Maljen - krug 2012

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
lukaves
Freebiker
Posts: 86
Joined: 22 Dec 2009, 13:56
Location: Beograd
Contact:

Maljen - krug 2012

Post by lukaves »

Ne mogu da izdržim, a da ne idem negde u nedelju 11. novembra 2012. :D
Dakle, ako bude ko hteo mogli bi da odemo do Divčibara u nedelju, koliko vidim biće suvo i sunčano, sa ove distance, ali treba pratiti vremensku prognozu. Nadam se da će vreme biti na našoj strani, treba iskoristiti.

1. Da se skupimo u selu Skakavci, odatle bi krenuli u 9.00 na turu, pravac Kraljev sto.
Putanja bi bila za prvi deo puta: Skakavci, uspon Skakavičkom kosom do Divčibara, uspon na Kraljev sto. Ovo je sve konstantan i umeren uspon dužine oko 13 km.
Skakavci su na 490 mnv, Divčibare (centar) na 950 mnv, a Kraljev sto na 1.103 mnv.

Trek za vozače, BEOGRAD-Skakavci: http://ridewithgps.com/routes/1870712 - 128 km
Trek za vozače, KRALJEVO-Skakavci: http://ridewithgps.com/routes/1870717 - 121 km
Trek za vozače, NOVI SAD-Skakavci: http://ridewithgps.com/routes/1870722 - oko 183 km

Link prvog dela bike ture: http://ridewithgps.com/routes/1870626

2. Drugi deo puta bi bio: Kraljev sto (1.103 mnv), vrh Vlasovi (1.003 mnv), Veliki Maljen (970 mnv), spuštanje do Tometinog polja (oko 500 mnv), pa malo uzbrdo nadomak Kosjerićke Mionice (oko 600 mnv), pa opet spuštanje do Skakavaca (490 mnv). Dužina oko 27 km.
Znači sve ukupno negde oko 40-tak kilometara.

Link drugog dela bike ture: http://ridewithgps.com/routes/1870626

Na grupi sam ostavio ceo trek sa svim relevantnim waypointima u delu sa fajlovima pod imenom: Maljenski bikearound 2012.gpx od 6.11.2012.

Moj telefon je: 064/9364580, Luka Veselinovic
Treba mi jedno mesto u kolima kod nekoga iz Bg :D .
Far over the misty mountains cold
To dungeons deep and caverns old
The pines were roaring on the height
The winds were moaning in the night...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Maljen - krug 2012

Post by bluealek »

Luka,

Mnogo je preglednije i praktičnije za druge da postaviš najavu direktno na sajt u sekciji najave i da se trek automatski prikazuje na Google mapi i iscrtava njegov visinski profil, a zainteresovani mogu jednim klikom odmah da ga preuzmu. Tako postavljen trek trajno ostaje u Freebiking bazi, tako da link na njega možeš da koristiš i ubuduće kad god ti zatreba. Grupu i tako više niko ne čita (čak i ja kao administrator ništa nisam radio sa njom bar nekoliko meseci unazad).

Inače sam ti unapredio korisnički nalog na sajtu iz Saradnik u Autor, kako bi mogao da postavljaš najave i ostale sadržaje bez prethodne moderacije.
User avatar
lukaves
Freebiker
Posts: 86
Joined: 22 Dec 2009, 13:56
Location: Beograd
Contact:

Re: Maljen - krug 2012

Post by lukaves »

Evo uspeo sam na brzinu da postavim najavu za Maljen. Ionako je sve na brzinu, nadam se da su tu svi relevantni podaci. Ne vidi se visinski profil ne znam zašto. Nisam bio baš pri slobodnom vremenu, postavljao sam što sam brže mogao u pauzi. Da postavim sliku u "Dynamic Gallery Content" nisam imao pristupa. Ovde se dogovaramo da li i ko ide. Ja sam za :D .
Far over the misty mountains cold
To dungeons deep and caverns old
The pines were roaring on the height
The winds were moaning in the night...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Maljen - krug 2012

Post by bluealek »

Evo, dodao sam ti na brzaka u GPX visinu. Ako je izvor Google Earth ili nešto slično on eksportuje podatke bez visine tačaka, pa moraš visinu naknadno da generišeš. Ja to odradim iz Ozi Explorera.
User avatar
lukaves
Freebiker
Posts: 86
Joined: 22 Dec 2009, 13:56
Location: Beograd
Contact:

Re: Maljen - krug 2012

Post by lukaves »

Hvala, hvala :D . Ajmo ljudi, inače ću u nedelju morati sam nešto da smislim ovde u lokalu. Ne mogu da sedim kući nedeljom :) .
Far over the misty mountains cold
To dungeons deep and caverns old
The pines were roaring on the height
The winds were moaning in the night...
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Maljen - krug 2012

Post by barda »

Luka, drage volje - još je bila jedna ponuda na istom terenu (baš bi se sjajno uklopilo), ali neizbežne obaveze tog vikenda...

Prijatna vožnja :wink:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
lukaves
Freebiker
Posts: 86
Joined: 22 Dec 2009, 13:56
Location: Beograd
Contact:

Re: Maljen - krug 2012

Post by lukaves »

Ovo je sasvim sigurno gotova priča za ovaj put. Najava je otkazana. Polar i ja smo se dogovorili da sutra vozimo u lokalu, oko Avale, čisto da ne sedimo kući. Ako neko želi sa nama neka se ovde javi ili na mobilni, pa ćemo se dogovoriti oko vremena polaska sutra. Ko god želi dobrodošao je. Okvirno, išli bismo od hotela 1000 ruža na Avalskom putu, pa Resnik, Pinosava, Ripanj, Trešnja (jezero), Zuce, Beli Potok, 1000 ruža. Do 1000 ruža bi kolima, a našli bi se prethodno u gradu da se potrpamo, o tom potom, još nije utanačeno sve u detalje. Znaću do večeri sve.

Maljen ostavljam za sledeću godinu, možda odmah u proleće. Tema je gotova.
Far over the misty mountains cold
To dungeons deep and caverns old
The pines were roaring on the height
The winds were moaning in the night...
Post Reply