Fruškogorski krug EXTREME

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Fruškogorski krug EXTREME

Post by barda »

Evo jedna tiha najava (da testiram javnost) :)

Posle ekstremne osmice, osmislio sam i jedan ekstremni krug :D (Popovica, Venac, Vrdnik, Ledinačko jezero)

http://freebiking.org/2011/11/fruskogorski-krug-extreme

Uspon na Popovicu, pa Venac, i zatim spust kroz šumu do Vrdnika, pa uspon kroz šumu do grebena, i silazak do Ledinačkog jezera neispitanom stazom pored metereološke stanice - oni koji su bili na prvoj extreme vožnji znaju gde je to skretanje. Na mapi je označeno crveno, nisam išao tim spustom, možda se i ne može proći, ali ajde da probamo....

Krug je oko 40km, ali baš sam krug na Fruškoj je 32km i 1100m uspona :P

Još jedan ekstrem je i temperatura za subotu, 19.11.2011. oko 8 stepeni maksimalna :mrgreen:

Ima nekog za ili da ipak ostavimo na proleće?
Last edited by barda on 16 Nov 2011, 18:06, edited 1 time in total.
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: Fruškogorski krug EXTREME

Post by Grujic »

Prosao sam od meteoroloske stanice do vidikvca iznad ledinackog jezera poslednji put pre par godina. Tada je bilo zaraslo ali se moglo proci a sada je verovatno jos vise. Mislim da ce te moci progurati bajkove tuda ali spremite se na siblje i trnje. Kad se izadje na vidikovac dalje je ok. Posle par serpentina pratite markaciju do Tavnog potoka jer je silazak do jezera zabranjen.

Inace Barda ovaj link ne mogu da otvorim.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Fruškogorski krug EXTREME

Post by barda »

Sada sam ispravio... nisam hteo da stavim ni u najave, ni u članke pa sam zeznuo stvar (sada sam stavio u najave koje su prošle)

Da, možda je bolje da prvo peške prođem i ispitam teren...

Moguće je da se spustimo zapadnijom stazom, ima i tu crvenih oznaka, tu sam prošao svojevremeno peške, tako da mislim da tu može, ali se ne vidi tako lepo jezero....

U krajnjoj liniji se možemo spustiti kod spomenika gde ima isto dve varijante, ekstremna je zapadna varijanta, a jedna lepa gde sam skoro prošao je malo istočno i izađe se tačno na Paragovo (gde počinju da se račvaju putevi za Venac), ali to mu dođe opet osmica a ne krug :lol:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: Fruškogorski krug EXTREME

Post by Grujic »

Zapadnu ti ne preporucujem, slabo je koriste planinari u poslednje vreme a biciklisti nikako i malo je zarasla, voda ju je ostetila pa ima dosta kanala i kamenita je. Nece vam biti bas uzivanje. Pre bi isao od meteoroloske ali ce tu sigurno biti gurke. Staza od spomenika je super i bas je brza i strma ali i tu ima kamenja na jednom delu a sad je jos i palo lisce pa zato pazljivo. Inace ta staza je dosta zahtevnija od prethodne dve a teza je i od one niz Tavni potok koju ste vozili proslog puta.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Fruškogorski krug EXTREME

Post by barda »

Grujic wrote: Staza od spomenika je super i bas je brza i strma ali i tu ima kamenja na jednom delu a sad je jos i palo lisce pa zato pazljivo. Inace ta staza je dosta zahtevnija od prethodne dve a teza je i od one niz Tavni potok koju ste vozili proslog puta.
To misliš na stazu od spomenika zapadno?
Tu sam prošao pre par godina peške uzbrdo i dobro sam se oznojio, mislim da je to možda i najveći uspon na Fruškoj... :P
A onda mu dođe i najveći spust na Fruškoj... :mrgreen:

U svakom slučaju, ako se odlučimo idemo od spomenika pa ćemo se na licu mesta dogovoriti kojom stazom, a spust od metereološke stanice ostavljam za neki pešačko-istraživački krug.
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: Fruškogorski krug EXTREME

Post by Grujic »

Da na tu stazu sam mislio, to je zelena markacija. U svakom slucaju ako se za nju odlucite pazljivo vozite ali kakav bi to bio ekstremni krug bez najstrmije staze na Fruskoj :). Mada sad mi pade na pamet da je dobra staza i kontra smer maratonske staze od Brankovca do manastira Beocin a takodje i Gradac - Rakovac. Recimo da su tu negde sa zelenom stazom od spomenika.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Fruškogorski krug EXTREME

Post by barda »

Tu Brankovac - man. Beočin (kolska) smo vozili nizbrdo i baš je dobra - tu takođe ima još dva spusta zapadnije, mada pitanje da li je za bajk...

A gde ti dođe ta Gradac-Rakovac?

Da li misliš ovaj spust http://www.stazeibogaze.info/2010/05/25 ... vac-17-km/

ili možda ovaj skroz do sela? http://www.stazeibogaze.info/2011/03/29 ... 2011-23km/
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: Fruškogorski krug EXTREME

Post by Grujic »

Za Gradac ti je ovaj spust http://www.stazeibogaze.info/2010/05/25 ... vac-17-km/ tu ima jegan lep vidikovac sa borovima a onaj sa Brankovca je kontra maratonska staza koja nije onaj kolski put sto ste spustali vec jedan mnogo dobar singl trek mada na kraju se ti putevi spajaju ali tek u podnozju. Taj put ide zapadnije malo od tog kolskog, po drugom grebenu i prati potok koji se spusta sa Brankovca a kasnije se taj potok uliva u Kozarski kod manastira Beocin. To nije ovaj spust sto si mi poslao http://www.stazeibogaze.info/2011/03/29 ... 2011-23km/
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Fruškogorski krug EXTREME

Post by barda »

Grujic wrote:onaj sa Brankovca je kontra maratonska staza koja nije onaj kolski put sto ste spustali vec jedan mnogo dobar singl trek mada na kraju se ti putevi spajaju ali tek u podnozju. Taj put ide zapadnije malo od tog kolskog, po drugom grebenu i prati potok koji se spusta sa Brankovca a kasnije se taj potok uliva u Kozarski kod manastira Beocin.
Znam koji je , odmah do tog kolskog - znači tu može skroz bajkom... Probaćemo na proleće :D
To nije ovaj spust sto si mi poslao http://www.stazeibogaze.info/2011/03/29 ... 2011-23km/
Kod ovog sam hteo da naglasim ovaj spust skroz do Rakovca - on prolazi malo zapadnije od Gradca, ali ide skroz do dole - ni tu nisam prošao... Eto ima još dosta mesto koje moram protabanati :P
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: Fruškogorski krug EXTREME

Post by Grujic »

Znam koji je , odmah do tog kolskog - znači tu može skroz bajkom... Probaćemo na proleće :D

Moze, ali to ti je bas extreme :)
To nije ovaj spust sto si mi poslao http://www.stazeibogaze.info/2011/03/29 ... 2011-23km/
Kod ovog sam hteo da naglasim ovaj spust skroz do Rakovca - on prolazi malo zapadnije od Gradca, ali ide skroz do dole - ni tu nisam prošao... Eto ima još dosta mesto koje moram protabanati :P[/quote]

Ima, i to. Jedan deo sam prosao peske ali mislim da je za bajk ok.
Onaj Gradac vidikovac ako nisi bio preporucujem jer je mnogo lep i ne nalazi se daleko od Partizanskog puta a lako se dolazi do njega. Moze i samo da se svrati pa istim putem nazad bez daljeg spustanja i gubitka visine.

Ako budes isao do Vrdnika svrati do sume Morintovo i vodopada Lazin vir.
User avatar
fermax
Posts: 43
Joined: 13 Sep 2010, 19:03
Location: Beograd

Re: Fruškogorski krug EXTREME

Post by fermax »

Ja sam zainteresovan za voznju. Čekam Vaš predlog. Slabo poznajem taj kraj.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Fruškogorski krug EXTREME

Post by barda »

Izmenio sam trek, sa extreme spustom od spomenika i ucrtanim Lazinim virom (ima tu i neka pešačka staza koja vodi direktno na Lazin vir, pa možemo i to da istražimo)....

Za sada prijavljeni Fermax i ja...

Start bi bio u 9h kod mosta Slobode, uz prohladno, ali sunčano vreme :wink:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
luuzzzeer
Freebiker
Posts: 110
Joined: 22 Feb 2011, 15:26
Location: Bečej

Re: Fruškogorski krug EXTREME

Post by luuzzzeer »

Idem i ja, idem i ja !!! :)
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Fruškogorski krug EXTREME

Post by barda »

Onda skup kod mene u Dimitrija Tucovića 10 (u dvorištu kod garaže) malo pre 9h....

Da popijemo po jednu rakijicu za zagrevanje pre početka ture :P
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: Fruškogorski krug EXTREME

Post by Grujic »

Ja cu kasnije na Frusku da odvozam nesto drugo a mozda vam se prikljucim na spustu od spomenika do Paragova :). U svakom slucaju ako budem u blizini Barda ja te cimnem na mob da vidim gde ste.
Post Reply