Preliminarno - Fruška Gora extreme & relax vikend

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Preliminarno - Fruška Gora extreme & relax vikend

Post by barda »

Sa ovim lepim vremenom nisam mogao da izdržim a da ne planiram već tradicionalnu vožnju na Fruškoj Gori!

Rezervisao sam 2-3 jun (mada termin zavisi od trešnje :) ) i predlog za vožnju - malo je drugačija ruta sa dva lepa kruga :wink:

http://freebiking.org/2012/03/fruska-go ... lax-vikend

Biće verovatno manjih izmena (npr uspon iz Vrdnika će ići kroz šumu, ali to moram još da odvozam da vidim kojim od tri usponom - ka Stamboliću, hidrometereološkoj, ili Kraljevoj stolici - logično da treba da vučemo desno, na istok)

I da li vam se sviđa Dunavska ruta?
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: Preliminarno - Fruška Gora extreme & relax vikend

Post by Grujic »

Lep krug, pravi relax. Pogotovo onaj deo uz dunav do Slankamena, tamo jos nisam prosao.
Ja cu gledati da za 3- 4 nedelje vozim krug fruskogorskog maratona pa ko ima vremena i zelje to da vozi moze da mi se pridruzi ali to cu na vreme najaviti.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Preliminarno - Fruška Gora extreme & relax vikend

Post by shebez »

Ja bas htede da pitam za neku trasu prema slankamenu...
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Preliminarno - Fruška Gora extreme & relax vikend

Post by barda »

shebez wrote:Ja bas htede da pitam za neku trasu prema slankamenu...
Vodom ili kopnom? 8)
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
Nole
Posts: 156
Joined: 18 Mar 2011, 14:39
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Preliminarno - Fruška Gora extreme & relax vikend

Post by Nole »

Барда ако ти треба друштво када будеш извиђао терен јави,
рад сам да растежем ноге по Фрушкој.
User avatar
Polar
Freebiker
Posts: 308
Joined: 11 Sep 2009, 18:33
Location: Beograd

Re: Preliminarno - Fruška Gora extreme & relax vikend

Post by Polar »

Sada je vikend na Fruškoj Gori,kod Barde,postao tradicionalan,pa necemo da prekidamo tradiciju.
Prijaće nam jedna relax dunavska tura.
Kada smo kod branja trešanja,možda bi mogle pre toga da odemo do Kučaja na branje sremuša?
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: Preliminarno - Fruška Gora extreme & relax vikend

Post by Grujic »

Polar wrote:Sada je vikend na Fruškoj Gori,kod Barde,postao tradicionalan,pa necemo da prekidamo tradiciju.
Prijaće nam jedna relax dunavska tura.
Kada smo kod branja trešanja,možda bi mogle pre toga da odemo do Kučaja na branje sremuša?
Bilo bi dobro otici na Kucaj ali mislim da cemo na to morati cekati bar mesec dana, na Crnom vrhu ima pola metra snega, treba to da se otopi ali aj bar da planiramo malo. Mada bice lepo kad potoci nabujaju a sremus krene posle snega.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Preliminarno - Fruška Gora extreme & relax vikend

Post by bluealek »

Slažem se sa Grujićem. Zaboravite na Kučaj bar do prvog maja, jer je ove godine tamo palo više snega nego u poslednjih 50 godina i viši delovi su još uvek temeljno zavejani. Kad vam ustrebaju informacije iz prve ruke o stanju sa snegom na Kučaju, možete da zvrcnete mati Efrosiniju iz Mikuljskog manastira na 063 281845 ili telefon sestrinstva 063 7598540 - oni su usred najzavejanijeg dela Kučaja, tako da će vam u bilo kom trenutku dati informaciju iz prve ruke :-)

U principu se tokom aprila i maja ove godine treba usredsrediti na niže predele, a onda od 1. maja možete već lagano da krenete i u planine. Otvoren je poziv da se priključite četvorodnevnoj turi koju Goca i ja organizujemo na području Homolja, i koju, iskreno, jedva čekam da se i sam opustim i nadišem lepote. Evo kako to izgleda u mojoj

http://www.jeep-club.rs/2012/02/zlatna-groznica/

i Gocinoj

http://serbianoutdoor.com/2012/01/zlatn ... nim-runom/

najavi.

Goca će voditi pešake, ja ću voditi jeepere, ali mislim da su ovi naši Jeep trekovi potpuno freebiking-kompatibilni, pa ću vam ih blagovremeno dostaviti. Imaćemo tri varijante smeštaja, za svaki budžet i raspoloženje ponešto (šator, jeftine sobe s kupatilom, hotel).

Ako ste zainteresovani, dogovorite se ko će biti "vođa" bajkera, pa da svi budemo na gomili ta 4 dana 8)
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Preliminarno - Fruška Gora extreme & relax vikend

Post by barda »

Ovo što Goca i Sale organizuju ne bi trebalo propustiti! Pravi test i odgovor na "onu" temu :wink:

Malo ću prostudirati prilično dugačke i bogate najave pa da vidimo gde bi se mi sa bajkovima uklopili, kao što se sjajno uklopio 1.maj...
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
Polar
Freebiker
Posts: 308
Joined: 11 Sep 2009, 18:33
Location: Beograd

Re: Preliminarno - Fruška Gora extreme & relax vikend

Post by Polar »

Mi bi se na Homolju,sa biciklima lepo uklopili izmedju pesaka i džipova.
Barda,probaj da nešto da osmisliš.
dulektm
Posts: 22
Joined: 16 May 2011, 18:38

Re: Preliminarno - Fruška Gora extreme & relax vikend

Post by dulektm »

očekuje li se dolazak drugara sa juga,kuše,balte...?
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Preliminarno - Fruška Gora extreme & relax vikend

Post by barda »

Ajde neka ova tema bude mućkalica :)

Da, gledam i baš smo nešto između...

Analizirao sam sve podatke (Saletove i Gocine) i napravio neki okvirni plan sa par nedoumica:

Prvi dan bi mogli da idemo deo kruga sa Saletom - kop Valja Fundata, Šuplja stena, Beli izvori, Rudna glava, Garvan (ovo bi možda bilo bolje poslednji dan kada tuda bude išla i Goca i u Rudnoj glavi bi imali vodiča, ali me je žao da ostavljam za poslednji dan kada nećemo imati puno vremena i kada bi trebalo da se vratimo do smeštaja po kola i kući da putujemo....)
http://www.stazeibogaze.info/2010/04/17/garvan/

Drugi dan: Krug oko Velikog krša sa borskim stolom
http://www.stazeibogaze.info/2011/01/02 ... mali-krug/

Treći dan: Sale ide na Zdravču, Crnu reku, tamo će biti i Goca, pa možemo i mi napraviti tu neki krug - Debeli lug, Todorova reka, Kupinova glava, Zdravča, Felješara (kanjon Crne reke)
Deo ove trase http://www.stazeibogaze.info/2012/02/09 ... i-zdravca/

Četvrti dan: E ovde imam najviše nedoumica - najlepši deo, Sale ide grebenom, skroz do banje Ždrelo, ali mi miramo negde ostaviti kola i napraviti krug i taj dan nas čeka povratak nazad (možda ovo ipak napraviti prvog dana, a poslednji dan ići sa Gocom???)
Puno je iz Debelog luga pedalirati do ove lokacije, eventualno kola ostaviti u Kučevu, pa ići ovom trasom, ali se treba i vratiti...
http://www.stazeibogaze.info/2010/05/29 ... krepoljin/
ili ovaj trek http://www.stazeibogaze.info/2010/05/21 ... bic-26-km/
MOžda ostaviti u Kučevu kola, pa ići Ceremošnju, Sige, ove tri pećine (Hajdučka, Pogana, Mijućića) i vratiti se preko manastira Vitrovnica za Kučevo?

Nešto sam ja pre i pričao sa Saletom kako ovde napraviti krug, ali sada ne mogu da nađem to.... Sale pomagaj kako da ovo organizujemo - gde ostaviti kola i kako ovaj najlepši deo okružiti?
Last edited by barda on 16 Mar 2012, 11:29, edited 1 time in total.
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Preliminarno - Fruška Gora extreme & relax vikend

Post by barda »

I, ne znam da li da vam otkrijem, da vam Đole i ja pripremamo letovanje na moru u Bosni :D

Kako more u Bosni (a nije Neum)?

Ajme meni nije mi dobro :wink:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Preliminarno - Fruška Gora extreme & relax vikend

Post by bluealek »

Lepo si Barda ovo skockao... Ja ću verovatno džiperima da skratim malo prvi dan tako što ću da izbacim deo preko Deli Jovana, to bi trebalo kilometražu sa 124 da sreže na podnošljivih 100 km. Predeli su mnogo lepi i glupo bi bilo nemati vremena da se prošeta do Belih izvora, odmori na Kununi i na Stolu (eventualno izađe pešaka do vrha Stola).
li ovaj trek http://www.stazeibogaze.info/2010/05/21 ... bic-26-km/
MOžda ostaviti u Kučevu kola, pa ići Ceremošnju, Sige, ove tri pećine (Hajdučka, Pogana, Mijućića) i vratiti se preko manastira Vitrovnica za Kučevo?

Nešto sam ja pre i pričao sa Saletom kako ovde napraviti krug, ali sada ne mogu da nađem to.... Sale pomagaj kako da ovo organizujemo - gde ostaviti kola i kako ovaj najlepši deo okružiti?
Mislim da bi najbolje bilo ostaviti kola u Kučevu, ili u Kučajni, a možda čak i parkirati kod Ceremošnje pa odatle napraviti krug. Biće više vremena da se obiđe sve što je zanimljivo. Mogli biste da se spustite sa istočne strane Vranja u dolinu Krepoljinske reke, pa nazad pored Mijucića i Hajdučke pećine kroz Trest ka Vitovnici. Na kraju krug zatvorite asfaltom ka Kučajni. U principu bi se moglo preseći i kroz šumu pored Stroinog kladenca i vrha Kapalo prema asfaltu koji vodi do Ravništarske, ali koliko god ta šuma bila lepa nisam siguran da bi to bila najbolja ideja, jer je tu ilovača u svako doba godine nesnosna (u rano proleće naročito).

Bez brige, nacrtaću trek, samo da postignem.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Preliminarno - Fruška Gora extreme & relax vikend

Post by barda »

Tako nekako

http://freebiking.org/2012/03/istocna-s ... olece-2012

I da li ima neka prečica od Šuplje stene do Debelog luga ili moramo preko Majdanpeka?

I da li sam dobro iscrtao treći dan (Crna reka)?
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
Post Reply