINJAJEVINA 4-7 jula

Post by Slobo »

Kushina hard core tura, definitivno razmisljam u tom pravcu a godisnji mi se nekako bas tu i namestio. :D
Al kako Polar rece, do Jula ima jos dosta...

10 bambija za Kushu ... ovaj mislim knedli sa sljivama... :D
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: SINJAJEVINA 4-7 jula

Post by KUSHA »

Dobro jutro Slobo.Nema te već duže vreme.Uzmi odmor od 29 juna (subota) pa sve do 7-og jula(nedelja).
Luzzer me je već zvao da pita kad da piše odmor.
Sprema se dodatak Sinjevini.
1. Dva dana obilazak Pivskog jezera(Plužine,Šćepan Polje) sa prolaskom kanjona Nevideo(reka Komarnica ,potrebno više od malo novca).
2. Treći dan pešački uspon na Bobotov kuk.
3. Četvrti dan krug oko Durmitora.
4. 5,6 i 7 dan ostaje Sinjajevina kao što je već obljavljeno.
Ovo je preliminarna najava za one koji mogu da odvoje celu sedmicu za slobodu i da se odreknu malo novca od već malog koji poseduju.
makicom
Posts: 45
Joined: 17 Apr 2013, 22:31

Re: SINJAJEVINA 4-7 jula

Post by makicom »

Do jula ima dosta, ali planira se :)
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: SINJAJEVINA 4-7 jula

Post by barda »

Ko neće da pedalira - može sa logistikom da Panorami kamperima :wink:

Ima dosta waypointa u priloženim rutama

http://www.montenegro.travel/me/panoram ... -crne-gore

P.S. Jone se dao u kampere 8)
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
Slobo
Posts: 11
Joined: 01 Aug 2012, 23:55
Location: Apatin

Re: SINJAJEVINA 4-7 jula

Post by Slobo »

Iskreno se nadam da cu se prikljuciti.
Luzzer neka se javi pa cemo vec nekako dogovoriti.
baboja
Posts: 55
Joined: 15 May 2012, 20:59
Location: Bijeljina- Republika Srpska

Re: SINJAJEVINA 4-7 jula

Post by baboja »

Pretpostavljam da bi za ovu turu osim MTB-a i rezervnih guma bilo potrebno ponijeti i vrecu za spavanje i jos stosta , ako neko moze da napise sta je jos neophodno za boravak na planini za tih nekoliko dana,posto nemam bas iskustva sa takvim izletima.I jos nesto, vrlo je mala vjerovatnoca (0%) da ce se na ovu turu neko prijaviti iz Bijeljine tako da postoji mogucnost da bih ja kao polaznu tacku izabrao BEOGRAD tako da bi tri saputnika mogli poci samnom imam nosac za dva bicikla i dva u gepek pa ako ima zainteresovanih stojim na raspolaganju...:-) Dalibor- tel; 00387-65-738-935
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: SINJAJEVINA 4-7 jula

Post by KUSHA »

baboja wrote:Pretpostavljam da bi za ovu turu osim MTB-a i rezervnih guma bilo potrebno ponijeti i vrecu za spavanje i jos stosta , ako neko moze da napise sta je jos neophodno za boravak na planini za tih nekoliko dana,posto nemam bas iskustva sa takvim izletima.I jos nesto, vrlo je mala vjerovatnoca (0%) da ce se na ovu turu neko prijaviti iz Bijeljine tako da postoji mogucnost da bih ja kao polaznu tacku izabrao BEOGRAD tako da bi tri saputnika mogli poci samnom imam nosac za dva bicikla i dva u gepek pa ako ima zainteresovanih stojim na raspolaganju...:-) Dalibor- tel; 00387-65-738-935
Da potrebno je poneti vrecu ,podmetac i šator(dogovaramo se ko će skim u šator da ne bi svako nosio za sebe).
Što se tiče prevoza sigurno ćeš popuniti kola biće ljudi iz Bg.Dobro je što si na vreme pustio tu informaciju.
Post Reply