Krug oko Jadovnika (Sopotnica)

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Krug oko Jadovnika (Sopotnica)

Post by barda »

Sale, ajde još jednom da vidimo gde i kako spavamo.

U petak uveče se nalazimo u selu Gonje to je na ovoj poziciji N43 17.832 E19 54.861 i spavamo u školi ili nosimo šatore?
U subotu idemo na Sopotnicu i spavamo u domu, tako da treba nositi vrecu za spavanje? (Toma danas operiše polipe, išao bi, ali mora videti kako će se osećati i šta mu doktor kaže, tako da je bolje ne računati na njega i na prevoz - ponesite bisage)

Plan Novosađana je da krenemo u petak oko 7-8h, idemo preko Ostružnice, i Ibarskom magistralom, dolazimo do kampa na Uvcu (Sale iz Požarevca će nam se pridružiti) i idemo u vožnju čamcem, obilazak pećine, i na Saletov predlog - skidamo biciklove i penjemo se na Molitvu i uživamo u pogledu. Dolazimo do kampa gde možemo praviti palačinke, a možda i roštilj, do duboro u noć... :D

P.S. Za Arxmilana i Shebeza (moram javno da ih kritikujem :wink: ): pakujte stvari i da se vidimo u petak :D
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
luuzzzeer
Freebiker
Posts: 110
Joined: 22 Feb 2011, 15:26
Location: Bečej

Re: Krug oko Jadovnika (Sopotnica)

Post by luuzzzeer »

Petak za veceru: plalcinke by kusha 8) (donosim pekmez i ako treba jos nesto kazite :))
Subota za veceru: ??? :roll:

Neki kotlic ili rostilj dali je u planu za subotu?
Bio sam kod tog planinarskog doma gde idemo, prodavnice nema u blizini ali bi mozda mogao naci neki kontakt ko ce nam doneti neke cevape ili pljeskavice ako za to ima zainteresovanih 8)
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Krug oko Jadovnika (Sopotnica)

Post by bluealek »

Za dom na Sopotnici nije neophodno tegliti vreće, tako da u bisage treba napakovati samo ono što vam zaista treba. Dobiću u toku dana informaciju o tome da li možemo da računamo na petnaestak mesta, ili ćemo morati da se pokrpimo i privatnim smeštajem (u principu nije problem, pola sela izdaje sobe).

Za Gonje sam zvao Sretka da vidim na šta sve možemo da računamo, ali se ne javlja ni na jedan od svoja dva mobilna broja (poslao sam mu i poruku, valjda će se javiti kad bude u dometu). Pošto nisam ispočetka iscrtavao trekove, start iz Gonja je zapravo onaj oštar uspon ka Trijebinama pred kraj treka drugog dana (samo što ga mi vozimo na početku prvog). Dakle, drugog dana kad se sjurimo sa Katunića nema više penjanja, stižemo pravo pred automobile, koji ostaju u Gonju.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Krug oko Jadovnika (Sopotnica)

Post by shebez »

barda wrote:P.S. Za Arxmilana i Shebeza (moram javno da ih kritikujem :wink: ): pakujte stvari i da se vidimo u petak :D
Barda, srce me boli kad citam kako se dogovarate, ali ne zbog voznje, prirode ili planine vec ekipe koja ce doci i druziti se tri dana.
Ja kuci imam puno stvari koje treba da pokrpim tako da mi te tri-cetri hiljade koje treba izdvojiti za ovo dodju kao luksuz.
Nadam se da cu se brzo vratitit u freebiking kolosek, a do tada zelim vam lepo druzenje, vreme i dobar tiganj za palacinke :wink:
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
Бранко
Freebiker
Posts: 63
Joined: 17 May 2010, 09:25

Re: Krug oko Jadovnika (Sopotnica)

Post by Бранко »

Не знам да ли једини имам проблем са треком који стоји у најави за Сопотницу. Наиме,први дан се прекида пре Сопотнице,негде на половини трека. Ја сам се ослонио на прошлогодишњи трек( где су биле предложене и друге варијанте (укључујући и Ђал.клисуру) . Дакле, ако сам добро разумео, састајемо се на месту чије је кординате Барда послао (школа - Гоње?)
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Krug oko Jadovnika (Sopotnica)

Post by barda »

Da li ima neko kontakt za Sjenički ovčiji sir?
To bi bilo dobro za petak veče uz palačinke i vino :)

P.S. Kusha, koliko jaja, brašna i mleka da ponesem?

Mi krećemo oko 7:30h iz Novog Sada i trebalo bi da a Uvačkom kampu budemo oko 15h. Ko hoće može da nam se pridruži u kupanju, vožnji čamcem i penjanju na Molitvu...

Evo i treka sa svim tačkama (i kampom u Gonje kako je Sale objasnio) i izlazom na Molitvu (negde sam iskopao) http://dl.dropbox.com/u/38120459/jadovn ... r-2011.gpx :wink:

Evo i u GE http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... 7983e4bc04
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Krug oko Jadovnika (Sopotnica)

Post by KUSHA »

P.S. Kusha, koliko jaja, brašna i mleka da ponesem?.
Kilogram brasna,litar mleka,6 jaja,malo soli i 1-2dl. ulja. "5kg krema ili ko sta vec hoce"
Mi svracamo u Pazar na cevape pa necemo bas biti toliko gladni.
Nikola
Freebiker
Posts: 148
Joined: 29 Aug 2008, 17:23
Location: Novi Sad

Re: Krug oko Jadovnika (Sopotnica)

Post by Nikola »

Imam pitanje u vezi dostupnosti mobilnih mreža u selu Gonje gde će se spavati prvu noć. Interesuje me da li ima MTS 2g ili još bolje možda crnogorski T-com s obzirom da je granica relativno blizu ?
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Krug oko Jadovnika (Sopotnica)

Post by alazovic »

I ja se prijavljujem, ali sa dolaskom u subotu ujutro, moram da postavim neku izložbu kod manastira Stare Pavlice za V. Gospojinu (28.avgust), pa im vrši posao da to baš bude u petak posle mog posla...
Nadam se da će mi auto do tada biti spreman, juče mi je iscureo radijator grejanja (onaj mali hladnjačić), Audić je već u servisu.

Otprilike da ćete teško da krenete na vožnju pre 9, a ja ću da se potrudim da stignem do 8 u Gonje.

Ako nekome vrši posao polazak iz Kraljeva oko 5 u subotu - raspoložen sam za dogovor :)

L.A.
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
Blaza
Freebiker
Posts: 98
Joined: 04 Jun 2009, 19:40
Location: Beograd

Re: Krug oko Jadovnika (Sopotnica)

Post by Blaza »

Ide se ide!, sad se cuh sa Saletom. Polar druze eto me na "tour de Sopotnica", javite oko detalja
pozz
:wink:
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Krug oko Jadovnika (Sopotnica)

Post by bluealek »

Ja sam tek sad uspeo od Sreleta da se dokopam telefona Mileta iz Gonja, koji će biti naš domaćin, čuvati nam kola i ko ima odgovore na sva pitanja koja nas zanimaju - 064 6305624. Možda je malo kasno da ga sad zovem, pa ću da ga cimnem ujutro i izvestim o svemu detaljnije.

Ono što je sada mnogo urgentnije jeste da oformimo ekipu za dva automobila iz Beograda, jer je broj pouzdanih interesenata narastao na 5 (jedan Banetov drugar i, kao što vidite, Blaža). Ako bi nam Arxmilan potvrdio da ide, mislim da bi bilo dovoljno da upakujemo po 3 čoveka u svaki auto. Pošto smo praktično na dan od polaska, nema više vremena za premišljanje, moramo odmah da napravimo precizan dogovor... 4 bi kod mene još i moglo, ali 5 nikako.
User avatar
Polar
Freebiker
Posts: 308
Joined: 11 Sep 2009, 18:33
Location: Beograd

Re: Krug oko Jadovnika (Sopotnica)

Post by Polar »

U tom slučaju Sale,ja bi krenuo,mojim kolima, u petak ujutro da bi se pridružim Novosađanima,jer imam žarku želju da vidim meandre Uvca.
Zbog toga neka mi se jave oni koji mogu da krenu u petak u 8h.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Krug oko Jadovnika (Sopotnica)

Post by bluealek »

Pričao sam sa Miletom koji drži prodavnicu u Gonju. Nema problema, čuvaće nam kola, a što se vode tiče kaže da je kod prodavnice trenutno nema zbog suše, ali kaže može da nam nađe neku livadu u selu gde ima vode, ako nam je to bitno. Kaže da pored prodavnice ima tih nekih baraka gde bismo mogli da spavamo na podu da ne bismo razapinjali šatore, a ko želi može da razapne šator. Dakle sve je dogovoreno, Mile nas očekuje od popodnevnih sati sutra pa na dalje.

Probaću danas ako stignem da malo sredim trek i da polupam neke waypointe, da ne bude zabune.

Što se ekipe iz Beograda tiče, ideja je da se sa mnom u auto spakuju Bane i njegov drugar, a da Polar poveze Blažu i, nadam se, Milana (Arxmilan). Sa Milanom sam malopre razgovarao, javiće za pola sata da li na poslu može da uzme slobodan petak kako bi se prilagodio Polarovoj želji da se krene rano ujutro. I ja mislim da imam nekakve šanse da krenem ujutro, mada ću to moći pouzdano da kažem tek večeras kad se vratim s posla.
sssasa
Freebiker
Posts: 116
Joined: 07 Apr 2009, 17:48
Location: pozarevac

Re: Krug oko Jadovnika (Sopotnica)

Post by sssasa »

...ekipa iz Pozarevca u brojnom stanju "2" tj ja i Mladjan krecemo sutra u 8:30 h pravcem PO-KG-KV-Np-Sjenica. Negde oko 11h smo u Kraljevu nakon Kraljeva idemo za NPazar ko Jonuza na cevape da nahranimo izgladnela tela. Dolazak na odrediste planiran je za oko 14h

pozdrav!
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Krug oko Jadovnika (Sopotnica)

Post by barda »

Mi ćemo u Sjenicu na pitu sa sirom i jagnjetinu :D
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
Locked