DOLINA FEST Niševac (Svrljig), 29-31.jul 2011.

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
angor
Freebiker
Posts: 64
Joined: 18 Apr 2011, 20:10

DOLINA FEST Niševac (Svrljig), 29-31.jul 2011.

Post by angor »

Niševac, kod Svrljiga, 29.-31.jul 2011.godine

Festival DOLINA FEST http://dolinafest.com/

Organizator:

Timacum Maius http://www.facebook.com/profile.php?id=1808666158

Pogledajte galeriju na fejsbuk nalogu.

Program (za sada):

petak 29. jul: Ugovoreno – Del Arno bend i Kerber, Ugovaranje – Negativ

subota 30.jul: Ugovaranje – Sanja Ilić sa Balkanikom ili Biljana Krstić

nedelja 31. jul: Ugovaranje – porodica Balašević

Projektovana cena ulaznica - 700 dinara, komplet za tri dana.

Planirane vožnje biciklom:

1. Svrljiška klisura – Varoške kule – bazen u Popšici

2. Tresibaba ( do puta Svrljig – Knjaževac )

3. Prema Nišu, do sela Gornji Matevac

Detaljnije naknadno.

Kamp, pored Timoka, sanitarno neuređen ( samo jedan produžni kabl i jedna WC kabina ). Za sve u kampu besplatan domaći hleb.

U selu će biti oko 50 kategorisanih ležajeva.

Obaveštenja: Goran 066/000-361
User avatar
angor
Freebiker
Posts: 64
Joined: 18 Apr 2011, 20:10

Re: DOLINA FEST Niševac (Svrljig), 29-31.jul 2011.

Post by angor »

Utvrđena staza za subotu, 30.jul.
http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 2449446246
Dužina je 43 kilometra.
Uskoro i staza za nedelju.
Na sajtu http://dolinafest.com/ je objavljen konacni program i satnica dešavanja.

Najlogočnije okupljanje je u petak popodne. Zavisno od broja prijavljenih obezbediću kuće u kojima niko ne živi i pripremiću ih za naš boravak.

angor.nis@gmail.com
066/000-361
User avatar
angor
Freebiker
Posts: 64
Joined: 18 Apr 2011, 20:10

Re: DOLINA FEST Niševac (Svrljig), 29-31.jul 2011.

Post by angor »

Zaboravio sam opis staze:

Niševac - Varoš, asfalt, +50m, uzbrdice sa jednom izrazitom nizbrdicom, skretanje do Kula ( 10 minuta pešačenja )
Varoš - Meči Do, makadam, -50m, uzbrdo do Izlaza, zatim nizbrdica
Meči Do - Galibabinac, zemljani put, +250m, prvi kilometar blaga uzbrdica, sledeća dva strmo i teško za vožnju, poslednji kilometar ravno i dobar put
Galibabinac - Popšica, asfalt, -290m, nizbrdo sa par kratkih i blagih uzbrdica. Ko svraća u Manastir ima kratku, nizbrdnu deonicu po lošem zemljanom putu.
Popšica - Lalinac, asfalt, +80m, uzbrdica po serpentinama do Vetrila (+110m), zatim nizbrdo.
Lalinac - Plužina, kamen i zemlja, +60m, ravno uz par blagih uzbrdica.
Plužina - Niševac, asfalt, -100m, nizbrdica ( finiš 22% ).
User avatar
angor
Freebiker
Posts: 64
Joined: 18 Apr 2011, 20:10

Re: DOLINA FEST Niševac (Svrljig), 29-31.jul 2011.

Post by angor »

Utvrđena staza za nedelju, 31. jul.
Niševac, Drainac, Tresibaba ( Maninski i Milovski vrh ), Bogdenica, Niševac, Banjica.
Dužina 21 km. Sem kroz sela ( asfalt ), sve je zemljani put u odličnom stanju za vožnju.

Vožnja biciklom do Bogdenice i nazad traje manje od 5 sati, tako da ostaje vremena za kupanje na Timoku, u Banjici. Kupanje je tu izvanredno jer se 50 metra ispred uliva Belica, koja iz šuma donosi svežu i čistu vodu.

Do Banjice je moguće otići biciklom po kamenitom Rimskom putu ( iznad pruge ), ali je lepše otići pešice i vratiti se prugom kroz tunele, jer se tako vide neka lepa mesta na Timoku.

http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 2449446246
User avatar
angor
Freebiker
Posts: 64
Joined: 18 Apr 2011, 20:10

Re: DOLINA FEST Niševac (Svrljig), 29-31.jul 2011.

Post by angor »

Napravio sam kml fajlove za oba dana.
Javite mi na
angor.nis@gmail.com
ako želite da vam pošaljem.
nesha011
Posts: 11
Joined: 24 May 2009, 12:52
Location: Beograd

Re: DOLINA FEST Niševac (Svrljig), 29-31.jul 2011.

Post by nesha011 »

Ovog vikenda će mi se ostvariti daaaavna želja, da ponovo vidim klisuru Svrljiškog Timoka!
I budem u njoj i iznad nje. Okolne lepote svrljiških planina doživljavam kao čist ćar.

Pre mnogo godina sam se obreo u vozu koji je iz Niša išao za Knjaževac. Od Niša do Svrljiga, stanice na polovini puta, je sve bilo u redu. Ali, posle Svrljiga su me, potpuno nepripremljenog, dočekala iznenađenja. Pejzaži i sa leve i desne strane voza su se opasno približili, rečica pored pruge je otišla negde duboko dole, a nebo se videlo samo ako sa glava dobro zabaci unazad. Sve to ispresecano mnogobrojnim kratkim tunelima. Da su bili kratki, saznao sam kasnije. Onda. . . onda su mi se, onako zatečenom, činili kilometarskim. Jedva sam dočekivao da izađem iz njih, nestrpljiv za nove poglede na kanjon, litice, nebo iznad njih, na penušavi Svrljiški Timok ispod. Svi ti nanizani pogledi, isprekidani brojnim, kratkim tunelima, bili su (neka mi vegeterijanci oproste) kao oooogroman ražnjić dugačak od Svrljiga do Knjaževca.

Bio sam svesan samo za svet s one strane prozora, pa ne znam kako sam izgledao ostalim putnicima, sa širom otvorenim ustima (u koja su, a da ne primetim, mogli jabuku da ubace), iz kojih su, može biti, i bale curile i širom otvorenih očiju koje nisu znale gde više da gledaju. Zaboravio sam i da dišem. Prodisao sam tek blizu Knjaževca, kada je voz već bio izašao iz klisure. U Knjaževcu sam, osvrćući se stidljivo oko sebe, rukom podigao sa poda kupea svoju donju vilicu i prineo je gornjoj.

Od tada je želja da dođem ponovo. Isti takav ushit, isti takav nedisaj, i taj razrogač sam imao kada sam upoznao Durmitor. Puno vas je, verujem, upoznalo Durmitor. Proporciju je lako izvesti. Čisto da znate o čemu pričam.

Na Durmitor sam, kasnije, dolazio u više navrata. U kanjon Svrljiškog Timoka nisam. DO SADA!

Što se mene tiče, vidimo se u petak po podne. U gorem slučaju u petak veče.


Pozdrav,

Neša
User avatar
capricorn
Posts: 34
Joined: 07 Mar 2008, 13:23
Location: leskovac

Re: DOLINA FEST Niševac (Svrljig), 29-31.jul 2011.

Post by capricorn »

Nadam se dobrom vremenu, uspeću valjda da nađem bar još jednog kandidata za ovu vožnju. Ne znam da li moji leskovčani obilaze ovaj forum, a i ostali "s juga", pa da se okupimo u što većem broju.
User avatar
Kole
Posts: 6
Joined: 04 May 2011, 00:12
Location: Niš/Beograd

Re: DOLINA FEST Niševac (Svrljig), 29-31.jul 2011.

Post by Kole »

Zdravo Angore!
Krokodilske suze ronim dok čitam tvoju najavu, Ja sam nišlija na privremenom radu u Bg. Nažalost, surovi raspored dežurstava mojih mi ne dozvoljava da ti se pridružim i eventualno pomognem na turama oko Niševca. Znam taj kraj, ima mnogo šta da se vidi, i kud da se proveze. Svejedno pošalji trekove, zanima me koje si opcije odabrao. Želim ti dobar odaziv i uspešnu turu.
Pozz!
Post Reply