Pelister - 24-26. juni

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Pelister - 24-26. juni

Post by bluealek »

Drugari,

Došlo vreme da se spremamo za Pelister 8) . Doduše, ništa još nisam organizovao, ali nije nikakva mudrost što se organizacije tiče - treba samo da se prebrojimo i da pozovem planinarski dom Kopanki da rezervišem odgovarajući broj mesta. Treba i da proverim da li je put do doma Kopanki ok za putničke automobile, da znam na čemu smo što se transporta tiče.

Ja bi ovih dana trebalo da registrujem auto, pa ću verovatno upravo u to vreme biti sa papirićem umesto saobraćajne dozvole, što znači da neću moći njime u inostranstvo :( . Znači, kandidat sam da se uvalim u kola nekome od vas. S obzirom da do onde ima oko 600 km u jednom smeru (barem iz Beograda, dok je za ekipu sa juga duplo manje), morali bismo da primenimo istu koncepciju kao za Solunsku glavu - petak ceo dan potrošimo na putovanje do onde, u subotu uspon na vrh i spust nazad do doma, a u nedelju spust od doma do Bitolja (sem za vozače kola, koji moraju da spuste kola), a onda pakovanje i put nazad u Srbiju.

Koliko nas ima, i koliko nas ima motorizovanih?
zare81
Posts: 59
Joined: 16 Jul 2010, 18:06

Re: Pelister - 24-26. juni

Post by zare81 »

Jel' postoji neki trek kuda bi se vozilo?
Da zainteresovani vide kilometražu, visinski profil, itd.
Hvala! :D
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Pelister - 24-26. juni

Post by bluealek »

Kao što je u najavi (http://freebiking.org/2011/01/pelister-baba) linkovano (http://www.stazeibogaze.info/2011/01/08 ... nv-268-km/) to je otprilike to. Zoki je samo pred vrh isekao neke krivine koje mi nećemo seći, ali to ne menja mnogo sliku. Dakle, prosečan uspon od skoro 10% uz savlađivanje oko 1200 m visinske razlike, što će reći, zdravo jak :)
zare81
Posts: 59
Joined: 16 Jul 2010, 18:06

Re: Pelister - 24-26. juni

Post by zare81 »

bluealek wrote:Kao što je u najavi (http://freebiking.org/2011/01/pelister-baba) linkovano (http://www.stazeibogaze.info/2011/01/08 ... nv-268-km/) to je otprilike to. Zoki je samo pred vrh isekao neke krivine koje mi nećemo seći, ali to ne menja mnogo sliku. Dakle, prosečan uspon od skoro 10% uz savlađivanje oko 1200 m visinske razlike, što će reći, zdravo jak :)
Hvala! :D
Koliko vidim, moglo bi da se krene i iz Bitolja, pa da se vozi malo duže 8)
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Pelister - 24-26. juni

Post by barda »

A da li bi mogli da na onoj raskrsnici na 2150m, kada se budemo vraćali svratimo do malog i velikog jezera?
Taj put ide grebenom na 2200m, bar koliko vidim. Verovatno će biti pitanje vremena....

I da li je moguće izađi bar do tih jezera malo višljim kolima (npr. Polarovim Fordom Fusion, kao na Solunskoj što su oni isterali Sandera Stepway)?
Da znam zbog Tome, kao tehničke podrške :wink:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Pelister - 24-26. juni

Post by bluealek »

Verujem da je i jedno i drugo moguće, mada ne bih mogao da se pouzdam u sećanje na svoju poslednju posetu Pelisteru koja je bila pre... 28 godina :P . U svakom slučaju, probaću da konsultujem lokalce. A ako uspem da izbunarim dobijanje saobraćajne dozvole po hitnom postupku, možda i moj auto bude dostupan (mada za sada ne računam na to).
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Pelister - 24-26. juni

Post by barda »

Eh, kako bi dobro došao jedan Dasterčić :D

Ajde se raspitaj i da li neko od tih lokalaca u domu vozi ture do jezera, ili do vrha (i uz koliko euro ili denarsku naknadu)
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Pelister - 24-26. juni

Post by rajko55 »

Pozdrav , Požarevačka ekipa se osula i od Pelistera nije ostalo ni P :( ,pa se vidimo na nekoj od sledećih vožnji.
pozdrav i neka se pedale okreću
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Pelister - 24-26. juni

Post by KUSHA »

Ja i Branko smo raspoloženi da idemo.Tražimo još jednog ili dvojicu koji bi išli sa nama.Beogradjane bi mogli da preuzmemo u Batočini a nišlije u Nišu.Ujedno nam odgovara i kombinacija da dodjemo do Niša i Idemo sa nekim drugim kolima.Takodje ako neki auto sa severa nije pun mogli bi smo da sačekamo duž auto puta negde da se ukrcamo.Tu smo da pravimo razne kombinacije kako bi troškovi puta ispali manji.Iz Kraljeva put bi ukupno koštao oko 110 E.koji se dele na broj putnika.U slučaju da se ne dogovorimo oko Pelistera mi imamo poziv od bajkera iz Pljevalja da vozimo Kamenu Goru.Za vikend svakako okrećemo pedale.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Pelister - 24-26. juni

Post by bluealek »

Drugari,

Hajde da vidimo koliko nas ima, pa da se popakujemo po kolima. Imamo 4x4 drugara iz Makedonije Vladimira Šošolčeva (ide sa nama na leto u Rumuniju) koji mi je dao odličan kontakt za organizaciju svega vezano za Pelister, a on lično nam je ponudio da sa svojim Čirokijem dođe iz Skoplja i bude nam tehnička podrška na putu do vrha, ako želimo. On nam je za smeštaj preporučio hotel Moliku za koji kaže da je odličan, mada kao opcije imamo i planinarski dom Kopanki i dom na jezeru. Nemam još informaciju o cenama, ali u svetlu činjenice koliko će nas koštati put, smešaj je smešna stavka. Kaže da je put do vrha prava bajka za bajk i da nam neće biti preterano teško, samo traje (a veruje da možemo bajsevima da odemo i do jezera).

Iznenada mi je uleteo neki službeni put preko grane, pa je vrlo moguće da od jutra u petak pa do nedelje kasno uveče neću biti pri internetu. U ponedeljak pravimo definitivan plan.
User avatar
Polar
Freebiker
Posts: 308
Joined: 11 Sep 2009, 18:33
Location: Beograd

Re: Pelister - 24-26. juni

Post by Polar »

Ja idem,a što se tiče prevoza,dogovaramo se kada budemo znali konačno,ko ide.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Pelister - 24-26. juni

Post by barda »

Ja isto idem, ovo ne treba propustiti, a obećao sam i Luzzeru da ima mesto kod mene u kolima, tako da tražimo trećeg iz Novog Sada....

Jedini je uslov da ima položeno za kola i da u nedelju spusti kola do Bitolja :D

Meni već pomalo dosta te vožnje (1400km) :?
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Pelister - 24-26. juni

Post by bluealek »

Sad stigoh s puta mrtav umoran, a moram rano izjutra ponovo u firmu :( . No da rezimiram ovo što u temi mogu da pročitam. Deluje da smo zainteresovani:

1. Kuša
2. Branko
3. Polar
4. Barda
5. Luzzzer
6. ja

To sve može da se spakuje u dva auta, samo još da se dogovorimo kako ćemo to da izvedemo.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Pelister - 24-26. juni

Post by barda »

Išao bi i Toma ako bi imali podršku u vidu vozila koje bi išlo do gore, ili možda da tamo šeta, pomogne oko organizacije odvoza i dovoza kola...

Da li će nam uopšte i trebati podrška u vidu Jeepa? Da li imaš kontakt nekih osoba sa Pelistera da se raspitamo za prevoz do gore?

Ali ako i on izostane, opet nas ima 4 iz Beograda i Novog Sada, što je malo nezgodno za jedna kola i držače bicikala, ili da Kraljevčane pokupimo negde na autoputu, pored autoputa...
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
luuzzzeer
Freebiker
Posts: 110
Joined: 22 Feb 2011, 15:26
Location: Bečej

Re: Pelister - 24-26. juni

Post by luuzzzeer »

Dali se zna okvirno kada krećemo iz NS i kada stižemo u NS? Zapravo me zanima koji dan krećemo i stižemo, ne tačna satnica... Trebalo bi danas da najavim slobodan dan ili slobodne dane.
Post Reply