RTANJ 23 decembar (II freebrtanje)

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: RTANJ 23 decembar (II freebrtanje)

Post by alazovic »

Kuša, ja pokušavam da se organizujem za Rtanj, taj mi je vikend pun nekih obaveza. Ako se ukaže to slobodno mesto kod tebe - javi.
Ako ne bude bilo mesta kod tebe, a prognoza bude povoljna (vedro, bez magle), možda krenem mojim kolima.
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: RTANJ 23 decembar (II freebrtanje)

Post by bluealek »

Ok, koliko sam shvatio, Bobi, Polar i ja smo u kombinaciji za jedan auto iz Beograda. Jel ima još neko ko bi sa nama, da nas bude četvoro? Možemo da idemo mojim džipom, što bi nas, s obzirom na aktuelne cene plina, koštalo oko 2000 dinara po glavi. Ako neko predlaže da idemo nekim drugim kolima da bismo prošli duplo jeftinije, nemam ništa protiv, slobodno neka ponudi.
User avatar
Polar
Freebiker
Posts: 308
Joined: 11 Sep 2009, 18:33
Location: Beograd

Re: RTANJ 23 decembar (II freebrtanje)

Post by Polar »

Sale,javio se i čika Ba da ide sa nama. A u zavisnosti od vremenskih uslova na putu možemo da odredimo da li tvojim ili mojim autom.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: RTANJ 23 decembar (II freebrtanje)

Post by barda »

Ovi počeli da odbrojavaju...

http://www.duhrtnja.com/

Biće čak i uživo emisija na Prvoj u četvrtak od 22:30 do posle ponoći (00:30) ako prežive :lol:

A evo i vezanih članaka iz Grupe za obnovu kapele na facebooku

http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/ ... ta.lt.html
http://www.bastabalkana.com/2012/12/pla ... e-o-rtnju/
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ak ... apokalipse
http://srbin.info/2012/12/opsada-rtnja- ... aka-sveta/
http://www.b92.net/putovanja/zanimljivo ... _id=668675
http://www.sumadijapress.co.rs/index.ph ... mak-sveta/
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: RTANJ 23 decembar (II freebrtanje)

Post by bluealek »

Juče je baš bilo žestoko na Ježevcu, sneg je bio neočekivano dubok (do kolena, a s vremena na vreme prtili smo i sneg do kukova). Ako je tako na malenom Ježevcu od 675 m visine, ko zna koliko ga ima na Rtnju. Meni je koleno opet "proradilo", tako da nisam siguran da je pametno u ovako teškim zimskim uslovima savlađivati čitavih 1200 m visinske razlike. Razmisliću da li možda umesto severnom da i ja budem jedan od onih koji će da idu južnom stranom, a možda i odustanem od uspona. U svakom slučaju ne odustajem od dolaska kako bismo se družili. Zimi je ipak sve bar 2-3x teže nego leti i moram priznati da sve više mrzim zimu...
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: RTANJ 23 decembar (II freebrtanje)

Post by barda »

bluealek wrote: Zimi je ipak sve bar 2-3x teže nego leti i moram priznati da sve više mrzim zimu...
Jel to Jeep govori iz tebe :lol:

Jeste zimi je 3 puta teže, a prošle godine je bio neki mali, tanak sneg tako da je bilo ok... Mislim da ga tamo gore vetar razduva, a na usponu je najteže prvom koji prti sneg, ali kao i kod biciklista, menjaćemo se :D

Nego, Kuša, da li ima još onog ajvara koji rezi? :P
Mi ga čuvali i upravo ga sada mažemo 8)

I svi koji su uzeli ajvar pre Golije, i na Rajcu, da uredno čoveku vrate tegle :!:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
angor
Freebiker
Posts: 64
Joined: 18 Apr 2011, 20:10

Re: RTANJ 23 decembar (II freebrtanje)

Post by angor »

Pozdrav iz Niša, od Neše i Gorana.
Želimo vam lepo vreme i fin napor.

Mog unuka krste 23.decembra, te ćemo Neša i ja ići, kao i ranijih godina, na Rtanj na Božićni uspon.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: RTANJ 23 decembar (II freebrtanje)

Post by bluealek »

Društvo,

Znao sam da sve u ovom našem dogovoru izgleda isuviše lepo da bi bilo istinito... Danas su mi na poslu saopštili da za vikend moram da idem na Jahorinu, nema ko drugi :( . Verujem da će se moj radni odnos u SAT-u završiti u nekoj sličnoj situaciji, ali hajde da to ipak bude neki naredni put, a ne 23. decembra ove godine. Žao mi je što Polara, čika BAneta i Bobija ispaljujem za prevoz i nadam se da će Polar moći da krene svojim kolima?

Žao mi je što neću biti sa vama, a u svakom slučaju želim vam što bolje vreme i uslove za uživanje u smaku sveta, ili već onome što se dogodi, šta god to bilo :D
User avatar
Polar
Freebiker
Posts: 308
Joined: 11 Sep 2009, 18:33
Location: Beograd

Re: RTANJ 23 decembar (II freebrtanje)

Post by Polar »

Šteta Sale.
Mogli smo baš lepo da se ispričamo pešačeći do vrha Rtnja. U svakom slučaju bićeš za vikend na planini.
Daj moj broj telefona tvom drugu Bobiju,da se možemo dogovarati za prevoz i vreme polaska u subotu.
Samnom idu još čika Ba i moj kum Bane.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: RTANJ 23 decembar (II freebrtanje)

Post by bluealek »

Drugari,

U firmi još uvek nisu doneli konačnu odluku da li moram na službeni put ili ne. Iskreno se nadam da će je doneti do sutra uveče. Ako ne budem morao da putujem, svakako želim da se družimo na Rtnju.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: RTANJ 23 decembar (II freebrtanje)

Post by bluealek »

Zvanično su mi saopštili da se za vikend neće ići na teren, tako da ću za sada da budem oprezni optimista u nadi da ćemo ipak moći da se družimo. Nego, jeste li vi sigurni da je u svetlu ovakve situacije

http://www.24sata.rs/vesti/aktuelno/ves ... 7061.phtml

pametno ići u tu ludnicu? Možda bi bilo bolje dočekati "smak sveta" u Dojkincima na Staroj planini, gde PD Vidlič pravi svoju feštu i gde će se takođe skupiti dosta ljudi (mada ni približno onoliko koliko će ih biti na Rtnju).
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: RTANJ 23 decembar (II freebrtanje)

Post by barda »

Ja mislim da je sada kasno da menjamo plan, a i zar jedan smak sveta da nam izmeni tradiciju! :lol:

Meni je žao što Đole, kao pokretač akcije, neće moći da učestvuje, ali mislim da neko odlaganje za poslednju subotu ili nedelju u decembru, je još lošije rešenje,...

Sada sam zvao Millenium, naša četvorokrevetna soba je rezervisana, naravno, sve ostalo je popunjeno...
Izgleda da sa nama iz Novog Sada ide i Joka, tako da nas ima trojica.

Ajde još jednom da vidimo koliko nas ima za smeštaj za subotu uveče pa da probamo da se organizujemo (ako ide Sale, onda je dobra i kombinacija Zlot)
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
Polar
Freebiker
Posts: 308
Joined: 11 Sep 2009, 18:33
Location: Beograd

Re: RTANJ 23 decembar (II freebrtanje)

Post by Polar »

Ni ja nisam za neki organizovani haos na Rtnju,ali šta je tu je.
Ja idem.
Moj kum Bane je odustao.
Čika Ba bi da ide,ali bi predhodno hteo da zna kakav je dogovor oko prevoza i spavanja.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: RTANJ 23 decembar (II freebrtanje)

Post by alazovic »

Ja za sada idem kao slepi putnik u Kušinom gepeku :mrgreen:
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: RTANJ 23 decembar (II freebrtanje)

Post by bluealek »

Društvo, recite ako treba da zovem Zorana i Divnu u Zlotu da rezervišem spavanje za nekoga. Oni imaju 2-3 sobe za goste, gde bi moglo da se smesti jedno 6-8 ljudi. 30 km od Rtnja, taman da se stigne za jedno 30-45 minuta vožnje (znači, bilo bi dovoljno da se ujutro ustane u 6 i krene odande ka Rtnju oko 6:45).

S tim što se bojim da bi policija mogla, u kontekstu opšte ludnice i nedostatka parking mesta, da zatvori za saobraćaj put od magistrale ka naselju Rtanj.
Post Reply