Beljanica pred zimu

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
fermax
Posts: 43
Joined: 13 Sep 2010, 19:03
Location: Beograd

Beljanica pred zimu

Post by fermax »

Evo jedne brzinske najave za nedelju ujutro. Trek je već poznat, verujem da su ga mnogi vozili.
Možda je pravi za kratak jesenji dan.
http://www.stazeibogaze.info/2011/01/05 ... va-livada/
Početak vožnje od vodopada Lisine u 9h.
Iz Beograda kreću jednim kolima : Polar, Bane, Blaža i Fermax.
Iz Požarevca Saša i možda Mladja.
Dobrodošli!
sssasa
Freebiker
Posts: 116
Joined: 07 Apr 2009, 17:48
Location: pozarevac

Re: Beljanica pred zimu

Post by sssasa »

...za sada sigurica ja i Rajko za ostale neznamo al javicemo :D
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Beljanica pred zimu

Post by barda »

Sada, tek vidim - bogami veliki zalogaj za kratak jesenji (zimski) dan!

I to 7/10 i 9/10 :mrgreen:

P.S. Post pisan tek kada su se učesnici vratili sa ture :lol:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
Polar
Freebiker
Posts: 308
Joined: 11 Sep 2009, 18:33
Location: Beograd

Re: Beljanica pred zimu

Post by Polar »

Mi smo ga silom prilika produžili za još 20 km i dobra tri sata vozili po mraku.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Beljanica pred zimu

Post by bluealek »

Polar wrote:Mi smo ga silom prilika produžili za još 20 km i dobra tri sata vozili po mraku.
Zašto? Trek po kojem ste vozili nije fejk kako Rajko tvrdi, mi smo taj spust preko Raškove livade prošli dvaput - prvi put 2005. kad smo pravili onu prvomajsku turu (i to baš taj uspon i spust) i drugi put u novembru 2009, kad smo išli samo nizbrdo. Oba puta smo, naravno, niz stene ka Raškovoj livadi nosili bajseve, ali to je zaista dovoljno kratko da je vredno pomučiti se za fenomenalan spust sa Raškove livade. Uostalom, Igor (Ralić) je i sam bio prisutan oba puta, a arxmilan i supur drugi put, pa mogu da potvrde kako je bilo. Ima i foto album sa druge ture na

http://freebiking.org/wpg2?g2_itemId=8630

Doduše, definitivno nije za mrak. Mislim da ste malo potcenili trek (a trebalo je samo čitati pažljivo i upozorenja shvatiti ozbiljno).
User avatar
fermax
Posts: 43
Joined: 13 Sep 2010, 19:03
Location: Beograd

Re: Beljanica pred zimu

Post by fermax »

bluealek wrote:
Polar wrote:Mi smo ga silom prilika produžili za još 20 km i dobra tri sata vozili po mraku.
Zašto? Trek po kojem ste vozili nije fejk kako Rajko tvrdi, mi smo taj spust preko Raškove livade prošli dvaput - prvi put 2005. kad smo pravili onu prvomajsku turu (i to baš taj uspon i spust) i drugi put u novembru 2009, kad smo išli samo nizbrdo. Oba puta smo, naravno, niz stene ka Raškovoj livadi nosili bajseve, ali to je zaista dovoljno kratko da je vredno pomučiti se za fenomenalan spust sa Raškove livade. Uostalom, Igor (Ralić) je i sam bio prisutan oba puta, a arxmilan i supur drugi put, pa mogu da potvrde kako je bilo. Ima i foto album sa druge ture na

http://freebiking.org/wpg2?g2_itemId=8630

Doduše, definitivno nije za mrak. Mislim da ste malo potcenili trek (a trebalo je samo čitati pažljivo i upozorenja shvatiti ozbiljno).
Zaista, nisam čitao pažljivo! Lepo piše da je za turu potreban ceo dan. Realno, kada smo shvatili da treba da se spuštamo livadom do puta, bilo je 10 min. do potpunog mraka. Odlučili smo se za siguran povratak. Nismo bili spremni da tumaramo po mradu bez puta pod nogama.
Svakako, jedno iskustvo više i želja da se vratim opet. I pored svega, ne mogu ceo dan skinuti osmeh sa lica.
Svi smo bili opušteni i složni!
baboja
Posts: 55
Joined: 15 May 2012, 20:59
Location: Bijeljina- Republika Srpska

Re: Beljanica pred zimu

Post by baboja »

svaka cast na ovako ekspresnoj organizaciji...dok sam se je dvoumio, troumio dali da idem kuda kako sa kim i cime ljudi se provozali i vratili kuci... :?
Post Reply