Besna Kobila Dukat (24-25) septembar

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Besna Kobila Dukat (24-25) septembar

Post by KUSHA »

Prema godišnjem planu na redu je Dukat.Pošto Sale nije siguran da li može organizovati zbog nedostatka vremena i prenatrpanosti poslom evo rezerve.Pelazak je iz Bosilegrada i tu se i vraćamo.I prvi i drugi dan sub po 45 km.Spavanje je u domu na Besnoj.Cenu ću naknadno objaviti.Svaka sugestija je dobro došla.Malo je dalje za putovanje ali drugu kombinaciju nisam mogao da nadjem.
Last edited by KUSHA on 24 Feb 2012, 18:37, edited 2 times in total.
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Besna Kobila Dukat (24-25) septembar

Post by KUSHA »

KUSHA wrote:Prema godišnjem planu na redu je Dukat.Pošto Sale nije siguran da li može organizovati zbog nedostatka vremena i prenatrpanosti poslom evo rezerve.Pelazak je iz Bosilegrada i tu se i vraćamo.Spavanje je u domu na Besnoj.Cenu ću naknadno objaviti.Svaka sugestija je dobro došla.Malo je dalje za putovanje ali drugu kombinaciju nisam mogao da nadjem.
http://duborezac.webnode.com/trek/
U domu postoje trokrevetni apartmani i dvokrevetne sobe.Cena punog pansiona je 1200 din,a samo prenoćište je 600 din.Kontakt tel.za rezervacije:017/21-426
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Besna Kobila Dukat (24-25) septembar

Post by bluealek »

Društvo,

Ja definitivno u tom terminu ne mogu ništa ni da organizujem, niti da učestvujem :( . Ovih dana sam pretrpan obavezama oko organizacije ture Vodopadi Stare planine za klub i od jutra do sutra jurcam od knjigovođe do banke, primam uplate, plaćam profakture, komuniciram sa Srbijašumama, graničnom policijom i s kim sve ne, tako da ne stižem ni da završim sve što treba od posla u SAT-u. U petak verovatno neću ni ići u firmu, jer treba oko podneva da dočekam čoveka iz evropske Jeep centrale da ga sprovedem do Pirota i da se potrudim da organizacija ovog događaja protekne besprekorno, jer je ogroman ulog u igri (postoji mogućnost da dobijemo organizaciju jednog panevropskog Jeep događaja u 2012.). Kao posledica tolike posvećenosti ovome, naredne nedelje prvo moram 3 dana na teren za SAT, a onda do kraja nedelje (a verovatno i do kraja vikenda) ima da poginem od pisanja i prelamanja toga što je slikano, tako da je iluzorno i pomišljati na odlazak negde. Vikend posle toga bih voleo da pomognem Goci oko izvođenja njene akcije, tako da kao prvi slobodan termin ostaje tek drugi vikend u oktobru, a dotle ko zna šta sve može da se desi sa vremenom, i dan će već biti znatno kraći :(

Šteta, jer sam ovog leta na Južna Srbija 2011 i Pčinjskom karavanu stekao neka dragocena iskustva i pokupio sjajne trekove tog kraja, čije bi delimično iskorišćavanje trase za ovu turu učinile fenomenalnim... BTW, reportažu o ta dva događaja možete čitati u broju SAT-a koji izlazi sutra 8)
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Besna Kobila Dukat (24-25) septembar

Post by bluealek »

Sori, sad videh da je Goca pomerila Zdravču za 8. oktobar, tako da mi je, teoretski, 1. i 2. oktobar slobodan. Doduše, to se poklapa sa vremenom kada će Mario na TransBalkan turi prolaziti kroz Bugarsku i Makedoniju, čija me trasa užasno intrigira (samo što sam ispraznio kasicu prasicu i nema više parica za učešće :( ).

Dakle, ako odete 24-25. lepo se provedite i donesite sjajne utiske i fotke. Ako ne odete, možda se nekako uklopimo pre snegova, mada ne bih računao na to sa sigurnošću.
User avatar
Milan
Freebiker
Posts: 167
Joined: 05 Jun 2008, 10:23
Location: Nis

Re: Besna Kobila Dukat (24-25) septembar

Post by Milan »

Ovo se ne propušta, samo da vreme posluži.
Možda treba razmisliti da start i cilj budu kod doma na Besnoj Kobili sa spavanjem u Bosilegradu. Jednostavno bliže je auto putu. I da se npr prvi dan ide na Dukat i Crnook a drugi dan nazad starim ruskim putem koji je, osim po jedan kilometar asfalta kroz Gornju i Donju Ljubatu, zemljani ali u odličnom stanju.
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Besna Kobila Dukat (24-25) septembar

Post by KUSHA »

Ja sam gledao na na sve mogućnosti da idemo kolima do okoline Vranja jer bi to bila najbolja varijanta i najlakša što se tiče kola.Nisam uspeo da pronadjem put do Besne a da bude prihvatljiv za bajk.Prva ideja mi je bila da iz Vranjske banje krenemo da se penjemo do doma ali su puteljci loši i odustao sam.Svidja mi se ta kombinacija kolima do doma na Besnoj i prvi dan da vozimo Dukat sa noćenjem u Bosilegradu.Bolja je i za one koji bi došli u petak uveče na odredište zbog udaljenosti.Trebamo naći prenoćište gde bi smo mogli prespavati u Bosilegradu.Dogovaramo se dalje.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Besna Kobila Dukat (24-25) septembar

Post by bluealek »

Ili možda da ostavite kola u Trgovištu pored škole, pa onda da penjete do doma recimo putem Trgovište - Donji Stajevac - Dorinci - Babina Poljana - Patarica - Jankov preslop i onda dobro poznatim putem od Besne Kobile do doma, a sutradan natrag drugim putem, od Patarice dalje ka Dukatu, pa onim novim putem iza Skršene straže naniže ka Radovnici? To je samo jedna moguća ideja, koja bi bila lepo provozna. Crnook je atraktivan, ali stmiji i sa dužim usponom čak i od same Besne kobile, tako da biste tamo svi gurali uzbrdo.
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Besna Kobila Dukat (24-25) septembar

Post by KUSHA »

Da li si mislio na povratak preko Kolevog Gumna , Anista Kitke i dalje niz greben?Kakva je situacija sa smestajem u Ravanici.
Last edited by KUSHA on 18 Sep 2011, 22:24, edited 1 time in total.
x3m_optimus
Freebiker
Posts: 121
Joined: 14 May 2009, 11:28

Re: Besna Kobila Dukat (24-25) septembar

Post by x3m_optimus »

Evo i mene napokon, mislili ste da ste me se resili, a?! :lol: E pa niste... Ide i Bosko sa vama! :D Nemam posla vise, imam vremena pa vam mogu pravim drustvo na toj turi... Nadam se da ce nas vreme posluziti, gledao sam neku najavu vremena i za sl. vikend se ocekuje bas ok vreme...

Jedva cekam! :D

Milane, jesi dosao ti iz CG, hoces voziti sa nama?

Kuso, koliko ljudi bi islo u opste?! Ima li ko jos iz BG-a?
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Besna Kobila Dukat (24-25) septembar

Post by KUSHA »

Kuso, koliko ljudi bi islo u opste?! Ima li ko jos iz BG-a?Preliminarno su se izjasnili Zorba iz Bg-a i Luuzzer iz Bečeja.Očekujem da se Polar javi i on bi povezao naj verovatnije ovu dvojicu.Mislim da je in Niška ekipa zainteresovana.Očekujem da se od srede početi ljudi da se javljaju u malko većem broju i da budu sigurniji o svom učešću na turi.Što se tiče vremena za sad sve prognoze idu nam u korist.
x3m_optimus
Freebiker
Posts: 121
Joined: 14 May 2009, 11:28

Re: Besna Kobila Dukat (24-25) septembar

Post by x3m_optimus »

E cool... Kontaktiracu ja onda sutra Polara pa cemo se dogovoriti. On tera kola na plin tako da se necemo puno potrositi. A zvacu Milana, MIroslava i Sebeza da vidim sta rade oni :) Nisam ih cuo 100 godina :D
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Besna Kobila Dukat (24-25) septembar

Post by arxmilan »

tu sam Bosko, ali me nesto sve vise mrzi da pedaliram i sve vise zelim da se prikljucim saletu sa necim kao sto je recimo ovo .. Image :D
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
x3m_optimus
Freebiker
Posts: 121
Joined: 14 May 2009, 11:28

Re: Besna Kobila Dukat (24-25) septembar

Post by x3m_optimus »

Ajdeee... Ni manje ni vise, a? :P

Celo leto si radio u inostranstvu i sad dodjes kao gastarbajtor i kupujes odma' motor... c-c-c... Eee :P

Neces vise da se druzis sa nama smrtnicima :lol:
User avatar
Polar
Freebiker
Posts: 308
Joined: 11 Sep 2009, 18:33
Location: Beograd

Re: Besna Kobila Dukat (24-25) septembar

Post by Polar »

Priključujem se vožnji po Besnoj i Dukatu.
Pošto su Boško i Luzzer izrazili želju da idemo zajedno,neka mi se jave da se dogovorimo,da li cemo krenuti u petak ili rano ujutro u subotu.
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Besna Kobila Dukat (24-25) septembar

Post by KUSHA »

Polako ali sigurno ekipa počinje da se formira.Varijanta da se podje iz sela Trgovište je odpala jer gazda kafane koji izdaje sobe traži 1300din. samo za prenoćište.To je malo mnogo u odnosu na cene u drugim smeštajnim objektima.Varijanta Trgovište ostaje za neki drugi put.Ona jeste živopisnija ali je i dosta dalje pa bi se vozili kolima duže.
Konačan plan izgleda ovako.
Kolima dolazimo do doma na Besnoj Kobili(Kriva Feja)-Subota,polazak oko 9h na vožnju grebenom do najvišeg vrha na Dukatu CRNOOK,odakle se posle panoramske seanse i fotkanja kreće u spust do Bosilegrada.Noćimo u učeničkom domu gde su sobe 4-vorokrevetne ali mogu biti smeštene jedna ili više osoba.Cena 866din.uključena taksa i PDV.Drugi dan polazak oko 9h.Penjemo se tekozvanim ruskim putem,dolinom preko donje i gornje Ljubate pa pored ruskog spomenika do konačnog odredišta doma i kola.Za sada ekipa broji sedam članova:
-Kraljevo:
-Kusha
-Balta

-Niš:
-Milan
-Kiki
-Beograd:
-Polar
-X-Trim optimus
-slobodno mesto

-Fermax (dolazi sam ranije)

Kraljevačani i Nišlije idu u patak poslepodne i noće u domu.
Last edited by KUSHA on 21 Sep 2011, 20:47, edited 4 times in total.
Post Reply