RTANJ 23 decembar (II freebrtanje)

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

RTANJ 23 decembar (II freebrtanje)

Post by KUSHA »

http://freebiking.org/2012/12/rtanj-23- ... reebrtanje
Proslogodišnji pešački uspon ,iako izveden po losim vremenskim uslovima, se završio sa zadovoljnim učesnicima.

Bilo je govora da pokusamo da ustalimo i da ovaj uspon izvodimo svake godine krajem decembra pa evo da probamo ponovo da se organizujemo.

RTANj je odvajkada bio predmet posebnog poštovanja među stanovnicima Srbije. Nekada zbog svog neobičnog oblika, često zbog neobičnih i mističnih pojava na njemu, a još češće zbog lekovitog bilja koje raste isključivo na ovoj planini.

Svi koji se pažljivije zagledaju ka Šiljku, vrhu ove planine, shvate da ispred sebe imaju neobičan i nesvakidašnji oblik u prirodi - idealnu piramidu.
Image
Start je 23.decembra u 9 ispred motela Balašević.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: RTANJ 23 decembar (II freebrtanje)

Post by barda »

Lepo je da pokušamo da svake godine organizujemo freebrtanje!

Međutim vreme uzima svoje i polako urušava izgrađeno - nema više ovog čuvenog luka - ova fotografija je već istorija...

Image

Ali neka ideja oko obnove kapelice se javila i na Facebooku, gde smo Sale u ime Jeep kluba i ja u ime Freebikera, dali podršku - pogledajte i uključite se...
Da ipak ove godine svako ponese po kamen? :wink:

Trebalo bi pozvati i Cikloberzijance - da li će to Kuša da uradi u njihovim najavama - mada mogu i ja :)

Ja se nadam da ću doći sa Boletom i Tomom, ali još ne mogu da potvrdim...
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: RTANJ 23 decembar (II freebrtanje)

Post by Gruja »

Gledam trek i fotografije od prošle godine pa mi nije najjasnije kako ste otišli nazad do automobila?
Ja se razmišljam da krenem, ali mi je taj deo nejasan, nije valjda da treba pešačiti još tih 6km asfaltom?
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: RTANJ 23 decembar (II freebrtanje)

Post by barda »

Ostavimo jedna kola u naselju Rtanj koja onda vozače odbace po kola do Balaševića :)
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: RTANJ 23 decembar (II freebrtanje)

Post by KUSHA »

Trebalo bi pozvati i Cikloberzijance - da li će to Kuša da uradi u njihovim najavama j
Najavi ti ,ja tamo nisam ni registrovan.
User avatar
Polar
Freebiker
Posts: 308
Joined: 11 Sep 2009, 18:33
Location: Beograd

Re: RTANJ 23 decembar (II freebrtanje)

Post by Polar »

Ja sam zainteresovan da idem.
User avatar
chamade
Posts: 11
Joined: 14 Jan 2012, 22:09
Location: Smederevo

Re: RTANJ 23 decembar (II freebrtanje)

Post by chamade »

Prošlogodišnji uspon na Rtanj bio je moje vatreno krštenje-moje prvo penjanje na planinu. Ovoga puta dolazim obavezno (verovatno opet sa Rajkom55)
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: RTANJ 23 decembar (II freebrtanje)

Post by shebez »

Prosle godine ispenjao sam dvaput rtanj, penjao sam i letos a rad sam i da se pridruzim u decembru.
Ali nesto razmisljam da krenem u kontra smeru, pa da povedem ako bude onih sa losijom kondicijom, ali samo razmisljam...
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
Modesty
Freebiker
Posts: 69
Joined: 21 Nov 2012, 11:49

Re: RTANJ 23 decembar (II freebrtanje)

Post by Modesty »

Има и нас са сасвим солидном кондицијом, али несолидном опремом :roll: , тако да ето мени још једног задатка - припрема за следећу зиму, тј одржавање кондиције и прикупљање опреме за прелазак преко хладног, снежног Ртња..
У своју одбрану :) још да кажем и то да ми добре воље не мањка, као ни жеље за наставком дружења са сјајном екипом фрибајкера.. Ех. Позз
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: RTANJ 23 decembar (II freebrtanje)

Post by barda »

A šta mislite da se nađemo u subotu i uveče napravimo neko druženje žurku na otvorenom? :lol:

Mi smo prespavali prošle godine, super sobe, a cene pristojen - noćenje sa doručkom 1300din

http://www.mileniumrtanj.com/cenovnik.html

Ko će ustati u 4h da krene iz Novog Sada... :roll:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
lukaves
Freebiker
Posts: 86
Joined: 22 Dec 2009, 13:56
Location: Beograd
Contact:

Re: RTANJ 23 decembar (II freebrtanje)

Post by lukaves »

Ja ću sačekati januar, tada će biti više snega i time mnogo zanimljivije. U januaru, ove godine, na tzv. Božićnom usponu na Rtanj (to je tradicionalno otvaranje planinarske sezone), bila je mećava sa naletima vetra i do 90 km na grebenu Severne strane :D . Video sam tipove od nekih 90-tak i nešto više kg kako padaju sa staze, tada sam pomislio da će mene odneti vetar u dolinu ko od šale - nisam se dao tako lako. Severna strana mi je omiljena za uspon :D . Ne brinite za kondiciju, nije zahtevno. Biciklistička kondicija će vam biti više nego dovoljna za ovakav uspon. Evo samo par fotki sa tog uspona, u jednom trenutku kada je vetar počeo da duva jako nisam imao kad da slikam više: http://postimage.org/gallery/5rto0zz2/
Far over the misty mountains cold
To dungeons deep and caverns old
The pines were roaring on the height
The winds were moaning in the night...
User avatar
Buca
Freebiker
Posts: 68
Joined: 03 Oct 2009, 12:30
Location: Vršac

Re: RTANJ 23 decembar (II freebrtanje)

Post by Buca »

Kako stojite sa slobodnim mestima iz Beograda?
Ja bih išao,ako neko kreće u nedelju ujutru...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: RTANJ 23 decembar (II freebrtanje)

Post by bluealek »

Ja bih išao, mada još uvek ne znam u kakvom sastavu, rano je još za procenu. U svakom slučaju, izvesno je da bih išao u subotu i spavao tamo. Malo mi je morbidna ideja ustajanja u pola noći da bi se tamo stiglo do 7:30.
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: RTANJ 23 decembar (II freebrtanje)

Post by KUSHA »

Ja sam satnicu polaska kopirao sa prošlogodišnje Sebezove najave.Medjutim posle prelistavanja postova od proslogodišnjeg dogovaranja i Rajkove reklamacije ove i prošle godine doneo sam odluku da pomerim start na 9h.
Rezime : start je definitivno u 9h. ispred motela Balašević
Ovo daje mogućnost spavalicama da malo duše pajke u toplim krevetićima,i gladnim da se popune u Timočkoj kapiji.

Iz Kraljeva za sada dolaze u nedelju Kusha,Marko i Baltoja.Ima jos dva slobodna mesta
User avatar
Buca
Freebiker
Posts: 68
Joined: 03 Oct 2009, 12:30
Location: Vršac

Re: RTANJ 23 decembar (II freebrtanje)

Post by Buca »

Slažem se i ja da je bolje krenuti u subotu,ali ja ne mogu,radim.
Post Reply