Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Post by barda »

sel_emil wrote:Imam predlog za Ns ekipe, krenemo posle podne u sredu iz NS do Zlatibora tamo prenocimo, popijemo po pivce. Ujutru krenemo prema CG. Mogu da nadjem smestaj koji je pristojan i ok cena.
Javite u kom ste fazonu.

Emil
To nije loše, ali mi se nešto ne raspakuju kola i mislim da kada smo odmorni, nije problem za 8-9 sati doći do odredišta (jeste konfornije sa spavanjem).

Ja nešto mislim da je bolje da kada se vraćamo (onako umorni posle trodnevnih vožnji) prespavamo na Zlatiboru...
Ali ajde, konsultovaću se sa saputnicima...
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
luuzzzeer
Freebiker
Posts: 110
Joined: 22 Feb 2011, 15:26
Location: Bečej

Re: Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Post by luuzzzeer »

barda wrote:
sel_emil wrote:Imam predlog za Ns ekipe, krenemo posle podne u sredu iz NS do Zlatibora tamo prenocimo, popijemo po pivce. Ujutru krenemo prema CG. Mogu da nadjem smestaj koji je pristojan i ok cena.
Javite u kom ste fazonu.

Emil
To nije loše, ali mi se nešto ne raspakuju kola i mislim da kada smo odmorni, nije problem za 8-9 sati doći do odredišta (jeste konfornije sa spavanjem).

Ja nešto mislim da je bolje da kada se vraćamo (onako umorni posle trodnevnih vožnji) prespavamo na Zlatiboru...
Ali ajde, konsultovaću se sa saputnicima...
Ja sam jedva dobio slobodne dane i ovako. Za ponedeljak nemam ni teoretske sanse da ne radim :(
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Post by arxmilan »

Znaci ja da se nevracam bajkerima ? :?
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Post by barda »

arxmilan wrote:Znaci ja da se nevracam bajkerima ? :?
Pa zar nisi ti i dalje bajker?

Samo što nisi free sa tolikom količinom metala i zavisnosti od benzinske pumpe :mrgreen:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Post by arxmilan »

pa, mislio sam u vasu druzinu, ali koliko vidim nemoguce se je organizovati...
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Post by bluealek »

Ja još uvek potajno maštam da povezem vas trojicu iz Beograda i da vam pritom budem nosač prtljaga i tehnička podrška, ali se ne oglašavam tim povodom jer ne bih da obećam pa ispalim. Jako mi je komplikovano da planiram više od nekoliko dana unapred.
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Post by arxmilan »

Postujem, i ja bi izostao nenajavljeno sa posla gde mi oduzimaju platu vise nego sto kosta cela tura pa dodje dupla cena ali aj. Meni istice registracija kola, tako da ne mogu da ih koristim sledecih dana.Cujemo se onda dan unapred, samo ako budemo isli nas dvoje ima da nas izadje put kao avionom da idemo :shock:
Sve u svemu, dok Sale ne pregleda trasu i dok on ne aminuje nista od fribajkinga izgleda, a ja cu mu uvek ostati zahvalan sto me je uputio na prirodu, pa me zarazio i na motorna vozila .. :lol:
Sad za vikend nisam mogao sa dzipadzijama da idem jer sam tek u ponedeljak polozio za A, sve iz prve... :D
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Post by bluealek »

arxmilan wrote: Sve u svemu, dok Sale ne pregleda trasu i dok on ne aminuje nista od fribajkinga izgleda, a ja cu mu uvek ostati zahvalan sto me je uputio na prirodu, pa me zarazio i na motorna vozila .. :lol:
Ne treba da bude tako. Freebiking je postao multiuser sajt upravo da bi se podstakla lična inicijativa drugih i da bi ovaj pokret zaista postao snažan i masovan, koliko to može da bude. Da se drugi ohrabre da pišu, postavljaju najave, pa i uređuju sadržaje sajta, prema sopstvenoj volji i raspoloživom vremenu. Imam utisak da još uvek previše toga zavisi od mene, da sajt tavori dok ne nađem vremena da nešto uradim i pokrenem, što mi nikako nije drago. Imamo i ponudu da u Mojoj Planeti Freebiking dobije redovnu rubriku za reportaže, ali ja zaista ne mogu da preuzmem na sebe obavezu da ih svakog meseca pišem, a nisam siguran ni da mogu da garantujem da će neko od vas svakog meseca stići da napiše nešto. Fali nam koordinacije i ozbiljnijeg pristupa da bi Freebiking zauzeo mesto koje zaslužuje na mapi avanturističkih sajtova i pokreta u Srbiji. Niko tako nešto ne može da uradi sam, uključujući i mene.
User avatar
Joka
Freebiker
Posts: 55
Joined: 25 May 2009, 13:46
Location: Novi Sad

Re: Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Post by Joka »

Dragi NS bajkeri,

i meni je svaki dan izostanka sa posla dragocen, pa nemam puno prostora za dodatne egzibicije. Videcemo jos tokom sledece nedelje, ali tesko da ce se ista promeniti.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Post by barda »

sel_emil wrote:Imam predlog za Ns ekipe, krenemo posle podne u sredu iz NS do Zlatibora tamo prenocimo, popijemo po pivce. Ujutru krenemo prema CG. Mogu da nadjem smestaj koji je pristojan i ok cena.
Javite u kom ste fazonu.

Emil
Ok, onda ako hoćete možemo prespavati na Zlatiboru u odlasku i tako prepoloviti put...

Za Joku i Luzzera koji u ponedeljak rade - iskreno saučešće :( (ko zna kada ćemo se vratiti i u kakvom stanju)
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Post by KUSHA »

Što se tiče vožnje bajkova zadnjeg dana za to nemojte da brinete on je najlakši a može i da se skrati tako što bi logistika odvezla vozače od Kolašina do Medjurečja po kola dok bi ostali čekali.Tu bi izbegli uspon od Kolašina do Crkvina magistralom, ali bi ostali kratki za spust Crkvine-Medjurečje cca20km.Smatram da ako ne bude neke preterane gužve na putu da bi ste izmedju 24-02h stigli u NS.sa polaskom u 16h.što ti trebalo da bude izvodljivo(pod uslovom da se ne razvlačimo u nedelju ujutru).
Pogledajte visinske profile za nedelju:
Krnja Jeja-Kolašin 30km.
Krnja Jeja-Kolašin 30km.
Kolašin-Medjurečje 32km.
Kolašin-Medjurečje 32km.
User avatar
sel_emil
Freebiker
Posts: 124
Joined: 11 Mar 2008, 16:46
Location: NOVI SAD

Re: Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Post by sel_emil »

barda wrote:
sel_emil wrote:Imam predlog za Ns ekipe, krenemo posle podne u sredu iz NS do Zlatibora tamo prenocimo, popijemo po pivce. Ujutru krenemo prema CG. Mogu da nadjem smestaj koji je pristojan i ok cena.
Javite u kom ste fazonu.

Emil
Ok, onda ako hoćete možemo prespavati na Zlatiboru u odlasku i tako prepoloviti put...

Za Joku i Luzzera koji u ponedeljak rade - iskreno saučešće :( (ko zna kada ćemo se vratiti i u kakvom stanju)
Mislim da je bolje da prenoćimo u odlasku, bolje je da budemo odmorni za planinu. Za povratak mi svejedno, bolje da što pre dođemo kući i naspavamo se u svojim krevetima.

Proveriću noćenja pa sutra javim.

Voleo bih da Sale dođe, on je kao neki PR freebikinga sa njegovom ergelom od 181 ks :D
User avatar
Polar
Freebiker
Posts: 308
Joined: 11 Sep 2009, 18:33
Location: Beograd

Re: Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Post by Polar »

BG ekipa,Lesandro,Arxmilan i ja dolazimo na dogovoreno mesto.
Vidimo se freebikeri. :D
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Post by barda »

Znao sam da Polar neće moći da izdrži - i da će nam se pridružiti :lol:

Nego momci, da ponesem ja onu moju centralnu kuhinju na gas? Možda nešto i ispečemo, ili bar da imamo za kafu, podgrevanje, možda roštilj...

I da li treba nositi vode, ili bar prazan balon?
Kako sa njom stojimo - na trasi verovatno nema, ali u kampovima? - to je od životne važnosti (ili da pitam za pivo - to će logistika da nabavlja po gradovima) :P
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Post by barda »

Malo sam ispeglao trek, i propustio kroz GPS Visualiser DEM podatke i evo šta nas čeka:

Švercujemo se 14km, 1150m uspona;

Prvi dan vožnje Katun Granica - Kapetanovo jezero - 46km, 1600m uspona
Drugi dan Kapetanovo jezero - Krnja jela - 55km, 1330m uspona
Treći dan Krnja jela - Crkvine - Međurečje - 62km, e tu stvarno ima nekih grešaka zbog kanjona Morače - prostom matematikom imamo 700m uspona, a GPS Visualiser daje 2200m uspona :wink:

Ukupno: 163km i oko 3600m uspona
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
Post Reply