Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
sel_emil
Freebiker
Posts: 124
Joined: 11 Mar 2008, 16:46
Location: NOVI SAD

Re: Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Post by sel_emil »

Kušo, šta se dešava sa ovom vožnjom, ja sam u fazonu da idem, čak mi i termin savršeno odgovara.?
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Post by KUSHA »

Ostaje sve po planu.Ja već imam puna kola(četvorica).Barda dolazi sa Tomom koji će voziti moja kola kao logistiku.
Možemo već početi sa prijavljivanjem i detaljnijim dogovorom bez obzira što još nije odvožena Fruška Gora.
Ne znam kakvo je stanje sa Polarom i beogradjanima.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Post by bluealek »

Ja bih pokušao da vam se priključim sa društvom u Jeep-u (ili čak više komada), ali za sada oklevam da bilo šta obećavam jer je to samo nedelju dana uoči ovogodišnjih prerasti, koje su trodnevna tura (dosta mi zavisi od rasporeda obaveza u SAT-u, s obzirom da organizacija stvari oko prerasti ima apsolutni prioritet). Razmišljao sam i o pedaliranju, ali je tura zaista ekstremna (i u kondicionom i u tehničkom smislu) čak i za dobro utrenirane, a kamoli likove potpuno van treninga poput mene. Ali predeo je zaista pustolovina koju treba doživeti uvek iznova. Ako uspem da ubedim Mladena da pošalje i nekog od Navak trenera sa jednim Hilux-om na ubrzani kurs realne ofroud vožnje, imaćete i obilje prostora da utovarite stvari između etapa (koliko bih ja mogao da ponesem u Jeep-u u priličnoj meri zavisi koliko ljudi bude putovalo sa mnom).
User avatar
luuzzzeer
Freebiker
Posts: 110
Joined: 22 Feb 2011, 15:26
Location: Bečej

Re: Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Post by luuzzzeer »

Pozdrav Drugari!
Meni je takodje u planu da idem. Najavio sam slobodne dane za ovu voznju. :)
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Post by barda »

Evo, iz Novog Sada za sada idu Emil, Luzzer, ja i Toma - taman za jedna kola...
Možemo mojim, mada mi se pokvarila klima, a i kod Emila ima više mesta :wink: ... i želeo bih da osetim čari putovanja kao putnik - bar jednom, ako bi moglo :P
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
sel_emil
Freebiker
Posts: 124
Joined: 11 Mar 2008, 16:46
Location: NOVI SAD

Re: Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Post by sel_emil »

Pozdrav,

što se tiče mojih kola ne računajte na velik transport, ja ne mogu krovne nosače da stavljam zbog specifičnosti samog Renoa a na kuku idu dva bajka. Što se tiče guranja bajkova u sam auto to više ne dolazi u obzir, prethodni auto sam uništio sa tim pokušajima. To otpada.
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Post by KUSHA »

Emile ,ja i Sale imamo iste nosače za kuku na koji staju tri bajka.Možeš pozajmiti od njega i to bi bilo dovoljno za tebe ,Luzzera i Bardu .Toma ide bez bajka kao vozač logistike.
User avatar
Joka
Freebiker
Posts: 55
Joined: 25 May 2009, 13:46
Location: Novi Sad

Re: Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Post by Joka »

Gde ste krenuli bez mene ??!

I ja sam zainteresovan za ovogodišnju centralnu avanturu u CG, ali nisam bio svestan da treba toliko unapred rezervisati mesta :D
Imajte me na umu, novosađani pogotovo, pa se kasnije dogovaramo oko detalja.

Pozdrav.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Post by bluealek »

KUSHA wrote:Emile ,ja i Sale imamo iste nosače za kuku na koji staju tri bajka.Možeš pozajmiti od njega i to bi bilo dovoljno za tebe ,Luzzera i Bardu .Toma ide bez bajka kao vozač logistike.
Nosač nije problem, jedino što Thule uz njega isporučuje neka dva metalna adaptera u zavisnosti od prečnika šipke od kuke na čijem vrhu se nalazi sama kugla. Iskustveno znam da na većinu novijih kuka ide onaj drugi adapter, a nisam siguran da sam u stanju da ga pronađem :( Bez njega nosač ne može da se zategne i samo se klati tamo amo.

Što se mog polaska na turu tiče želja je definitivno tu, ali bukvalno sve zavisi od rasporeda poslovnih obaveza i toka priprema za turu po prerastima. Teško da ću moći da kažem konačnu reč do par dana pred polazak, kao što ni ovog vikenda ne mogu da vam kažem u kom trenutku ću se pojaviti kod Barde da se družim sa vama. Ovo je nedelja u kojoj se završava prelom, a skoro je sigurno da će se jedan od mojih tekstova raditi tek u subotu :(
lesandro
Freebiker
Posts: 36
Joined: 19 Aug 2009, 12:07

Re: Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Post by lesandro »

Ja sam zainteresovan za ovu turu. Jel ima jos nekoga iz Beograda ( sem Saleta) ko je raspolozen za voznju?
User avatar
Polar
Freebiker
Posts: 308
Joined: 11 Sep 2009, 18:33
Location: Beograd

Re: Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Post by Polar »

Ja sam zainteresovan,ali nisam još 100 % siguran,jer moram ovo da uskladim sa godišnjim odmorom.
User avatar
sel_emil
Freebiker
Posts: 124
Joined: 11 Mar 2008, 16:46
Location: NOVI SAD

Re: Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Post by sel_emil »

KUSHA wrote:Emile ,ja i Sale imamo iste nosače za kuku na koji staju tri bajka.Možeš pozajmiti od njega i to bi bilo dovoljno za tebe ,Luzzera i Bardu .Toma ide bez bajka kao vozač logistike.
Ja sam kupio neki fensi thule nosač koji mi na žalost nije stigao iz nemačke još i neće do avgusta, a inače na vožnju nisam planirao da idem mojim kolima.
MOram malo i ja da iskuliram od vožnje, nije u redu da uvek vozimo Barda i ja iz NS-a, ima nas još ljubitelja biciklizma, ajde potrudite se malo.
asrdjan
Freebiker
Posts: 150
Joined: 05 Jul 2010, 14:07
Location: Novi Sad

Re: Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Post by asrdjan »

sel_emil wrote:nije u redu da uvek vozimo Barda i ja iz NS-a, ima nas još ljubitelja biciklizma, ajde potrudite se malo.
Obećavam da ću ja voziti prvi put kad uspem negde da krenem... :mrgreen:
User avatar
luuzzzeer
Freebiker
Posts: 110
Joined: 22 Feb 2011, 15:26
Location: Bečej

Re: Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Post by luuzzzeer »

Ja mogu da vozim i to će sigorno biti prava avantura za onog koji se odluči da ide samnom :)
Naime, zastava 101 koji posedujem je tehnički u dobrom stanju, vizualno već ne toliko. :) Da bi sigurno stigli do destinacije mogu imati samo jednog putnika. Ne bi da natovaram nosače na krov,kuku nemam. Izbacio bi zadnja sedišta i tu bi bilo dovoljno mesta za rasklopljene bajkove i opremu.
Pa ko se odluči da ide samonom nek se javi što pre. :)
Sam sigurno neću ići zbog velikih troškova za gorivo.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Kapa Moračka (Lastva 2227) - 5-8 jula

Post by shebez »

http://www.pdunlimited.org/index.php/20 ... d-2037mnv/
Evo par svezih slika sa Maganika.
Ja sam hteo da idem ali kako stvari stoje obaveze me odvukose na drugu stranu, a i poremetio sam raspored slobodnih dana na poslu, tj. zbog mora sad ne mogu da uzmem godisnji.
Nadam se da se vidimo kod Barde u Subotu, ja necu voziti dolazim samo na rostilj.
Pozdrav svima.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
Post Reply